برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

بهروان: دوپینگ به رده‌های سنی پایه هم رسیده است

جمعه، ۴ بهمن ۱۳۹۲، ساعت ۱۳:۲۵ — باشگاه خبرنگاران

رییس کمیته مسابقات سازمان لیگ گفت: متاسفانه پدیده شوم دوپینگ به رده‌های سنی پایه هم رسوخ پیدا کرده است که باید با کمک همدیگر مانع پیشرفت این مسئله شویم.

غلامرضا  بهروان

غلامرضا بهروان در گفتگو با یک برنامه زنده تلویزیونی گفت: در رختکن یکی از تیم‌ها سرنگ پیدا شده و تست دوپینگ نیز در آن تیم مثبت اعلام شد.متاسفانه این پدیده شوم وجود دارد و اگر چشممان را ببندیم فقط خودمان را گول زده ایم. رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ افزود: باید با آموزش درست به خانواده‌ها و مربیان و باشگاه‌ها با این پدیده مبارزه کنیم. شیوه های ما باید تغییر کند، متاسفانه دوپینگ کم کم به رده های سنی هم رسیده است. یک بازیکن نوجوان خودش دوپینگ نمی‌کند بلکه توسط مربی‌اش این پدیده شوم رقم می‌خورد. بهروان ادامه داد: ما در رده‌های سنی فقط به بازیکنانمان فنون فوتبال یاد می‌دهیم در صورتی که اخلاق فراموش شده و مربیان به بازیکنان می گویند که به هر طریقی باید بازی را ببرید. بهروان تاکید کرد: ما در ۳ مورد به AFC و FIFA تعهد داده‌ایم که با دوپینگ و تبانی مبارزه کنیم و نتایج تنها در زمین مسابقه رقم بخورد. در لیگ دسته اول و دوم هم باید کلاس مبارزه با دوپینگ برگزار شود و شدیدا با این پدیده شوم مبارزه شود. فیفا به سمت آزمایش خون برای مبارزه با دوپینگ رفته است بهروان ادامه داد: حتی فیفا به ما گفته است که برای مبارزه با دوپینگ به سمت آزمایش های خونی برویم.برای جام جهانی نیز از بازیکنانمان آزمایش خواهیم گرفت.داروهای آلوده به ما ضربه می زنند و به همین دلیل سازمان لیگ شرکتی تاسیس کرده است تا داروهای سالم و تضمین شده بیاورند. وی در پایان خاطرنشان کرد: ما به عنوان سازمان لیگ و کمیته مسابقات گزارشات زمین بازی را تحویل کمیته انضباطی و داوران و حراست می دهیم و آنها در این خصوص تصمیم خواهند گرفت.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391