برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

علی نظرمحمدی: با دل شیر به جنگ اژدها می رویم

سه‌شنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۲، ساعت ۲۲:۰۴ — گل

من هیچ وقت در زندگی از رویارویی با مشکلات هراسی نداشتم. اینکه هم می گویید شرایط داماش خوب نیست را اصلا قبول ندارم

علی نظرمحمدی دروازه بان محبوب سالهای نزدیک داماش و مربی کنونی این تیم، پس از برکناری افشین ناظمی رسما به عنوان سرمربی این تیم پرطرفدار شمالی معرفی شد تا در شش بازی باقی مانده این تیم بتواند داماش گیلان را از خطر سقوط نجات دهد. ابتدا از او در رابطه با قبول این وظیفه در شرایطی که اوضاع داماش اصلا خوب نیست سول کردیم:

ببینید من هیچ وقت در زندگی از رویارویی با مشکلات هراسی نداشتم. اینکه هم می گویید شرایط داماش خوب نیست را اصلا قبول ندارم. ما شش بازی در پیش داریم که سه تای آن با تیمهای پایین تر از خودمان است و باید در آن بازی های شش امتیازی موفق شویم و در این صورت صد در صد از منطقه خطر فرار خواهیم کرد.

آقای ناظمی گفته اند که من از یک ماه قبل اخراج شده بودم، یعنی شما یک ماه است که خود را آماده این پست می کردید؟

به هیچ وجه. منظور آقای ناظمی از یک ماه قبل اولتیماتومی بود که مهندس عابدینی داده بودند و هدف ایشان این بود که تیم با این اولتیماتوم به خود بیاید. وگرنه تا لحظه ای که آقای نقی زاده خبر برکناری آقا افشین را نداده بودند من ذهنیتی از این کار نداشتم. ما در اتوبوس بودیم و از قم بر می گشتیم که حتی شایعه سرمربی شدن آقای مظلومی را شنیدیم و بعد که حاجی از من مشورت خواستند من هم نام دو مربی دیگر را به ایشان گفتم. ولی در نهایت آقای عابدینی این تصمیم را گرفتند.

داستان مجید جهانپور چه شد؟

آقای عابدینی به این جمع بندی رسیدند که آقای جهانپور به عنوان مدیر فنی و پیشکسوت این تیم و بزرگتر کنار ما باشند و با استفاده از تجربیات ایشان ما بتوانیم مشکلات را پشت سر بگذاریم. اما متاسفانه ایشان تا این لحظه نپذیرفتند. من همین جا دوباره از آقای جهانپور خواهش می کنم که بیایند و سایه شان بالای سر ما باشد. حتی اگر فکر می کنند اگر من باشم ایشان نمی آیند من حاضرم که از کادرفنی کنار بروم و ایشان به جمع ما بپیوندند.

آیا برای شما ریسک بزرگی نبود که در نخستین سال مربیگری تان بیایید و قبول مسئولیت کنید؟

نه. چون هدفی که من در مربیگری انتخاب کرده ام بزرگ است و برای رسیدن به هدف های بزرگ باید خطر کرد. و این را هم باید اضافه کنم که در حال حاضر آبرو و اعتبار نظرمحمدی در برابر آبرو و اعتبار یک شهر اصلا چیز مهمی نیست. در این شرایط این قبول مسئولیت یک وظیفه است و باید برای سربلندی شهرم با دل شیر به جنگ اژدها رفت!

از دل شیر صحبت کردی، ما را به یاد افشین قطبی انداختی!

من از هر مربی کار بلدی که در زندگی دیدم چیزی یاد گرفتم، از کیروش درس گرفتم که هیچ بازیکنی مهمتر از تیم نیست. از همین آقای قطبی که اسم بردید یاد گرفتم کار با مسایل روحی بازیکنان ارزشش کمتر از کار فنی و تاکتیکی نیست.

با این وضعیت بد مالی آیا فکر می کنید بتوانید ایده هایتان را پیاده کنید؟

وضعیت ما در حالت عادی نیست. دیگر مهم نیست که پول داشته باشیم یا نه. تیم در شرایطی است که بودن و نبودن داماش منوط به این چند بازی حساس است. پس دیگر بهانه هایی مانند وضعیت مالی و امکانات در درجه بعدی قرار دارند. ما باید با همه ی توان مان بجنگیم. حتی باید از قدرت روزها و ماههای بعدمان هم در امروز استفاده کنیم تا به تیم داماش آسیبی وارد نشود.

دوستی شما با بازیکنان خوب است یا بد؟

ببنید من همیشه حد و حدود‌ها را در زندگی رعایت کرده ام. حالا هم در رابطه با بازیکنان همین رفتار را دارم. من یک خط قرمز در زندگی ورزشی ام دارم و آن حفظ داماش است. اجازه نمی دهم هیچ کس به داماش آسیب وارد کند. ما همه با هم دوست هستیم و برای یک هدف می جنگیم و آن نام بزرگ رشت و داماش است. هر بازیکنی که شرایط حضور در زمین را داشته باشد بازی می‌کند و آنها هم که در میدان نیستند مطمئنم که همدل با سایرین برای موفقیت تیم کمک می کنند.

تا چه حد فکر می کنی موفق شوی؟

اگر به موفقیت داماش ایمان نداشتم که نمی آمدم. می گویند در میان مردمی که برای دعای باران رفته بودند، تنها کسی که به کارش ایمان داشت آن بود که با خود چتر برده بود و من از همین حالا داماش را در لیگ سال بعد و قوی و پویا می بینم. برای موفقیت هم روی سه گروه حساب کرده ایم: اول بازیکنان که مطمئنم سر جلوی توپ می گذارند، دوم همکارانم در کادر و مدیریت داماش که با کمک هم می توانیم داماش را به ساحل نجات برسانیم و از همه مهمتر هواداران داماش. شما تا درون رشت نباشید و با آنها از نزدیک آشنا نشوید نخواهید دانست که این هواداران چه نعمتی هستند. آنها شاید در برابر مشکلات مالی شخشی خودشان سکوت کنند اما برای مشکلات مالی داماش حنجره پاره می کنند و از جان مایه می گذارند. داماش بدون این هوادار تبدیل می شود به یک تیم کاملا معمولی و درجه دو. من وقتی گفتم در بازی های شش امتیازی ماندنمام را قطعی می کنیم به این دلیل است که دو مسابقه از این بازی‌ها را باید در خانه برگزار کنیم و به یاری خدا و پشتیبانی پرشور هوادارنمان کار را در رشت یکسره می کنیم.

حرف پایانی؟

من این را باید بگویم که هر نتیجه ای بگیریم متعلق به افشین ناظمی است که برای داماش خیلی مایه گذاشت و بازیکنان زحمت کش این تیم و مدیریت باشگاه و البته هواداران. من به عنوان عضو کوچکی از داماش به مانند یک سرباز در خدمت تیم محبوب شهرم هستم و بازهم می گویم که به کمک همه لیگ را سرافرازانه تمام خواهیم کرد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391