برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

برهانی :دوست دارم گل قهرمانی استقلال را بزنم

دوشنبه، ۲۱ بهمن ۱۳۹۲، ساعت ۱۳:۵۵ — گل

از این که نمی توانستم در استقلال در این مدت آنطور که باید و شاید گلزنی کنم و حضور داشته باشم ، فشار زیادی روی من بود و با این بازی تا حدود زیادی از این فشار کم شد

آرش برهانی و تیم استقلال

شاگردان امیرقلعه نویی روز گذشته با پیروزی مقابل نارنجی پوشان سایپا موفق شدند ، به رغم پیروزی فولاد خوزستان ، نزدیک ترین تعقیب کننده خود ، جایگاه خود را در صدر جدول بازی‌ها حفظ کنند . پیروزی که با صدمین گل آرش برهانی با پیراهن استقلال مصادف شد و شماره ۹ این باشگاه را در تاریخ ماندگار کرد . به همین بهانه ، آقای گل استقلال گفت و گویی را انجام داده که می خوانید :

*پیروزی خوبی مقابل سایپا کسب کردید و در صدر ماندگار شدید ، این بازی را چطور دیدی؟

خب این بازی هم مثل بقیه بازی‌ها برای هر دو تیم سختی های خاص خودش را داشت . امسال تقریبا اولین فصلی است که تا آخرین هفته های بازی‌ها ، تیم‌ها چه در پائین جدول و چه در بالای جدول فاصله خیلی کمی با هم دارند و هیچ بازی برای هیچ تیمی راحت نیست . در هر صورت ، به نظرم این بازی برای ما یکی از بهترین بازی‌ها حساب می‌شد ، چرا که توانستیم بارها روی دروازه سایپا موقعیت های زیادی ایجاد کنیم و برتری مان را بر حریف دیکته کنیم .

*تیم سایپا را چطور ارزیابی کردی ؟

خب تیم سایپا هم درمقابل استقلال ، حریف دست و پا بسته ای نبود و در دقایقی از بازی ، نمایش خوبی جلوی ما اجرا کرد ولی در هر حال خوشحالم که توانستیم با پیروزی در این بازی حساس ، صدر جدول را برای خودمان تثبیت کنیم و به قهرمانی بیشتر از قبل امیدوار شویم .

*این بازی با صدمین گل آرش برهانی با پیراهن استقلال همراه شد ، چه احساسی از این بابت داری؟

خب بدون شک گلزنی برای استقلال همیشه برای من شیرین بوده و حالا هم همین طور است . خیلی از این اتفاق خوشحال که توانستم دوباره برای تیم محبوبم گلزنی کنم و دل هواداران را شاد کنم . من از سال ۸۶ در این تیم بازی می کنم و بازیکنان زیادی برای رسیدن به گل مرا کمک کردند و جا دارد از همه آنها تشکر کنم و دست شان را بفشارم .

*به هر حال عدد ۱۰۰ در گلزنی برای خودش یک رکورد محسوب می شود .

ببینید ، برای من همیشه گلزنی برای استقلال مهم بوده و در کنارش این اعداد و ارقام هم بوجود آمده و به نظر من خیلی مهم نیست. بزرگانی مثل علیرضا منصوریان ، محمد نوازی و خیلی های دیگر در این رکوردزنی مرا کمک کردند و این کار به تنهایی از هیچ بازیکنی بر نمی آید .

*بعد از گل و پاس گلی که در این بازی دادی ، انگار کمی هم احساساتی شده بودی ؟

خب اگر بگویم نه که دروغ گفته ام . از این که نمی توانستم در استقلال در این مدت آنطور که باید و شاید گلزنی کنم و حضور داشته باشم ، فشار زیادی روی من بود و با این بازی تا حدود زیادی از این فشار کم شد . اگر اشک شوق هم ریختم از بابت گل صدم نبود و به خاطر گلزنی برای استقلال بود ، بیشتر .

*خوشحالی ات را با هم تیمی های روی نیمکت تقسیم کردی ؟

بله تمام بچه‌ها در این مدت خیلی از نظر روحی روانی به من کمک کردند و خوشحالم که توانستم با این گل ، شادی ام را با آنها تقسیم کنم.

*نظر قلعه نویی درباره بازی تو چه بود ؟

خب امیرخان هم از این گل خوشحال شد و تشویقم کرد ولی بعد از بازی ایشان را ندیدم که نظرشان را بپرسم ولی در هر حال همیشه تمام تلاشم من این بوده که بتوانم در خدمت تیم باشم و پاسخ اعتماد کادرفنی را بدهم . امیدوارم که در ادامه هم بتوانیم در کنار هم برای قهرمانی استقلال تلاش کنیم .

*این گل برای تو فرقی با بقیه گل‌ها نمی کند ؟

البته از این نظر که یک طلسم با این گل شکسته شد ، چرا فرق می‌کند ولی به هر حال من مثل باغبانی که به گل هایش علاقه دارد ، تمام گل هایی را که با پیراهن استقلال به ثمر رساندم را دوست دارم و امیدوارم روز به روز زیادتر شوند ( با خنده ) . خیلی دوست دارم که گل قهرمانی استقلال را هم بزنم .

*در یک صحنه از بازی ، گل امیرحسین صادقی مردود اعلام شد ، نظرت درباره این تصمیم صالحی چیست ؟

خب در آن موقعیت محوطه جریمه شلوغ بود ولی باید بگویم که به نظر من این گل سالم بود ولی در هر حال آقای صالحی از داوران باتجربه فوتبال ما هستند و ما به تصمیم ایشان احترام می گذاریم .

*با این وجود شانس قهرمانی استقلال را چقدر می دانی؟

ما در این بازی توانستیم با یک پیروزی خوب صدرجدول را به نام استقلال نگه داریم و از این به بعد همه چیز دست خودمان است . این بازی های باقی مانده هر کدام حکم یک فینال را دارند و ما باید تلاش کنیم که بدون از دست دادن امتیاز برای قهرمانی استقلال بجنگیم و به امید خدا با تکرار قهرمانی پارسال دل هواداران را شاد کنیم . به نظر من نگه داشتن صدر از رسیدن به آن سخت تر است و من امیدوارم که در این راه موفق باشیم .

*در این مدت سه بار به عنوان بازیکن برتر میدان انتخاب شدی . چه نظری درباره آن داری؟

خب من تمام تلاشم را برای موفقیت تیمم می کنم و لطف مسولان هم شامل حالم می شود که این عنوان را به من می دهند . با این وجود امیدوارم که بتوانم در ادامه هم در تیم مثمر ثمر باشم .

*بعد از گلی که زدی ، هواداران استقلال تو را با لقب های خاص تشویق کردند . چه حرفی با آنها داری؟

هواداران استقلال در تمام این سالها لقب های زیادی به من داده اند و همیشه با محبت و لطف شان شرمنده ام کرده اند که همین هم به من دلگرمی داد تا بتوانم روزهای سخت را پشت سر بگذارم . امیدوارم بتوانم این همه لطف شان را جبران کنم .

*ظاهرا اردوی آماده سازی هم در کیش خواهید داشت ؟

بله فکر می کنم که بدن بچه‌ها در این مدت خیلی خسته شده باشد و این اردو بتواند به لحاظ بدنی و هم به لحاظ روحی روانی تیم را شارژ کند و با قدرت بیشتری به ادامه بازی‌ها برگردیم .

*بازی مقابل ملوان را چطور می بینی؟

تیم ملوان ، تیم باریشه ای است و از کادرفنی و بازیکنان خوبی بهره می برد ، به نظر من آنها حریف راحتی برای استقلال نیستند و بازی سختی در زمین انزلی خواهیم داشت که امیدوارم آن بازی هم با تلاش بچه‌ها و تدابیر کادرفنی به برد ما ختم شود و بتوانیم به قهرمانی نزدیک تر شویم .

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391