برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

عنایتی: همه مردم را علیه فوتبالیست‌ها کرده اند

پنجشنبه، ۱۰ بهمن ۱۳۹۲، ساعت ۲۰:۳۷ — گل

فوتبالیست ۱۰ سال فوتبال بازی می‌کند اگر بار خودش را نبندد نمی‌تواند زندگی کند. بودند در گذشته کسانی که روی دوش مردم بودند اما الان کجا هستند؟ کسی جواب سلام آنها را می‌دهد؟!

رضا عنایتی

خطر سقوط بیخ گوش صبا است و چند هفته باقی مانده فرصتی برای بقا در لیگ برتر است. بیش از هر بازیکنی، رضا عنایتی به خاطر کسوتی که دارد این خطر را احساس می‌کند و به خاطر اینکه بازوبند کاپیتانی را روی بازوی خود می‌بیند به بازیکنان جوان هشدار می‌دهد که کوچکترین غفلت می‌تواند این تیم را به لیگ یک بفرستد. عنایتی در آستانه بازی با سورینت در ارتباط با همین خطر صحبت می‌کند.

در حال حاضر شرایط صبا چطور است؟

خدا را شکر شرایط بهتر شده و اگر همین روند را ادامه دهیم می‌توانیم به آرامش برسیم و بدون استرس بازی کنیم.

پس استرس سقوط را دارید؟!

بله، شرایط به گونه‌ای است که پنج شش تیم برای بقا می‌جنگند، ما هم باید جوری بازی کنیم و نتیجه بگیریم که تکلیفمان مشخص شود.

طی چند وقت اخیر از عملکرد آقای مرفاوی خیلی تعریف کردی حضور این مربی چقدر در بهبود شرایط صبا تأثیر داشته؟

واقعیت این است که شرایط با حضور ایشان خوب شده آقای مرفاوی با جدیت کار می‌کند. پیش از این شرایط روحی روانی و مالی بچه‌ها خوب نبود اما در حال حاضر بهتر شده و نتایج بهتری هم گرفتیم.

پیش از این گفته بودی با بازوبند کاپیتانی ارتباط برقرار نمی‌کنی هنوز هم همان احساس را داری؟

هنوز هم با بازوبند کاپیتانی ارتباط برقرار نکردم و از اینکه کاپیتان باشم راضی نیستم اما با خواسته بازیکنان تیم مجبور شدم بازوبند را به بازو ببندم.

در چند مصاحبه از بازیکنان جوان تیم گله کردی، اینکه با کارهای‌شان صبا را به این روز انداختند. هنوز هم از نحوه عملکرد این بازیکنان گلایه داری؟

ما دو سال پیش هم با همین جوان‌ها آسیایی شدیم اما مثل اینکه امسال شرایط خطرناک تیم را درک نکردند، انگار سر به هوا شدند و بازیگوش هستند، کار به جایی رسیده که خطر سقوط را بیخ گوش خودمان احساس می‌کنیم اما خدا را شکر طی چند وقت اخیر بهتر شدند و یادشان افتاد که کجای جدول هستیم و چه شرایطی داریم. اگر از اول لیگ به این درک رسیده بودند حالا شرایط صبا خیلی بهتر بود.

گفته می‌شد از شرایط مالی باشگاه ناراحت هستید و اعتصاب کردید!

اعتصابی در کار نیست، باید حق و حقوق بچه‌ها پرداخت شود. آقای استاندار قول مساعدت داده‌اند و ما هم امیدواریم به قولشان عمل کنند اما ای کاش این اتفاق زودتر می‌افتاد. وقتی احساس خطر می‌شود تازه به فکر حل مشکل می‌افتند.

عنایتی را همه استقلالی می‌دانند، چقدر مسائل تیم استقلال را در این چند وقت اخیر پیگیری کردی؟

من تمام بازی‌های استقلال را پیگیری می‌کنم. طرفداران استقلال هم خیلی دوست دارم اما در این تیم اتفاقاتی می‌افتد که اصلاً خوب نیست.

می‌خواهیم از همین اتفاقات صحبت کنیم چه بازتابی در تیم خواهد داشت؟

تکلیف هیچ کس مشخص نیست معلوم نیست این تیم دولتی است یا خصوصی. اگر دولتی است چرا پول به این تیم نمی‌دهند اگر قرار است خصوصی شود چرا خصوصی‌اش نمی‌کنند.

منظورمان خصوصی یا دولتی بودن تیم نیست، رفتن چند بازیکن و اتفاقاتی...

متوجه شدم چه چیزی گفتید من هم حرفم این است که به خاطر چه چیزی بازیکن از دست می‌دهند. شرایط خوب نیست. مشکلات مالی وجود دارد، وقتی پول نمی‌دهند بازیکن هم می‌رود خارج از کشور بازی می‌کند.

اما حتی اگر تکلیف خصوصی و دولتی بودن تیم هم مشخص شود کسی از عهده رقم‌های نجومی که تیم‌های عربی به بازیکنان می‌دهند برنمی‌آید!

از لحاظ مالی که به انگشت کوچک آنها هم نمی‌رسیم خرج یک بازیکن تیم عربی ۲۰ میلیارد است نه بازیکن ایرانی که قرارداد ۵۰۰ میلیونی می‌بندد آخر فصل ۱۰۰ میلیون هم به او نمی‌دهند و متأسفانه طوری جلوه دادند که ما پول‌های کلان می‌گیریم. همه مردم را علیه فوتبالیست‌ها کرده‌اند. باور کنید پول نداریم. در کرمان که بودم گفتند عنایتی پول میلیاردی گرفته اما ۳۰۰ میلیون بیشتر نگرفتم.

اگر همه اینطوری فکر کنند پس تکلیف لیگ خودمان چه می‌شود؟

فوتبالیست ۱۰ سال فوتبال بازی می‌کند اگر بار خودش را نبندد نمی‌تواند زندگی کند. بودند در گذشته کسانی که روی دوش مردم بودند اما الان کجا هستند؟ کسی جواب سلام آنها را می‌دهد؟!

با این اوصاف پس شرایط استقلال و پرسپولیس هیچ وقت خوب نمی‌شود چون از استقلال آندو و نکونام و منتظری می‌روند، از پرسپولیس هم سیدجلال. در نهایت این دو تیم همه چیز را از دست می‌دهند!

متأسفانه همینطور است. وقتی استقلال و پرسپولیس به این شرایط می‌رسند خطر احساس می‌شود اما آنهایی که می‌گویند فوتبالیست به لیگ‌های عربی نباید برود نمی‌توانند شرایط ما را درک کنند. به نظرم این کاملاً طبیعی است که بازیکنان به فکر آینده‌شان باشند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391