برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

خرید بلیت‌های مازاد جام جهانی، ۲۱ اسفند از سایت فیفا

چهارشنبه، ۲۳ بهمن ۱۳۹۲، ساعت ۱۶:۳۸ — فارس

عضو کمیته بازاریابی فدراسیون فوتبال، آمار ثبت نام بلیت بازی‌های تیم ملی ایران مقابل سه تیم نیجریه، آرژانتین و بوسنی را در جام جهانی اعلام کرد.

بهنقل از سایت فدراسیون فوتبال،به دنبال اتمام مهلت ثبت نام برای بلیت‌های جام جهانی، محمد درخشان درباره آمار ثبت نام این بلیت‌ها گفت: مهلت ثبت نام برای بلیت‌های جام جهانی به پایان رسید و البته روز ۲۱ بهمن، در حالیکه فیفا به فدراسیون فوتبال تا ساعت ۱۲ ظهر فرصت داده بود اما بازهم با تقاضای فدراسیون فوتبال، در یک نوبت تا ساعت ۱۶:۳۰ و در نوبت دیگر تا ساعت ۱۹:۳۰ فرصت را برای کسانی که به صورت حضوری به کمیته بازاریابی آمده بودند تمدید کردیم اما فیفا دیگر از ساعت ۱۹:۳۰ به بعد تاریخ را تمدید نکرد تا فرصت ثبت نام به پایان برسد و به هیچ وجه تمدید نشود.

وی ادامه داد: همانطور که در کنفرانس مطبوعاتی هم آمار ثبت نام بلیت‌ها را اعلام کرده بودم، امروز هم بد ندیدم تا در پایان مهلت ثبت نام، آمار نهایی ثبت نام را اعلام کنم. در بازی ایران-نیجریه سهمیه فدراسیون فوتبال ایران ۱۸۴۰ بلیت بود که ایرانی‌های سراسر جهان ۱۲۲۸ بلیت را خریداری کرده‌اند و ۶۱۲ بلیت مازاد ماند. البته درباره بلیت‌های مازاد باید بگویم که بلیت‌های مازاد در اختیار فیفا قرار می‌گیرد و فیفا آنها را به فروش می‌رساند. سهمیه بلیت درجه اول ۱۰۰ عدد بود که ۹۰۴ نفر برای آن ثبت نام کردند. سهمیه بلیت درجه دو ۴۳۵ عدد بود که ۱۳۸ نفر متقاضی ثبت نام بوده اند و این کار را انجام داده‌اند. سهمیه بلیت درجه سوم هم ۱۰۳۵ بلیت بود که ۱۸۶ نفر برای خرید این بلیت ثبت نام کرده‌اند.

درخشان با اشاره به اینکه قرعه کشی برای بلیت درجه اول چگونه صورت می‌گیرد گفت: برای بلیت‌های سطح یک یا همان درجه اول، فیفا قرعه کشی را انجام می‌دهد و بر این اساس که همه ثبت نام کنندگان اعلام کرده‌اند که در صورت برنده نشدن در این قرعه کشی به محل بلیت‌های درجه دو و سوم می‌روند، قرعه کشی را انجام می‌دهد. به عنوان مثال در همین بازی ایران-نیجریه، ۹۰۴ نفر برای جایگاه ۱۰۰ نفره درجه اول ثبت نام کرده‌اند که پس از قرعه کشی، ۸۰۴ نفر مازاد می‌مانند. درواقع برای رسیدن به جایگاه درجه اول در این بازی از هر ۹ نفر، یک نفر شانس برنده شدن دارد. ۸۰۴ نفری که باقی می‌مانند برای رفتن به جایگاه درجه دوم هم قرعه کشی می‌شوند. البته در بخش بلیت‌های درجه دو که سهمیه ایران ۴۳۵ نفر بوده، ۱۳۸ نفر ثبت نام کرده‌اند که باقی مانده این جایگاه یعنی ۲۹۷ جای خالی بین ۸۰۴ نفر قرعه کشی می‌شود. باقی مانده این قرعه کشی به جایگاه سوم می‌روند که احتیاجی به قرعه کشی ندارد چرا که از ۱۰۳۵ نفر، ۱۸۶ نفر ثبت نام کرده اند و ۸۴۹ بلیت باقی می‌ماند که باقی مانده در این جایگاه‌ها جا می‌گیرند و کسی بدون بلیت نمی‌ماند. در دو بازی دیگر هم سهمیه‌ها به نحوی است که پس از قرعه کشی کسی بدون بلیت نخواهد ماند.

عضو کمیته بازاریابی درباره آمار فروش بلیت های بازی ایران-آرژانتین هم گفت: ۳۲۹۲ بلیت به فدراسیون فوتبال ایران اختصاص پیدا کرده که ۱۶۷۰ بلیت به فروش رفته و ۱۶۱۳ بلیت مازاد باقی مانده که در اختیار فیفا قرار گرفته است. برای بلیت‌های درجه اول که سهمیه اش ۱۰۰ بلیت بود ۱۱۸۱ نفر ثبت نام کرده‌اند که از هر ۱۱ نفر یک نفر شانس برنده شدن در این جایگاه را دارد. برای بلیت درجه دوم که سهمیه فدراسیون ۷۹۸ بلیت بود، ۱۹۵ نفر ثبت نام کرده و برای بلیت های درجه سه از ۲۳۹۴ بلیت سهمیه، ۳۰۳ نفر ثبت نام کرده‌اند که مازاد قرعه کشی بلیت‌های سطح اول به دو جایگاه می‌رسد.

وی درباره آمار بلیت‌های بازی ایران و بوسنی هم گفت: از ۲۷۴۸ بلیتی که به فدراسیون فوتبال ایران اختصاص پیدا کرده ۱۱۶۲ بلیت ثبت نام شده و ۱۵۸۶ بلیت مازاد شده است. از سهمیه ۱۰۰ تایی بلیت‌های درجه یک، ۸۶۴ بلیت نفر ثبت نام کرده‌اند، از ۶۶۲ سهمیه درجه دو بلیت‌ها، ۱۳۰ نفر و از ۱۹۸۶ بلیت درجه سوم ۱۶۸ نفر ثبت نام کرده اند. مازاد سهمیه درجه یک از طریق قرعه کشی به بلیت های درجه دو و سه اختصاص می یابد.

عضو کمیته بازاریابی آمار کلی را به این شرح اعلام کرد: در مجموع ۴۰۶۹ بلیت برای سه بازی ثبت نام شده و ۳۸۱۱ بلیت مازاد توسط فیفا بازپس گرفته شده است. این آمار را فیفا اعلام کرده و مربوط به همه ایرانیان سراسر جهان است که از طریق فیفا و سایت فدراسیون فوتبال ثبت نام کرده‌اند. اگر در نظر بگیریم که همه ۴۰۶۹ ثبت نام برای سه بازی بوده است به طور تقریبی هر بازی ۱۳۵۶ نفر بیننده بازی تیم ملی مقابل حریفان خواهند بود. البته ایرانی‌ها برای بازی‌های مراحل دیگر هم ثبت نام کرده‌اند.به عنوان نمونه برای بازی فینال جام جهانی ۱۳ ایرانی بلیت ثبت نام کرده‌اند. البته ثبت نام‌هایی هم برای دیدار مراحل حذفی از یک شانزدهم تا یک هشتم و یک چهارم و نیمه نهایی داشته‌ایم که آنها زیر ۲۰ ثبت نام بوده است و البته جزو آمار ایرانی‌ها محسوب نمی‌شود چرا که مشخص نیست ایران در این مراحل حضور داشته باشد.

درخشان درباره کسانی که هنوز ثبت نام نکرده‌اند گفت: با توجه به اینکه روز چهارشنبه ۲۱ اسفند ۹۲ صندلی افراد ثبت نام کننده مشخص می‌شود، سایت فیفا از ساعت ۱۲ ظهر ۱۲ مارچ ۲۰۱۳ برابر با چهارشنبه ۲۱ اسفند ۹۲ دوباره برای ثبت نام و خرید بلیت‌ها بازمی‌شود. البته این بار ثبت نام و خرید برای بلیت‌های مازاد تنها از طریق سایت فیفا و برای کسانی که کارت‌های اعتباری بین المللی دارند میسر می‌شود و ثبت نام از طریق کمیته بازاریابی میسر نیست چرا که برای فدراسیون‌ها مهلت ثبت نام چهارشنبه هفته گذشته به پایان رسیده بود و برای فدراسیون فوتبال ایران این مهلت تا ساعت ۱۹:۳۰ روز دوشنبه ۲۱ بهمن ۹۲ تمدید شد و به پایان رسید. اولویت ثبت نام در این مرحله برای کسانی است که زودتر ثبت نام کنند و فیفا تا زمانی که همه بلیت‌های مازاد به فروش برسد، خرید را باز می‌گذارد. پیش بینی می شود که خرید بلیت مازاد چند ساعت بیشتر طول نکشد.اما کسانی که ثبت نام نکرده‌اند این فرصت و شانس دارند که از این طریق هم بلیت‌ها را بخرند اما تاکید می کنم که این خرید فقط از طریق سایت فیفا مقدور است.

وی ادامه داد: ۹ اسفند ۹۲ فیفا نتایج قرعه کشی را اعلام می‌کند و پرداخت هزینه بلیت‌ها آغاز می شود.۱۰ اسفند صندلی‌ها اعلام می‌شود و ۲۴ اسفند ۹۲ چاپ بلیت‌ها به انجام می‌رسد. اردیبهشت ۹۳ توزیع بلیت‌ها آغاز می‌شود. البته فدراسیون فوتبال به محض اعلام شدن نام برنده‌ها آنها را اعلام می‌کند تا برای پرداخت پول اقدام کنند.

درخشان درباره اینکه چرا همه بلیت‌های بازی‌های ایران به فروش رفته نرفته است گفت: هزینه‌های سنگین سفر به برزیل باعث شده تا طرفداران تیم ملی نتوانند به صورت چشمگیری برای بازیهای ایران ثبت نام کنند. البته در این راه عوامل دیگری هم دخیل بود. اینکه عدم توجه علاقمندان به مسیر این ثبت نام بود که باعث شد روز آخر ثبت نام عده زیادی برای ثبت نام به کمیته بازاریابی هجوم بیاورند. درحالی که همه چیز به صورت شفاف در سایت فیفا و سایت فدراسیون فوتبال به لاتین و فارسی نوشته شده بود و مسیر ثبت نام به راحتی مشخص شده بود، اما برخی به جای استفاده از منابع موثق و گرفتن اطلاعات از این منابع به شایعات و شنیده‌های پراکنده توجه می‌کردند. برخی فکر می‌کردند که اگر تا این تاریخ ثبت نام نکنند، می‌توانند بلیت‌ها را در برزیل بگیرند یا به همراه تورهایی که به برزیل می‌روند بلیت‌ها را دریافت کنند. اما اصلا چنین چیزهایی صحت ندارد و هنوز هم فدراسیون آژانس مورد نظرش را برای رفتن به برزیل انتخاب نکرده است. بدون بلیت بازیها گرفتن ویزا هم کار آسانی نیست و ویزا برای کسانی که بلیت بازی را دارند صادر می شود. در هر حال موضوع آژانس‌ها موضع تعیین کننده ای نیست و بحث حمل و نقل مهم است که توسط یک آژانس انجام می شود، اما اگر بلیت بازی در اختیار نباشد، دیدن بازی در ورزشگاه هم میسر نمی شود.

درخشان در پایان گفت: همانطور که در اول گفت و گویم اعلام کردم، مهلت ثبت نام برای بلیت‌های جام جهانی به پایان رسیده و البته روز ۲۱ بهمن، در حالیکه فیفا به فدراسیون فوتبال تا ساعت ۱۲ ظهر فرصت داده بود اما بازهم با تقاضای فدراسیون فوتبال، در یک نوبت تا ساعت ۱۶:۳۰ و در نوبت دیگر تا ساعت ۱۹:۳۰ فرصت را برای کسانی که به صورت حضوری به کمیته بازاریابی آمده بودند تمدید کردیم اما فیفا دیگر از ساعت ۱۹:۳۰ به بعد تاریخ را تمدید نکرد تا فرصت ثبت نام به پایان برسد و به هیچ وجه تمدید نشود. در هر حال کسانی که می‌خواستند به برزیل بروند اما کارت‌های اعتباری بین المللی نداشتند و برای ثبت نام از طریق فدراسیون فوتبال اقدام نکردند، شانس دیدن بازی‌های ایران را از دست دادند و در حالیکه می‌توانستند برنده بلیت‌های بازی‌ها باشند، حالا باید از طریق تلویزیون سه بازی را ببینند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391