برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

حسن‌زاده: هواداران مس پاداش می‌گیرند

یکشنبه، ۲۷ بهمن ۱۳۹۲، ساعت ۱۱:۳۰ — ایسنا

رییس کمیته‌ انضباطی با تشکر از تماشاگران دو تیم فینال جام حذفی از در نظر گرفتن پاداش نقدی برای هواداران تیم مس کرمان خبر داد و گفت: همه شرایط انضباطی در برگزاری فینال جام حذفی ایده‌آل بود و ما شاهد رفتار پسندیده‌ای از سوی هواداران، نیروی انتظامی و مسئولان برگزاری مسابقه بودیم.

تیم مس کرمان

اسماعیل حسن‌زاده درباره شرایط انضباطی مسابقه فینال جام حذفی، اظهار کرد: در فینال جام حذفی همه چیز به لحاظ انضباطی ایده‌آل بود. من ناظر ویژه این مسابقه بودم و هیچ نکته خاص ناپسندی وجود نداشت. ابتدا باید از تماشاگران هر دو تیم تراکتورسازی و مس کرمان تشکر ویژه داشته باشم. رفتار همه آنها رضایت‌بخش بود. هر کسی به عنوان هوادار تراکتورسازی به استادیوم آمده بود، قبل از بازی به موقع وارد استادیوم شد و در جایگاه خودش نشست و مشکلی هم ایجاد نشد. همین طور هواداران تیم میزبان با وجود این که مس در فینال باخت، اما رفتار بسیار خوبی داشتند. کمیته‌ انضباطی قصد دارد از تماشاگران هر دو تیم تقدیر کند. ما علاوه بر این تقدیر و تشویق پاداش مالی را هم برای تماشاگران تیم مس که با وجود شکست در فینال جام حذفی هیچ سوء رفتاری نداشتند، در نظر می‌گیریم و به زودی حکمش را صادر خواهیم کرد.

وی از رفتار و برخوردهای نیروهای انتظامی هم تشکر کرد و گفت: نیروی انتظامی در حالی که کاملا به شرایط برگزاری مسابقه مسلط بود و وظایفش را انجام می‌داد، همواره با تماشاگران هر دو تیم با ملاطفت برخورد می‌کرد. حتی فرمانده ناحیه انتظامی کرمان که در آنجا حضور داشت، با متانت مطالب را می‌شنید و همکاری خوبی با تماشاگران و مسئولان برگزاری مسابقه داشت. همه این از این بابت راضی بودند و نیروی انتظامی نشان داد در عین انجام وظایف می‌تواند به خوبی رفتاری نرم و صبورانه داشته باشد.

رییس کمیته‌ انضباطی همچنین خبری خوش برای طلبکاران باشگاه شاهین بوشهر داشت. او در این باره به ایسنا گفت: از زمانی که تیم فوتبال شاهین در لیگ برتر بوده تا الان طلبکاران باشگاه شاهین احکامی را برای دریافت مطالبات‌شان گرفتند و خود مسئولان باشگاه شاهین شرایطی را فراهم کردند تا پرونده‌ها به رای برسد و ما بتوانیم تصمیمات را عملی کنیم. جزئیات احکام و نحوه پرداخت‌ها را به زودی اعلام خواهیم کرد، اما به طلبکاران باشگاه شاهین می‌گویم مدارک‌شان را در دست داشته باشند و برای اجرای احکام آماده شوند. ما بسیار خوشحال هستیم از این که تیمی که دسته پایین‌تر رفته، اما برای تسویه بدهی‌هایش اقدام می‌کند.

حسن‌زاده همچنین از نظارت ویژه کمیته‌ انضباطی در هفته‌های پایانی لیگ برتر خبر داد و گفت: با توجه به حساسیت بازی‌های باقی مانده چه در لیگ برتر و چه در لیگ دسته یک کمیته‌ انضباطی با اعزام ناظرین ویژه به بازی‌های حساس شرایط انضباطی را کاملا زیر نظر خود می‌گیرد. بر اساس تصمیمی که قبلا گرفته شده بود، طی چند ماه اخیر در عمده مسابقات ناظران ویژه‌ نداشتیم، اما در هفته‌های پایانی حضور ناظران ویژه مسابقات قطعی است.

وی به تماشاگران و همین طور بعضی از تیم‌های فوتسال نیز تذکر داد و گفت: با توجه به حساسیت بازی‌ها و شرایط خاصی که در برخی از سالن‌های فوتسال وجود دارد به تمامی تیم‌ها و عوامل آنها و همین طور تماشاگران تذکر می‌دهیم که اگر در دیدارهای آینده خطایی دیده شود کمیته‌ انضباطی با جدیت برخورد خواهد کرد. همه آنها بدانند که دقت کمیته‌ انضباطی برای نظارت بر مسابقات‌شان بیشتر شده و آنها سعی کنند آرامش‌ خود را در بازی‌های باقی مانده حفظ کرده تا اتفاقات سوئی نیفتد.

حسن‌زاده در پاسخ به این سوال که کمیته‌ انضباطی چه برنامه‌ای برای برخورد جدی‌تر با بازیکنانی دارد که بعضا با وجود محرومیت‌هایی که قبلا متوجه آنها بوده، اما باز هم در زمین مسابقه رفتارهای ناشایستی دارند و به دور از چشم داور با دست و پا به بازیکنان حریف صدمه وارد می‌کنند، به ایسنا گفت: ما در این باره از داور بازی و همین طور کمک داوران و داور چهارم می‌خواهیم که کل مسابقه و حوادث آن را با دقت رصد کرده و به ما منعکس کنند. نباید آن طور باشد که کمیته‌ انضباطی از طریق انعکاس اخبار در رسانه‌ها چه از طرف تصاویر تلویزیونی و چه عکس‌های رسانه‌ها بخواهد از قضایا مطلع شود. همین طور از ناظران مسابقات و برگزار کنندگان نیز خواهیم می‌کنیم به جزئیات توجه کنند و گزارش‌های لازم را در این باره به ما بدهند. کمیته‌ انضباطی گاهی تنبیهایی را اعمال می‌کند که در گزارش هیچ کدام از طیف‌های فوق نبوده است، خوب است هر گونه رفتار سوئی برای ما گزارش شود.

وی در واکنش به این که رفتار پیام صادقیان، بازیکن تیم پرسپولیس در بازی فجر سپاسی نمونه‌ای از آنها بود، اظهار کرد: در این باره هنوز گزارشی به دست ما نرسیده است و من از آن اطلاعی ندارم. شاید داور رفتار یک بازیکن را ندیده باشد، اما قطعا کمک داوران یا ناظر و داور چهارم مسابقه می‌توانند آن را ببینند و به ما منعکس کنند. در این مورد خاص اگر گزارش یا مدرکی به دست ما برسد به آن رسیدگی خواهیم کرد.

حسن‌زاده ادامه داد: کمیته‌ انضباطی قطعا نمی‌تواند در پایان هر هفته‌ از بازی‌ها تمام تصاویر هشت مسابقه را ببیند تا به دنبال رفتار سوئی از سوی بازیکنان یا مربیان باشد. هدف ما از اعمال تنبیهات تکرار نشدن رفتارهای نادرست است و به طور طبیعی اگر محرومیتی بازیکنی را تنبیه نکرده باشد و او دوباره به رفتارش ادامه دهد، در مرتبه بعدی محرومیت‌های سنگین‌تری را برایش در نظر می‌گیریم.

رییس کمیته‌ انضباطی همین طور از تمام بازیکنان تیم‌های لیگ خواست تا در فصل منتهی به جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل مراقب رفتارشان باشند تا خدای نکرده از امکان حضور در تیم ملی محروم نشوند و در این باره توضیح داد: امیدواریم که تنبیهات ما تاثیرگذار باشد. بازیکنان در هفته‌های پایانی لیگ بهتر است رفتاری مناسب‌تر از گذشته داشته باشند. وقتی با آندرانیک تیموریان در کمیته‌ انضباطی جلسه گذاشتیم و اصلا دلیل احضار او به کمیته‌ این بود تا با او صحبت کنیم و بگوییم شاید خشن بازی کردن گاهی جزو فوتبال باشد، اما در فصل منتهی به جام جهانی بازیکنی مثل او که از مهره‌های کلیدی و تاثیرگذار تیم ملی است باید بیشتر مراقب رفتار و نوع بازی‌هایش باشد تا خدای نکرده اقدامی انجام ندهد که تیم ملی را از دست بدهد. یک بازیکن بنا بر رفتاری که دارد و حرکاتی که انجام می‌دهد ممکن است طبق قانون با محرومیت‌های سنگین چند ساله هم مواجه شود بنابراین باید به شدت مواظب نوع عملکردشان باشند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391