برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

نصیرزاده:برخی آیین‌نامه‌های گذشته شبیه برده‌کشی بود

جمعه، ۴ بهمن ۱۳۹۲، ساعت ۱۳:۱۹ — فارس

سرپرست کمیته تدوین و مقررات فدراسیون فوتبال گفت: بیشتر بدهی‌ها به علت آیین‌نامه‌های غلط در گذشته است.

هوشنگ نصیرزاده

هوشنگ نصیرزاده با حضور در برنامه ورزش و مردم در مورد آیین‌نامه نقل و انتقال بازیکنان اظهار داشت: از اردیبهشت امسال برای نقل و انتقال بازیکنان چیزی به نام رضایتنامه وجود ندارد بلکه فسخ قراردادی است که در برخی مواقع با توافق دو طرف انجام می‌شود اگر بازیکنی در نیم‌فصل کمتر از ۳۰ درصد قرارداد خود را و یا در پایان فصل کمتر از ۱۰ درصد مسابقات را شرکت کرده باشد می‌تواند قراردادش را فسخ کند.

وی ادامه داد: در گذشته آیین‌نامه به گونه‌ای بود که بیشتر به سود بازیکنان بود اما هم‌اکنون شرایط را برای باشگاه هم در نظر گرفته‌ایم همچنین بازیکن هم باید بیمه حوادث شود. دلیل اصلی‌ای که بیشتر باشگاه‌ها هم بدهکار هستند به علت این است که آرای انضباطی براساس آیین‌نامه گذشته صورت گرفته که منطقی نبوده است. مثلا اگر بازیکنی در تمرین حاضر نمی‌شد باشگاه او را جریمه می‌کرد آن وقت آن بازیکن به کمیته انضباطی مراجعه می‌کرد و این مسئله را با آنها در میان می‌گذاشت کمیته انضباطی هم از باشگاه آیین‌نامه آنها را می‌خواست در مجموع آیین‌نامه انضباطی غلط نوشته شده بود باعث چنین مسائلی می‌شد.

سرپرست کمیته تدوین و مقررات فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: در گذشته به گونه‌ای بود که باشگاه‌ها از بازیکنان خدمات نمی‌خواستند بلکه فقط قرار بود به آنها پول بدهند اما هم‌اکنون شرایطی به وجود آمده که منفعت دو طرف را در نظر گرفته شده است. اگر کارگزاری قرار است که پولی دریافت کند باید در صورتی باشد که قراردادش در فدراسیون فوتبال ثبت شود.

نصیرزاده تاکید کرد: اگر باشگاهی بازیکنی را استخدام می‌کند باید با دلیل موجه ورزشی آن قرارداد را فسخ کند، نمی‌تواند همینطور بگوید به علت اینکه از بازی بازیکن خوشش نیامده قراردادش را فسخ کند. اگر بازیکن ۱۸ ساله می‌خواهد به تیمی بپیوندد باید به باشگاهی برود که آکادمی دارد. در گذشته آیین‌نامه‌هایی وجود داشت که بیشتر شباهت به برده‌کشی داشت. بازیکن حرفه‌ای بیش از حد نیاز خود پول می‌گیرد یعنی برای شرکت در بورس و امکان تهیه ماشین و وسایل دیگر شرایطش مهیا است اما بازیکن آماتور فقط پول امرار و معاش خود را دریافت می‌کند با بازیکن آماتور نمی‌توان قرارداد دو سه ساله بست و احکامی را که برای بازیکن حرفه‌ای در نظر گرفته می‌شود برای او نیز اجرا کرد ما این شرایط را تغییر داده‌ایم تا تداخلی به وجود نیاید.

در ادامه برنامه غلامرضا بهروان پشت خط تلفنی حاضر شد و در مورد صحبت‌هایش که در نشست مبارزه با دوپینگ عنوان کرده بود توضیحاتی ارائه داد وی بار دیگر تاکید کرد که در رختکن یکی از تیم‌ها سرنگ پیدا کرده و پس از اینکه این موضوع به کمیته پزشکی گزارش شده از بازیکن مدنظر آزمایش به عمل آمد چه بسا اگر از همه تیم هم آزمایش به عمل می‌آمد تمامی نفرات محروم می‌شدند.

وی در مورد اینکه گفته یکی از سرمربیان ۱۲ بازیکن را ردیف کرده بود و به آنها سرنگ تزریق کرده بود یادآور شد: این پرونده در فدراسیون موجود است این مسئله مربوط به قبل از حضور حسن‌زاده می‌شود اما متاسفانه سایر نفرات همکاری‌های لازم را با کمیته انضباطی نداشتند ما باید به گونه‌ای کار کنیم که درس اخلاق هم به بازیکنان داده شود فقط کسب نتیجه اهمیت ندارد.

نصیرزاده در واکنش به صحبت‌های بهروان تاکید کرد: برخی مکمل‌ها وجود دارد که بازیکن به هیچ‌عنوان تشخیص نمی‌دهد درون آنها مواد نیروزا وجود دارد به طور مثال جک‌تری‌دی‌هایی هست که بازیکن از شناخت داروهای نیروزای آن ناآگاه است همچنین سازنده داروها به گونه‌ای عمل می‌کند که در آزمایش ادرار نمایان نشود در واقع ایران یکی از فعال‌ترین فدراسیون‌ها در حوزه مبارزه با دوپینگ است.

بهروان نیز در واکنش به این مسائل تاکید کرد: فیفا آزمایش خون را برای ورزشکاران در نظر گرفته و تمامی ورزشکاران اعزامی ما به جام جهانی باید این آزمایش را بدهند.

نصیرزاده در ادامه توضیحات خود مبنی بر آیین‌نامه جدید تصریح کرد: اگر تیم‌ها به حضور بازیکنان معترض باشند نمی‌توانند در میانه بازی‌ها این مسئله را عنوان کنند بلکه باید پیش از آن صورت بگیرد. اعتراض به این که بازیکنی سرباز بوده و یا اینکه با جای دیگر قرارداد دارد وجود ندارد مگر اینکه فقط مدارکش جعلی باشد.

همچنین نصیرزاده در مورد اینکه باشگاه‌ها بازیکنان ملی‌پوش خود را در اختیار تیم ملی قرار ندهند گفت: اگر بازیکنی برای بار اول از حضور در تیم ملی امتناع کند با توبیخ کتبی مواجه می‌شود اما برای بار دوم تمام نتایجی که این بازیکن در زمین بود ۳ بر صفر به سود حریف اعلام می‌شود البته این در حالی است که بازی‌ها رسمی باشد. همچنین گفته‌ایم که باشگاه‌ها در قرارداد خود با ملی‌پوشان این مسئله را عنوان کند که هرچقدر آنها در تیم ملی حاضر شوند از قراردادشان کم خواهد شد.

وی در پایان از شکل‌گیری کمیته اخلاق خبر داد و گفت: احتمال دارد ستاد مبارزه با تخلفات با نام دایره تحقیق به کار خود ادامه دهد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391