برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

قلعه‌نویی:به تیم ملی مثل مذاکرات ژنو اهمیت می‌دهند

جمعه، ۴ بهمن ۱۳۹۲، ساعت ۱۷:۱۵ — گل

زمانی که من سرمربی بودم فدراسیون رئیس نداشت و فوتبال ایران تعلیق شد ضمن اینکه دو گروه سیاسی به جان هم افتاده بودند و به سر من معامله کردند.

امیر قلعه‌نوعی

امیر قلعه‌نویی در جریان تمرین امروز استقلال در جمع خبرنگاران حاضر شد و به تفصیل در مورد مسائل مختلف با آنها صحبت کرد.

روزهای سخت پیش رو

هفته‌های سختی را پیش رو داریم و از این پس زمین‌ها و دروازه‌ها کوچک می‌شود و امتیازگیری سخت. یک بازی سخت را هم مقابل ذوب‌آهن که تیمی قدرتی و با برنامه است، در جام حذفی پشت سر گذاشتیم که البته این دیدار؛ یک دیدار پرفشار بود اما یکشنبه آینده در ورزشگاه آزادی می‌توانیم با توجه به کیفیت بهتر چمن در زمین خودمان بهتر هم بازی کنیم.برای این دیدار بیک‌زاده و غلام‌نژاد را نداریم اما خوشحالیم که سایر بازیکنان مصدوم اضافه شدند امیدوارانه می‌گویم اگر دو دیدار آینده را ببریم قصدمان به جام نزدیک‌تر خواهد شد.

استعفای رویانیان

من تنها آدمی بودم که از حضور سیاسی‌ها و نظامی‌ها در فوتبال انتقاد داشتم. اینکه با ورود آنها مدیران فوتبالی خانه‌نشین می‌شدند اما رویانیان تحول خوبی را در پرسپولیس ایجاد کرد که به عنوان عضو کوچکی از فوتبال از او تشکر می‌کنم. او جزو افراد خاص بود که توانست به فوتبال کمک کند. رنگی حرف نمی‌زنم و این مسائل را فوتبالی می‌گویم. چرا که آمدن رویانیان منشا کارهای بزرگی در پرسپولیس بود. البته جا دارد برای علی پروین که استاد و بزرگ و مربی خودم بوده است، آرزوی موفقیت کنم.

مشکلات مالی استقلال

البته ما هم یک مدیر خبره داریم که اگر مدیریت بحران او نبود ما هم به مشکل می‌خوردیم. فتح‌الله‌زاده هم خبره است هم هماهنگی خوبی با هیأت مدیره دارد که همین امر باعث شد بتوانیم مشکلات را پشت سر بگذاریم هر چند که او هم تحت فشار است. با این حال رویانیان یکسری ارتباطات دارد که فتح‌الله‌زاده ندارد اما خبرگی او باعث شد به مجموعه استقلال کمک شود.

هجمه علیه اندو

این طوری فوتبال جلو نمی‌رود. آندو جزو فوتبالیست‌های سوپر حرفه‌ای ایران است. او در لیگ جزیره بازی کرده در این لیگ‌های الکی نبوده و مطمئن باشید با سوابقی که دارد کارهای بچگانه نمی‌کند. در آن صحنه‌ای هم که با عشوری درگیر شد مقابل چشمان من این اتفاق افتاد. در آن صحنه عشوری آویزان آندو بود و او خواست به هر طریقی از دست بازیکن ذوب‌آهن رها شود که پس از آن معذرت‌خواهی هم کرد.

توصیه به سایر تیم ها

تیم‌ها به فکر خودشان باشند همانطور که من به عنوان مربی استقلال به فکر تیم خودم هستم. زمانی که سرمربی سپاهان و تراکتور بودم با اینکه سابقه زیادی در استقلال داشتم اما هیچ گاه به خودم اجازه ندادم در مورد این تیم حرف بزنم. برخی‌ها امروز مدعی شدند که در ادامه استقلال امتیاز از دست می‌دهد. این چه حرفی است که می‌زنند. من معتقدم باید هر کسی روی کار خودش تمرکز کرده و باید حواسمان به کارمان باشد ضمن اینکه همه ایران آندو را به خاطر اخلاق ومنشی که دارد دوست دارند. در مجموع معتقدم این کارها به نفع فوتبال نیست و بهتر است به دنبال کارهای تاکتیکی برویم.

وضعیت فعلی تیم ملی و سابق

اصلا قابل قیاس نیست. زمانی که من سرمربی بودم فدراسیون رئیس نداشت و فوتبال ایران تعلیق شد ضمن اینکه دو گروه سیاسی به جان هم افتاده بودند و به سر من معامله کردند. همان زمان هم آخوندی به من گفت که به خاطر اساسنامه بر سر من معامله کردند. پس من از شما سؤال می‌کنم که آیا فرقی وجود داشته یا خیر.با این حال به گروهی که در آن زمان داشتم، افتخار می‌کنم. چرا که روزی که به مالزی می‌رفتیم تمام کادرمان قراردادشان تمام شده بود و ما با این وضعیت در رنکینگ آسیا اول بودیم و بدون قرارداد به جام ملت‌های آسیا رفتیم بنابراین باید تاریخ به آن گروه افتخار کند که اینگونه خالصانه و مخلصانه برای ایران با فداکاری خدمت کرد. یادم می‌آید در آن زمان کمپ تیم‌های ملی خشک بود و از شهرداری خواستیم با پارچ روی زمین آب بپاشند تا شرایط ایده‌آل شود ضمن اینکه کارهای خوبی از جمله ایجاد تیم‌ ب را در دستور کار قرار دادیم که ماحصل آن را امروز در تیم‌های لیگ برتری می‌بینیم بنابراین مطمئن باشید زمان من با هیچ دوره‌ای قابل قیاس نبود و حتما این قسمت ما بود.با این حال امروز همه ارکان فوتبال ایران در خدمت تیم ملی هستند و باید هم اینطور باشد. به تیم ملی مثل مذاکرات ژنو اهمیت می‌دهند، اما غیر از ایران ۳۱ تیم دیگر هم به جام جهانی صعود کردند اما باید از آنها الگوبرداری کنیم و نباید این طور باشد که من درآوردی حرف زده و من درآوردی کار کنیم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391