برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

مایلی‌کهن: قرارداد دایی یک میلیارد و ۷۵۰ و وضعیت پرسپولیس وامصیبتا است

سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۲، ساعت ۱۱:۰۴ — تسنیم

به دنبال انتقادهای محمد مایلی‌کهن، مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس از سمت خود استعفا داد.

محمد مایلی کهن

محمد مایلی‌کهن، پیشکسوت باشگاه پرسپولیس در برنامه تلویزیونی ۹۰ به انتقاد از پرداخت‌های مالی در این باشگاه پرداخت که همین موضوع زمینه مجادله او با حسین قدوسی و استعفای شفاهی مدیرروابط عمومی باشگاه پرسپولیس را فراهم آورد. در ابتدای این برنامه مایلی‌کهن اظهاراتی را بدین شرح مطرح کرد:

* من در نشست پیشکسوتان پرسپولیس کنار علی پروین نشستم. با اینکه گفتم با او اختلاف سلیقه دارم اما معتقدم باید از او حمایت کنیم. پروین هم باید تفکرش را نسبت به گذشته تغییر دهد و به عنوان بکن باوئر فوتبال ایران در بالا قرار بگیرد.

* هادی طاووسی از بزرگان پرسپولیس است که رئیس سازمان امور استخدامی کشور بوده و فردی تحصیلکرده است. باید از حضور این افراد برای اداره پرسپولیس استفاده شود. ما به عنوان افرادی که دست‌مان در جیب‌مان می‌رود در مقطع فعلی نباید به منافع خودمان فکر کنیم، چراکه شرایط مساعد نیست. باید به فکر آینده باشیم. عزیزانی که دست‌شان در جیب‌شان می‌رود دندان طمع را بکشند و دور بیندازند.

* من در نشست صحبت‌هایی داشتم که جواد الله‌وردی شاکی شد و خطاب به من گفت «زمانی که تو ۴۵۰ هزار تومان حقوق می‌گرفتی من کاغذ باطله جمع می‌کردم»، در حالی که من خاطرات الله‌وردی را خوانده‌ام. او زمانی یک پیکان جوانان گوجه‌ای داشته که در آن زمان ارزش پیکان به اندازه پورشه امروز بوده است. اکنون اگر او نتوانسته خود را حفظ کند دیگر به من ربطی ندارد. ضمن آنکه من جسارتی نکردم و تنها حرف‌هایی زدم که قریب به اتفاق جمع آن را تایید کردند.

* بعد از صحبت‌های من صدای جواد الله‌وردی بالا رفت و سپس جلسه را ترک کرد که من به ایشان به عنوان فردی تحصیلکرده می‌گویم ما باید با هم صحبت کنیم تا یکی از ما قانع شود.

* سرمربی تیم پرسپولیس به عنوان عامل تمامی این اختلاف‌ها باید ۳۰ درصد جریمه شود. او که از بی پولی صحبت می‌کند تاکنون ۸۴ درصد قراردادش را گرفته است. یعنی از یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان که رقم قراردادش است تاکنون یک میلیارد و ۴۶۵ میلیون معادل ۸۴ درصد قراردادش را گرفته است. از خرداد تاکنون چقدر گذشته است؟

* اینکه نفرات پرسپولیس هرکدام چه اندازه دریافتی داشته‌اند کاملاً مشخص است و کمترین دریافتی برای مهرداد پولادی بوده که ۲ درصد گرفته است. میانگین ۵۰ درصد از قرارداد به تمامی بازیکنان پرداخت شده است.

* محمد نوری ۸۵۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تاکنون دریافت کرده که معادل ۷۸ درصد قراردادش بوده و آن وقت می‌گویند که رقم‌ها میلیاردی نیست. نکته دیگر آنکه آقایان می‌گویند یکسری متمم‌ها نیز در قراردادهای‌شان وجود دارد.

* آن زمان که پولی نبود من با تاکسی تدارکاتچی تیم پرسپولیس کار می‌کردم تا اموراتم را بگذرانم. حتی در بازی با تاج حاضر بودیم پول هم بدهیم و برنده بازی باشیم.

* ببینید آرفی چه سالی در پرسپولیس بوده اما هنوز خانه‌اش را تحویل نداده و پول این خانه را باشگاه پرسپولیس از پول مردم می‌دهد. جالب آنکه یک خانم آنجا زندگی می‌کند. اگر لازم باشد مطالب زیادی برای گفتن وجود دارد مانند راننده‌هایی که نیستند اما از باشگاه پول می‌گیرند.

* سرمربی پرسپولیس ۲، ۳ نفر فیلمبردار و عکاس شخصی دارد که پول آنها را هم باشگاه پرسپولیس می‌دهد. وضعیت این باشگاه وامصیبتا است.

در ادامه حسین قدوسی، مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس نیز مانند مایلی‌کهن روی خط تلفنی برنامه تلویزیونی ۹۰ حاضر شد تا مکالمه و مجادله میان این ۲ بدین شرح شکل بگیرد:

قدوسی: برخلاف مطلب اعلام شده در گزارش تلویزیونی پخش شده بیشتر ۴۰ پیشکسوت حاضر در نشست باشگاه نه تنها نقدی نداشتند بلکه بر حمایت از تیم برای کسب سهمیه آسیایی تاکید کردند که از جمله آنها جاسمیان، محرمی و عابدزاده بودند. تنها فنونی‌زاده از صحبت های مایلی‌کهن حمایت کرد.

من وکیل دایی نیستم اما سوالم این است که چرا در آستانه ۴ بازی سرنوشت‌ساز پرسپولیس بحث واگذاری سهام و این انتقادات پیش آمده است؟ آیا اکنون وقت طرح این مسائل است؟ چرا استقلال در آرامش کار خود را انجام می‌دهد و در آنجا خبری از انتقاد پیشکسوتان و واگذاری سهام باشگاه نیست؟ مگر قرار نیست استقلال هم واگذار شود؟

پرسپولیس نه وزارت ورزش حمایتش می‌کند و در بحث مدیرعامل هم که از ۶ ماه پیش صحبت برکناری مطرح بوده اما سوال من این است که پیشکسوت باشگاه چگونه از این رقم‌هایی که عنوان می‌کند مطلع شده و از کجا می‌داند موثق است؟

مایلی‌کهن: موثق است.

قدوسی: باشد یا نباشد باشگاه با مربی خود قرارداد دارد و باید تمام پولش را پرداخت کند.

مایلی‌کهن: چگونه ۸۴ درصد از رقم قرارداد دایی پرداخت شده بعد می‌گویند پول نداریم؟

قدوسی: ۸۴ درصد پرداخت نشده است. کجا پرداخت شده است؟! شما مگر حسابرس باشگاه هستید؟

مایلی‌کهن: مگر شما وکیل وصی کسی هستید؟

قدوسی: من مدیرروابط عمومی باشگاه پرسپولیس هستم. انتقاد من از این برنامه است که چرا به ۴۰ نفری که حمایت کردند کاری ندارد اما یک نفر منتقد را روی خط می‌آورد. وقتی فردی در رسانه ملی راجع به محمد نوری صحبت‌هایی را مطرح می‌کند دیگر این بازیکن با چه روحیه‌ای بازی خواهد کرد؟

مایلی‌کهن: یعنی چه با کدام روحیه؟ پولش را گرفته و نوش جانش اما چرا می‌گوید نگرفته است؟ نوری ۷۸ درصد قراردادش را گرفته و پارسال هم می‌گفتند که ما پولی نگرفته‌ایم. به هر حال این رقم‌ها دریافت شده و من می‌گویم قبل از بازی با استقلال که تمرین نکردید دندان روی جگر می‌گذاشتید و به خاطر هواداران به زمین میرفتید. همین آقایان برای جشن ۵۰ سالگی پرسپولیس نیامدند. هواداران پرسپولیسی را می‌خواهند که با همه وجودش به زمین برود نه اینکه سیاه کاری باشد.

آنهایی که نداشتند شکایت نکردند و به خاطر عرق‌شان از پول گذشتند اما آنهایی که داشتند شکایت کردند و تا ریال آخر پول‌شان را هم از باشگاه پرسپولیس گرفتند. می‌گویند بدهی باشگاه ۶۰ میلیارد است اگر دوباره به آنها ۱۲۰ میلیارد هم بدهید باز هم بدهی بالا می‌آورند.

قدوسی: من در همین جا استعفای خود را اعلام می‌کنم. این بدهی چه ۶۰ میلیارد باشد یا کمتر و بیشتر تنها بین ۵ تا ۸ میلیارد آن برای دوران رویانیان است و بقیه آن مربوط به دوران ۱۵ تا ۲۰ سال اخیر باشگاه است. نباید سیاه کنیم و به تیم فشار بیاوریم. در مورد اعتصاب بازیکنان پیش از دربی هم من خودم به عنوان یک خبرنگار با بازیکنان تماس داشتم آنها شرایط خوبی نداشتند و عنوان می‌کردند که اشتباه کردیم تمرین نکردیم حالا به خاطر یک فشار روحی و اشتباهی که انجام شد باید آنها را تا آخر عمر بزنیم؟

مایلی‌کهن: حرف ۵۰ میلیون آدم است.

قدوسی: ۴ بازی دیگر باقی مانده و باید کاری کرد که تیم سهمیه آسیا بگیرد.

مایلی‌کهن: سهمیه آسیا را بگیرد چه اتفاقی می‌افتد؟ بازیکنان به خاطر پول به زمین می‌روند و هوادار این را نمی‌خواهد.

قدوسی: برای تیم‌های صدر جدول ۲ هزار هوادار می‌آید. پرسپولیس در فصل‌های گذشته هفتم و دوازدهم هم بوده اما برای آن ۲۵ هزار هوادار می آید.

خبرهای مرتبط

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391