برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

خلیلیان: نمی‌توانم در مورد تیم ملی اظهار نظر کنم

جمعه، ۱۸ بهمن ۱۳۹۲، ساعت ۱۱:۳۰ — فارس

مدیرعامل باشگاه سپاهان گفت: اطلاعی از بحث اردوهای تیم ملی ندارم و نمی‌توانم در این مورد اظهار نظر کنم.

مهرزاد خلیلیان در مورد شرایط سپاهان و حضورش به عنوان مدیرعامل این باشگاه صحبت‌های زیر را انجام داد.

چه شد که قبول کردید به عنوان مدیرعامل باشگاه سپاهان فعالیت کنید؟

اول به خاطر اینکه خودم اهل اصفهان هستم و سپاهان را باشگاه خودم می‌دانم. در سابقهکاری‌ام زمانی در این باشگاه فعالیت می‌کردم و در اواخر دوران مدیر کلی من در اصفهان با حمایت‌هایی که اسحاق جهانگیری معاون اول فعلی رئیس‌جمهور در آن زمان از ما داشت دستور گرفتیم هزینه‌های بیشتری در سپاهان انجام دهیم. می‌دانید یکی از تعهدات اجتماعی صنایع فراهم کردن شرایط مناسب برای مردم منطقه است. این مسئله یک اصل در صنعت است و در دنیا نیز وجود دارد. شما می‌بینید که تمامی صنایع به مردم منطقه خدمت‌رسانی می‌کنند.

سپاهان در حدود ۱۲ سال گذشته از لحاظ حرفه‌ای بودنشرایط مناسبی پیدا کرده است. بعد از حضور آقای سبحانی به عنوان رئیس شرکت فولاد مبارکه و به دلیل محدودیت قانونی که در برخی امور به وجود آمد ادامه راه به بنده واگذار شد، در اصفهان همه ما با یکدیگر همکار هستیم و مدیران قبلی نیز از همکاران ما هستند. در حال حاضر قصد به وجود آوردن تغییری در کادر فنی نداریم و همه هم‌قسم شدیم با انجام فعالیت بیشتر در مسیر موفقیت قدم برداریم.

سپاهان همواره به باشگاهی دارای ثبات مدیریت مشهور است، چه شد که در سال جاری مشاهده می‌کنیم سه مدیرعامل بر مسند این باشگاه حضور پیدا کردند؟

مستحضر هستید که امسال سال تغییر دولت بود. تغییرات سیستم را به هم می‌زند و باعث می‌شود گاهی چنین شرایطی به وجود آید. به نظر نمی‌رسد که این تغییرات بخواهد مشکلاتی در طی مسیر سپاهان به وجود بیاورد. هیأت مدیره باشگاه به خوبی جا افتاده است، در صنعت روابط و ضوابطی که حاکم است باعث شده باشگاه سپاهان دارای ثبات شود. ما ادامه‌دهنده برنامه‌های قبلی هستیم و فعالیت‌های گذشته را طی می‌کنیم. کارخانه فولاد مبارکه و استان اصفهان از باشگاه سپاهان حمایت می‌کنند. سپاهان یک باشگاه مردمی، قوی و قدیمی است که برای شخص خاصی نیست. مهم‌ترین عنصری که باعث موفقیت‌های سپاهان شده است کارخانه فولاد مبارکه است. حق این شرکت است که برای این باشگاه برخی تصمیمات را بگیرد. ما در کنار اعضای تیم، هواداران همه در پی تجدید موفقیت‌ها هستیم تا همچنان سپاهان را به عنوان یکی از برترین‌ باشگاه‌های کشور حفظ کنیم.

اهداف اصلی شما از حضور در سپاهان چیست؟

همان طور که غرور ملی یک کشور تیم ملی آن است غرور اصفهان، باشگاه سپاهان است. افزایش توانمندی باشگاه در تمامی رده‌ها اولویت ما است. قصد داریم اعتبارات مناسب‌تری را برای باشگاه به وجود بیاوریم و به سمت موفقیت حرکت کنیم. ما نیاز به فضای بیشتر برای رسیدن به خودکفایی و استقلال مالی هستیم. می‌خواهیم منابع جدید اقتصادی را شناسایی کنیم و در مسیر خودکفا شدن قدم برداریم. با حمایت‌های شرکت فولاد مبارکه فضا بسیار مطلوب است. البته سپاهان نیز مستثنی از مشکلات سایر باشگاه‌ها نیست. می‌دانید همانطور که فوتبال تمام نشدنی است مشکلات نیز همین وضعیت را دارد. ما برنامه‌های خود را آماده می‌کنیم و اولویت‌ها مشخص خواهد شد. پرسنل باشگاه، همکاران ما و باشگاه‌های اصفهانی مثل ذوب‌آهن، گیتی‌پسند، فولاد ماهان و .. همه در یک مسیر حرکت می‌کنند و آن هم سربلندی استان اصفهان است.

با توجه به تغییر و تحولاتی که در کارخانه فولاد مبارکه به وجود آمده آیا بودجه این باشگاه همچون گذشته است یا اینکه مدیران جدید می‌خواهند کمک کمتری انجام دهند؟

در مورد این مسئله قرار است با مدیرعامل محترم شرکت فولاد مبارکه جلسه‌ای داشته باشیم. هنوز ما جلسه هیأت مدیره را تشکیل ندادیم. باید در این مورد صحبت کنیم تا به جمع‌بندی خوبی برسیم.

آیا قرار است از کادر فنی حمایت قاطع داشته باشید یا این مسئله مقطعی است؟

از لحاظ فنی شیرازه تیمی بسیار تاکتیک‌پذیر و با ثبات است. مجموعه افرادی که در این مدت در باشگاه فعالیت کرده‌اند معدل قابل قبولی را از لحاظ قدرت و اقتدار کسب کرده‌اند و در برنامه‌های ما تغییرات وجود ندارد. وقتی نتایج مناسب بوده انجام چنین کاری صحیح نیست.

ورزشگاه نقش جهان مدت‌هاست که در دست ساخت قرار دارد اما هنوز این اتفاق رخ نداده. آیا باشگاه سپاهان با وجود اینکه سهمی در این مجموعه ندارد در برنامه‌های خود کمک به بازسازی آن را قرار داده است؟

همانطور که گفتید مجموعه متعلق به ما نیست. زمانی که خودم مدیرکل بودم فاز اول ورزشگاه نقش جهان را تحویل دادم که چندین بازی در چمن این ورزشگاه انجام گرفت اما از وقتی تصمیم به ساخت فاز دوم آن را گرفتند مجموعه غیرقابل استفاده شد، فاز دوم ورزشگاه مانند قارچی روی فاز اول سبز می‌شود و طرح بسیار عالی است که همانند ورزشگاه مونیخ می‌شود. متأسفانه این اقدام هنوز انجام نشده است. نظر آقای سبحانی این است که این مسئله را بررسی کنیم تا اگر در حد توان بود تا آنجا که می‌توانیم کمک کنیم اما متأسفانه جزئیات این مجموعه دارای اختلافات بسیار زیاد است. عده‌ای بیان می‌کنند که ۳ میلیارد تومان برای پایان پروژه پول لازم است و عده دیگر می‌گویند برای اتمام پروژه به ۳۰ میلیارد تومان نیاز است. مطمئنا مبلغ دوم قابل تحمل مجموعه سپاهان نیست. به هر حال مقامات اصلی شهر و وزارت ورزش در این مورد در اولویت قرار دارند و باید آنها فکری برای این پروژه داشته باشند.

موضع مدیریت جدید باشگاه سپاهان در مورد تعامل با تیم ملی و اینکه قرار است از ۲۰ فروردین اردوهای آماده‌سازی تیم ملی در راستای حضور در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل آغاز شود،چیست؟

اطلاعی در این مورد به ما داده نشده است و به خاطر اینکه از این موضوع اطلاع کافی ندارم نمی‌توانم صحبت کنم.

این مسئله بحث اصلی این روزهای فوتبال ایران است. تیم ملی می‌خواهد اردوهای خود را از ۲۰ فروردین شروع کند و در آن زمان سپاهان درگیر مسابقات لیگ قهرمانان آسیا است. آیا شما حاضر هستید ملی‌پوشان خود را در آن تاریخ به تیم ملی تحویل دهید؟

همانطور که گفتم در این مورد نه جلسه‌ای برگزار شده و نه اینکه کسی موضوعی را به صورت مکتوب به ما اعلام کرده است. وقتی چیزی در اختیار ما قرار نگرفته نمی‌توانیم در مورد آن اظهار نظر کنیم.

آیا امسال به هواداران سپاهان قول قهرمانی می‌دهید؟

در حدود ۳۰ -۴۰ سالی که در ورزش حضور دارم ندیدم کسی قول قهرمانی بدهد. تیم‌هایی که ادعای زیادی دارند نیز از دادن قول پرهیز می‌کنند. به هر حال کارشناسان می‌توانند بر اساس شناخت ظرفیت‌های باشگاه‌ها پیش‌بینی داشته باشند اما این مسئله هم گاهیبا واقعیت فاصله می‌گیرد. خودمان را به مردم، هواداران و اهالی اصفهان متعهد می‌دانیم و برای رسیدن به موفقیت تمام تلاشمان را می‌کنیم. امسال وضعیت جدول لیگ برتر به نحوی است که ۶ تیم در کورس قهرمانی هستند. در این وضعیت پیش‌بینی قهرمانی کار کاملا اشتباهی است.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391