برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

بهروان: متأسفانه در فوتبال نوجوانان هم دوپینگ شیوع پیدا کرده است

چهارشنبه، ۲ بهمن ۱۳۹۲، ساعت ۱۸:۴۵ — فارس

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ، گفت: متأسفانه شاهد آن هستیم که دوپینگ حتی در رده تیم‌های پایه و نوجوانان هم شیوع پیدا کرده است.

غلامرضا  بهروان

غلامرضا بهروان در همایش مبانی مبارزه با دوپینگ گفت: باید به سلامت جوانان بپردازیم و فوتبال نباید فقط نتیجه‌گرا باشد، متأسفانه گزارش‌هایی داریم که دوپینگ حتی در سطح فوتبال پایه یعنی جوانان و نوجوانان هم شیوع پیدا کرده است. این تأسف‌برانگیز است.

وی ادامه داد: مسئولیت همه مسابقات بر عهده من است البته من نمی‌دانم در بخش خانم‌ها وضعیت چگونه است اما وقتی در رختکن تیمی نوجوانان سرنگ می‌بینیم این نشانه خیلی بدی است. اگر یک نوجوان دوپینگ می‌کند خودش مقصر نیست، مربیان مقصرند و خانواده‌اش که باید این مسئله را پیگیری کند. همه باید دست به دست هم بدهیم از رسانه‌ها گرفته تا مسئولان و مدارس فوتبال تا با این پدیده برخورد کنیم. نباید خودمان را گول بزنیم. این اتفاقات می‌افتد.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ با اشاره به الزامات AFC گفت: باید الزامات کنفدراسیون فوتبال آسیا را در بخش پزشکی ایجاد کنیم. مثلاً گفته شده که باید تیم‌ها در هنگام تمرین و مسابقه دستگاه شوک قلب داشته باشند که خیلی از باشگاه‌ها ندارند. ما به برخی از باشگاه‌های لیگ یک نامه زده‌ایم که پزشک‌تان را معرفی کنید اما این کار را هم انجام نداده‌اند. پزشکان باید معرفی شوند تا از سوی کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال مورد حمایت و آموزش قرار بگیرند اما این مسائل جدی گرفته نمی‌شود. همه به دنبال نتیجه در فوتبال هستیم و فوتبال نتیجه‌گرا ما را به بیراهه می‌کشاند. باید به سلامت بازیکنان توجه شود وقتی جوانان و نوجوانان سالم باشند یک جامعه سالم می‌شود.

وی ادامه داد: باید به بچه‌ها یاد داد که با پاکی و سلامت برنده شوند، اکنون حتی برخی از داروها نیز آلوده شده است به همین دلیل کمیته پزشکی فدراسیون یک شرکت تخصصی در این زمینه تشکیل داده تا همه چیز را کنترل کند. باید قبول کنیم که بازی جوانمردانه فقط این نیست که توپ را به بیرون بزنیم تا بازیکن مصدوم مداوا شود. بازی جوانمردانه یعنی آنکه سالم تمرین کنیم، سالم بازی کنیم و با استفاده از توانایی‌های فردی پیروز شویم نه آنکه با نیروهای کاذب وارد شده به بدن.

بهروان تصریح کرد: مایه تأسف است که یک سرمربی ۱۴ بازیکن را ردیف می‌کند و به آنها تزریق انجام می‌دهد ما پرونده‌های زیادی داریم اما برخی از مسائل را خجالت می‌کشم بیان کنم. وقتی با این روش‌ها پیروز می‌شویم وجدان‌درد می‌گیریم و پشیمان می‌شویم اما دیگر سودی ندارد. نباید به هر قیمتی به دنبال پیروزی باشیم. اگر این مسائل ادامه داشته باشد به جایی نمی‌رسیم. چرا باشگاه‌ها در بحث ‌آموزش مبارزه با دوپینگ کوتاهی می‌کنند.

بهروان همچنین در هنگام سخنرانی خود در این همایش گفت: بازیکنی که در دقیقه ۵۶ وارد زمین می‌شود و تا دقیقه ۶۴ می‌دود با وجود بارش برف و سرما می‌دود و آب سرد می‌نوشد. این معنایش چیست؟

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391