برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

محصص: جام جهانی از لیگ قهرمانان اروپا هم ارزشمند‌تر است

چهارشنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۲، ساعت ۱۶:۲۶ — فارس

عضو کمیته فنی فدراسیون فوتبال گفت: جام جهانی نه تنها از لیگ قهرمانان آسیا بلکه از لیگ قهرمانان اروپا هم ارزشمندتر است.

مرتضی محصص، در مورد اظهارات گلایه‌آمیز کارلوس کی‌روش و اینکه حمایت کافی از او انجام نمی‌شود، گفت: فکر می‌کنم همه قبول داشته باشیم که فشار فوق‌العاده‌ای روی شانه‌های کی‌روش است. این فشار فقط مربوط به نتیجه‌گیری در جام جهانی نمی‌شود بلکه آبروی فوتبال یک کشور و همچنین اعتبار مربیگری خود کی‌روش مطرح است. ما تا اولین بازیمان در جام جهانی ۵ ماه دیگر فرصت داریم. سه دوره در جام جهانی حضور داشته‌ایم و این مرتبه چهارم است که به جام جهانی می‌رویم. بنابراین همه دوست داریم این مرتبه ایران از گروهش صعود کند و فقط در جام جهانی حضور نداشته باشد.

وی ادامه داد: هر مربی دیگری هم که جای کی‌روش بود چنین انتظاری داشت. او می‌خواهد انتظار یک ملت بزرگ را برآورده کند. بازی با نیجریه، آرژانتین و بوسنی کار آسانی نیست. کی‌روش هم مربی بسیار زیرک و دانایی است. اگر او هر تصمیمی می‌گیرد بر اساس همین دانایی و توانایی خود است، اگر اردوی آفریقای جنوبی را حذف می‌کند یا صحبت‌های دیگری را مطرح می‌کند می‌داند که چه می‌کند و چه می‌خواهد بنابراین باید با صبر و شکیبایی حرف‌هایش را گوش کنیم و زود در مورد او قضاوت نکنیم زیرا زود قضاوت کردن مربوط به یک فرد آماتور است.

عضو کمیتهفدراسیون فوتبال با اشاره به هزینه‌های فراوان کشورهای عربی در فوتبال گفت: کشورهای عربی بهترین اردوها را برگزار می‌کنند و هزینه‌های زیادی صرف می‌کنند اما با این حال مقابل ما موفق نیستند بنابراین کی‌روش مسائلی را برای برگزاری اردوهای تیم ملی در نظر دارد. مسائلی مانندآمادگی جسمی و روحیبازیکنان و اینکه چه زمانی بازیکنان را کنار هم جمع کند و بتواند ریکاوری مناسبی برای آنها انجام دهد زیرا بازیکنان در پایان لیگ خسته هستند.

محصص تصریح کرد: همه قبول داریم که کی‌روش ۷۰ درصد از ترکیب اصلی تیم ملی را در جام جهانی در ذهنش دارد و فقط می‌ماند که شیوه و روش بازی کردن در جام جهانی او باید به بازیکنان اعتماد به نفس لازم را بدهد و بازیکنان را از نظر جسمانی و روحی برای ۲۰ خرداد که اولین بازی ما مقابل نیجریه است آماده کند. ما اگر در این بازی موفق شویم می‌توانیم به صعود امیدوار باشیم. کی‌روش مرد بسیار باهوش و صاحب تجربه‌ای است که برای اولین بار حضور در جام جهانی را تجربه نمی‌کند. هر چند ناملایماتی هم وجود دارد اما فدراسیون در حد توانشخواسته‌های کی‌روش را برآورده کردهاست. شاید نتواند همه خواسته‌های او را برآورده کند.

عضو کمیته فنی فدراسیونفوتبال با اشاره به مشکلات مالی فوتبال ایران گفت: باید مشکلات مالی را هر چه سریعتر برطرف کنیم. این مشکل هم باید در سطح باشگاهی و هم در سطح فوتبال ملی حل شود تا ستاره‌های ارزنده ما مجبور نشوند به باشگاه‌های خارج از کشور بروند. اگر این مشکل مالی حل نشود فوتبال ما در آینده به مشکل برمی‌خورد بنابراین در بحثبازاریابی باید یک حامی مالی قوی برای تیم ملی پیدا کنیم. به عقیده من اکنون فرصت آن نیست که اهالی فوتبال با هم بجنگند. خواسته‌های کی‌روش هم غیرمنطقی و غیرمعقول نیست. باید همه دست به دست هم بدهیم و به کی‌روش کمک کنیم زیرا او باید مقابل ملت بزرگ ایران پاسخگو باشد.

عضو کمیته فنی فدراسیون فوتبال در مورد اینکه کی‌روش حتی از صحبت‌های دکتر نوروزی پزشک استقلال ناراحت است که مصدومیت بازیکنان را به گردن او انداخته، گفت: دکتر نوروزی دوست خوب من است. من و او سال‌ها با هم در استقلال بودیم. همه می‌دانیم که نوروزی چه خدمات ارزنده‌ای از نظر پزشکی به فوتبال ایران و فوتبالیست‌ها انجام داده است اما اکنون زمان آن نیست که به مربی تیم ملی تهمت بزنیم و جنجال راه بیندازیم.

وی در مورد اینکه کی‌روش تعامل لازم را با سرمربیان باشگاهی ندارد، گفت: باید بین مربیان ایرانی لیگ برتر و کی‌روش جلساتی برگزار شود اگرچه این جلسه دیر شده اما باید برگزار شود . همه باید دست به دست هم بدهیم تا به سرمربی تیم ملی ایران کمک کنیم. فرق نمی‌کند یک زمان علی دایی، یک زمان امیر قلعه‌نویی و یک زمان کی‌روش هدایت تیم ملی ایران را به عهده دارند همه باید به او کمک کنیم.

عضو کمیته فنی فدراسیون فوتبال در مورد اینکه کی‌روش یک برد در جام جهانی را ارزنده‌تر از قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا دانسته، گفت: او سرمربی تیم ملی است و حق اظهارنظر دارد البته فوتبال بازی عقیده‌هاست و هرکسی حق دارد که نظرش را بدهد و قرار نیست اگر صحبتی به نظر من خوشایند نبود بخواهم با گوینده آن نظر بجنگم اما من هم می‌گویم جام جهانی نه تنها با لیگ قهرمانان آسیا بلکه حتی با لیگ قهرمانان اروپا هم قابل مقایسه نیست. این رقابت ارزشمندترین رقابت فوتبال در دنیا است.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391