برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

قاسمپور: مربیان جوان خودمان را می‌سوزانیم

یکشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۲، ساعت ۱۱:۳۱ — ایسنا

مربی و پیشکسوت فوتبال معتقد است مدیران باشگاه‌ها به دلیل نداشتن آگاهی و همکاری با دلال‌ها، مربیان جوان داخلی را می‌سوزانند و به مربیان خارجی بی‌کارنامه فرصت می‌دهند.

ابراهیم قاسمپور

ابراهیم قاسم‌پوردرباره تغییر پیاپی مربیان لیگ فوتبال ایران اظهار کرد: این اتفاق دلایل بسیاری دارد. شاید بده بستان‌های بعضی مدیران عامل باشگاه‌ها باعث می‌شود برخی مربیان مدام در حال جابجایی هستند. یکی مربی هیچ فایده‌ای ندارد و در تیم قبل هم که بوده، افتضاح به بار آورده است اما می‌بینم مدام دور در تیم‌های مختلف می‌چرخند و سپس دوباره به همان تیم‌ها بر می‌گردند. این اتفاق‌ها شک و شبه ایجاد می‌کند.

وی افزود: یکی دیگر از دلایل تغییر مدام بازیکنان ناآگاهی مدیران است. آنها شناختی از مربیان موجود در فوتبال ندارند یا اصلا فوتبال را نمی‌شناسند. زمانی که مدیری از جنس ورزش نباشد، به دنبال مربی‌ای می‌رود که هیچ کارنامه روشنی از خود به جای نگذاشته است. من در این موضوع، بیشتر دلال بازی‌ها را دخیل می‌دانم. رابطه‌ای که دلال‌ها دارند بسیار قوی است. آنها لابی‌هایی می‌کنند که یک مربی خارجی به هیچ وجه از پس آنها بر نمی‌آید. بده بستان‌ آنها با مدیران باشگاه‌ها، مربیان را دائم می‌چرخاند و دلال یا همان ایجنت‌ها یک مربی را چند بار به یک تیم قالب می‌کنند.

سرمربی سابق مس کرمان با اشاره به اینکه روی صحبت‌هایش، بیشتر با بوناچیچ است، افزود: بعد از اینکه من از مس رفتم، لوکا آمد و تیم آماده و قوی را تحویل گرفت. آن تیم در نهایت هفتم شد در حالی که اگر ما بودیم، حتی می‌توانستیم سهمیه آسیا را هم بگیریم. همین بوناچیچ در کرمان نتیجه خوبی نگرفته اما اینکه چرا دوباره به مس بر می‌گردد جای سوال دارد. او یک ماه پیش از ذوب آهن هم اخراج شده بود. اینها همه نشان می‌دهد که این مربیان، دلال‌ها را بهتر از ما می‌شناسند.

قاسم پور همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا دلال‌ها به او هم پیشنهادی داده‌اند، اذعان کرد: پیشنهاد دادند، زیاد هم دادند! البته نمی‌دانم دلال بودند یا ایجنت فیفا ولی من به آنها گفتم همه مرا می‌شناسند و نیازی به شما ندارم. اگر چه همیشه هم از دادن جواب رد به دلال‌ها ضرر کرده‌ام!

سرمربی تیم دسته یکی نفت آبادان با بیان اینکه حتی اگر دلال‌ها هم نباشند، ضعف مدیریتی مدیران باعث می‌شود مدام دست به تغییر بزنند، خاطرنشان کرد: ثبات در کار مربیان دیگر وجود ندارد. بیشتر نتیجه‌گرا شده‌ایم و به کار بلند مدت اهمیت نمی‌دهیم. مدیرعامل مربی را استخدام می‌کند و اگر تیمش نتیجه نگیرد، مربی را آویزان می‌کنند چون جایگاه مربی در باشگاه‌های ایرانی مستحکم نیست. به همین دلیل است که ما مربیان هم دست به هر کاری می‌زنیم تا فقط نتیجه مورد انتظار باشگاه را کسب کنیم چون کل ورزش نتیجه‌گرا شده، ما مربیان هم نه کار پایه‌ای می‌کنیم و نه کار فنی.

قاسمپور در پایان به آسیب های بها دادن به مربیان خارجی بی کارنامه اشاره کرد و به ایسنا گفت: مربیان جوان ایرانی در شرایط فعلی فرصت خودنمایی نخواهند داشت و خانه نشین می‌شوند. مربی مثل یحیی گل محمدی کارش را در فوتبال بلد است. خوب هم کار می‌کند. چه دلیلی دارد در وجود مربیان جوان و با استعدادی مثل گل محمدی، سکان هدایت تیمی را برای چندمین بار به مربی خارجی بی کارنامه دهیم و مربیان جوان خودمان را بسوزانیم؟ در حالی که مربی جوان خودمان کلاس مربیگری هم رفته و در آینده می‌تواند به اعتبار فوتبال ایران کمک کند اما برخی باشگاه‌ها به مربیان پیر و بی کارنامه فرصت می‌دهند و زود هم آنها را بر کنار می‌کنند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391