برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

قربانی: برخی صحبت‌های طالب‌لو را قبول دارم

شنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۲، ساعت ۱۷:۱۱ — فارس

مدافع تیم فوتبال راه‌آهن سورینت گفت: کدام باشگاه اسپانیایی است که با بوجود آمدن مشکل برای مالکش کل باشگاه به هم بریزد.

پیروز قربانی

پیروز قربانی در خصوص مسائل و مشکلات تیم فوتبال راه‌آهن و همچنین دربی پایتخت صحبت‌هایی کرد که در زیر می‌خوانید:

ابتدا از بازی با فجر سپاسی شروع کنیم دیداری که شرایط حساسی دارد و جدال تیم‌های انتهای جدولی است.

بله، بازی سختی است. شرایط جدول به گونه‌ای است که هم ما نیاز به برد داریم و هم فجرسپاسی می‌خواهد برنده از زمین خارج شود.

مشکلات راه‌آهن تا چه اندازه در این بازی تاثیرگذار خواهد بود؟

طبیعتا مشکلات تاثیرگذار است، ما سر تا پا مشکل هستیم. بازیکنان با شایستگی در بازی‌ها حاضر شده‌اند جای تقدیر از آنها دارد اما متاسفانه نتیجه نمی‌گیریم امیدوارم این اشتباهات داوری روزی تمام شود.

امسال شرایطتان خیلی سخت شده است؟

درست است، باید بسازیم. شرایطمان بسیار سخت است همه‌جوره اذیت شده‌ایم اگر اتفاقی هم بیفتد پای بازیکنان گیر است اما واقعا بازیکنان تمام تلاش خود را انجام داده‌اند.

فکر می‌کنید با این مشکلات بتوانید لیگ را به پایان برسانید؟

واقعا نمی‌دانم مشکلاتی برای مالک به وجود آمده و زمانی که در مورد تیم می‌پرسیم می‌گویند شما با باشگاه قرارداد بسته‌اید نه مالک اما زمانی که بحث پول مطرح می‌شود می‌گویند مشکلاتی برای مالک به وجود آمده است. با توجه به اینکه ما چند سال تجربه داریم می‌توانیم زندگی خود را سپری کنیم اما واقعا بازیکنان جوانمان با مشکل روبه‌رو شده‌اند. در پایان هم دیواری کوتاه‌تر از بازیکنان پیدا نمی‌شود و همه مشکلات سر بازیکنان می‌شکند.

منظورت صحبت‌های ابراهیم‌زاده است که گفته بود بازیکنان باید با تعصب بیشتری بازی کنند؟

من صحبت‌های ابراهیم‌زاده را نشنیدم اما اگر این موضوع را گفته قبول ندارم. بازیکنان بدون هیچ چشم‌داشتی بازی می‌کنند و هر کسی هم که صحبتی علیه آنها کرده بی‌انصافی کرده است. نمی‌دانم سرمربی تیم ما چه گفته اما مشکلات ما زیاد است باید این مسائل زودتر شناسایی و برطرف می‌شد اما این اتفاق رخ نداد. امیدوارم در ۷ هفته باقیمانده این مسئله برطرف شود.

فکر می‌کنی با توجه به مشکلاتی که راه‌آهن دارد این تیم بتواند در لیگ بماند؟

امیدوارم این اتفاق رخ دهد ما تما تلاش خود را انجام می‌دهیم و هرچه خدا بخواهد اتفاق می‌افتد کار بسیار سختی داریم هم‌اکنون شرایط ما مانند بازیکنان خاکی شده است باید بازیکنان با رفاقت بیشتری تلاش کنند باید واقعیت را بگوییم نمی‌توانم بگویم همه‌چیز گل و بلبل است.

فکر می‌کنی چه کسی باید این مشکلات را شناسایی می‌کرده که کار به اینجا نکشد؟ مقصر چه کسی بوده است؟

به هر حال تیمی که مشکل دارد و نتیجه نمی‌گیرد عوامل مختلفی دست به دست هم می‌دهد امیدوارم در ادامه این مشکلات شناسایی شود بازیکنان هرچه در توانشان است در زمین پیاده می‌کنند امیدوارم در پایان همه‌چیز ختم به خیر شود.

برخی کارشناسان از جمله محمود کلهر از ابراهیم‌زاده انتقاد کرده بودند که چرا با بازیکنان مشورت نمی‌کند اما ابراهیم‌زاده گفته بود که این کار را انجام می‌دهد آیا چنین اتفاقی در تیم شما رخ داده است؟

به هر حال سرمربی وظایفی دارد و ما هم وظایفی داریم مشورت گرفته می‌شود اما زمانی که به این مسائل عمل نشود چه اهمیتی دارد تیم ما انقدر مشکلات دارد که دیگر کاری به این موارد ندارد به شخصه اگر مسئله‌ای وجود داشته به باشگاه گفته‌ام اگر ابراهیم‌زاده هم چیزی به من گفته باشد گفته‌ام مهم این است که به این موارد عمل شود.

آیا ابراهیم‌زاده از خودت مشورت گرفته است؟

سرمربی تیم ما با برخی بازیکنان صحبت کرده و مشورت گرفته با من هم شاید چنین امری صورت گرفته باشد اما خود من خیلی دوست ندارم به این مسائل ورود کنم.

وحید طالب‌لو هم مصاحبه تندی علیه ابراهیم‌زاده انجام داد نظرت در این‌باره چیست؟

با یکسری از حرف‌های طالب‌لو موافقم و با یکسری مخالف به هر حال او عصبانی بوده و حرف‌هایی زده است هرچند که با برخی از حرف‌های او موافقم اما در برخی جاها تند رفت. او حق داشته و بازیکن بزرگی است و باید با بازیکن بزرگ هم برخورد درستی صورت بگیرد.

پس معتقدی با طالب‌لو برخورد درستی صورت نگرفت؟

وحید هم‌اتاقی من است و شرایط او را می‌دانم، فکر می‌کنم می‌توانست برخورد بهتری صورت بگیرد.

با کدام یک از حرف‌های طالب‌لو موافق نیستی؟

من کلی صحبت کردم اگر این موضوع مدیریت می‌شد کار به اینجا کشیده نمی‌شد اما متاسفانه شرایط راه‌آهن آنقدر بد است که کار به مدیریت این مسائل نمی‌کشد. آنقدر مسائل بزرگ‌تری وجود دارد که شاید این موضوع در سایه مواردی دیگر قرار گرفته است.

دربی ۷۸ برگزار شد و خیلی‌ها نسبت به این بازی انتقاد داشتند با توجه به اینکه مدافع سابق استقلال بودی نظرت در مورد این بازی چیست؟

قلعه‌نویی بهترین کار ممکن را انجام داد با توجه به داشته‌هایش حرفه‌ای عمل کرد خیلی‌ها گفتند او تدافعی بازی کرد اما او به قول خودش تاکتیکی بود او احتیاجی به برد نداشت و با تساوی هم به هدف خود رسید.

اما خیلی‌ها گفتند دربی کسل‌کننده بود؟

خودمان دربی را حساس می‌کنیم زمانی که انتظارات وجود دارد بازیکن هم استرس دارد خود من در دربی بازی کرده‌ام شرایط را به گونه‌ای فراهم می‌کنیم که همه به دنبال این هستند که نبازند بعد هم می‌گویند چرا دربی ما شبیه ال‌کلاسیکو نمی‌شود آخر کدام موضوع ما شبیه لالیگا است؟! کدام باشگاه اسپانیایی است که اگر برای مالکش مشکلی به وجود بیاید کل باشگاه به هم می‌ریزد؟! کجای فوتبال ما به اروپا می‌خورد که دربی را با بازی‌های ال‌کلاسیکو مقایسه می‌کنند؟! هیچ چیزمان روی اصول نیست بعد می‌خواهیم دربی بازی زیبا و باکلاسی شود. زمانی که فشار روی بازیکنان و مربی است و اگر تیم شکست بخورد اولین نفری که مورد محاکمه قرار می‌گیرند آنها هستند چه انتظاری وجود دارد.

اما می‌گویند بازیکنان ایرانی پول حرفه‌ای می‌گیرند و بازی حرفه‌ای نمی‌کنند؟

کدام پول؟! اگرچه معتقدم هرچه فوتبالیست‌ها بگیرند نوش جانشان یک نفر بیاید یک روز زندگی فوتبالیست‌ها را داشته باشد تا ببیند آنها چقدر سختی می‌کشند. ما صبح تمرین داریم، عصر تمرین داریم و اگر کاری هم داشته باشیم باید تلفنی انجام دهیم. با بازیکن ۵۰۰ میلیون قرارداد می‌بندند و آخر فصل ۲۰۰ میلیون هم به او نمی‌دهند بعد مالیات را هم به این موضوع اضافه کنید. هرچند معتقدم بحث مالیات درست نیست اما اداره مالیات هم کاری به این ندارد که ما پولمان را گرفته‌ایم یا نه. می‌گوید قراردادتان فلان مبلغ است و باید این پول را پرداخت کنید. یکسری مدیران هر روز بازیکنان را سر کار می‌گذارند برای پرداخت قراردادشتان امروز و فردا می‌کنند. شما به کمیته انضباطی مراجعه کنید می‌بینید که چقدر شکایات مالی بازیکنان وجود دارد برخی بازیکنان ما ۳۰ درصد از قراردادشان را هم دریافت نکرده‌اند من کاری به مدیریت باشگاهمان ندارم حرف من این است که سیستم‌مان غلط است. سر تا پای فوتبال ما مشکل است اگر چنین حرف‌هایی هم زده می‌شود فقط بی‌انصافی است و آنهایی که این مسائل را مطرح می‌کنند در جریان نیستند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391