برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

پروین: من علی پروینم، از این گنده‌تر نمی‌شوم!

سه‌شنبه، ۱۵ بهمن ۱۳۹۲، ساعت ۱۶:۳۶ — خبرآنلاین

علی پروین می‌گوید در حال حاضر دغدغه او سند ماشین‌هایی است که به بازیکنان پرسپولیس داده‌اند.

علی پروین

این روزها پیدا کردن علی پروین با تلفن سخت‌ترین کار دنیاست! سلطان قبلاً هم چندان میانه‌ای با تلفن نداشت و حالا که مدیریت پرسپولیس را برعهده گرفته، دیگر آنقدر سرش شلوغ هست که به پاسخگویی تلفن نرسد!

*علی‌آقا، کلاً نیستید این روزها!

باور کن نمی‌دانی چقدر مشکل سرمان ریخته، در فوتبال امروز تیمداری سخت است و هرچه تیم بزرگ‌تر باشد، کار سخت‌تر می‌شود ولی فکر نمی‌کردیم اینقدر مشکلات زیاد باشد.

*مگر قرار نبود امروز بروید سر تمرین؟

نه، کی این قرار را گذاشته؟

*در رسانه‌ها نوشتند پروین سر تمرین پاداش‌ها را می‌دهد!

وا... من وقت نمی‌کنم سرم را بخارانم و آن‌وقت این چیزها را می‌نویسند! من اصلاً با کسی یا جایی صحبت نکردم و این روزها با خبرنگاری هم ملاقات نداشتم.

*پاداش‌ها چه شد؟

با دایی صحبت کردم تا پاداش‌ها را بدهیم. الان دغدغه ما سند ماشین‌هایی است که به بچه‌ها داده‌اند و ۵/۱ میلیارد پول می‌خواهد!

*این روزها اولویت کاری شما چیست؟

مشکلات مالی. از روزی که آمدم، هر لحظه یک عدد می‌شنوم. یکی می‌گوید ۴۰ میلیارد بدهی است، یکی فلان قدر و خلاصه تا حسابرسی درست و حسابی نشود، هیچ چیز مشخص نیست.

*قرار حسابرسی را گذاشتید؟

بله، آقایان منتقمی و عاشوری زحمتش را می‌کشند و همین روزها نتیجه را اعلام می‌کنند.

*وزارت ورزش هم این گزارش را خواسته؟

بله، یک رونوشت با یک نامه به آنها هم می‌دهم. من خودم تا این گزارش را نبینم، در مورد هیچ چیزی نمی‌توانم اظهارنظر کنم.

*با طلبکارها چه می‌کنید؟

باور کن هر روز یکی می‌آید و یک طلب جدید رو می‌کند! یک رقم یک‌جا ۸ میلیارد بود، حالا بدهی فوتبالی‌ها به کنار، کشتی‌گیران هم طلب یک ‌میلیاردی برایم آورده‌اند! واقعاً در این اوضاع به کمک وزارت ورزش خیلی نیاز داریم.

*پس در کل خیلی خوش می‌گذرد!

چی بگم وا... (حرف‌های خودمانی علی‌آقا!) من آمدم وسط که به پرسپولیس کمک کنم. همه زندگی من و هرچه علی پروین دارد از پرسپولیس است ولی واقعاً مشکل از سر و کول‌مان بالا می‌رود. من خودم فوتبالیست بودم و درد بازیکن را می‌فهمم. می‌دانم چقدر حرف پشت سر فوتبالیست‌هاست و چه مشکلاتی دارند و از آن‌طرف مردم هم چقدر به این تیم دل بسته‌اند.

*عده‌ای هم منتظرند عملکرد علی پروین در این مسند را ببینند!

هرکس می‌گوید می‌تواند، بسم‌ا...! کاری به اثبات ادعایش هم ندارم، هرکس می‌تواند به پرسپولیس کمک و کار را جمع کند، این گوی و این میدان، تیم مال او و خودم تیم را دستش می‌دهم.

*حالا این روزها و مشکلات به کنار، برنامه سال بعدتان برای پرسپولیس چیست؟

اگر کسی الان برای ۲ ماه بعد وعده بدهد، معلوم است که خبر از مشکلات پرسپولیس ندارد. ما در خرج روزمره‌مان مانده‌ایم و کار امروز روی زمین است، چطور می‌شود از آینده و درازمدت حرف زد؟ این‌ها شعار است و حرف!

*ولی دوستداران علی پروین می‌خواهند او بماند و پرسپولیس را به اوج برگرداند.

برای اینکه به پرسپولیس کمک کنم نیازی به حکم و صندلی و جایگاه ندارم. همه زندگی من از پرسپولیس است و منتی هم ندارم، همیشه و همه جا هر کاری هم از دستم برآمده، کرده‌ام ولی اینکه فکر کنند پروین برای خودش چیزی می‌خواهد از این خبرها نیست. من علی پروینم، چه چیزی بخواهم که نداشته باشم؟ به کجا قرار است برسم که نرسیده‌ام؟! از این گنده‌تر بشوم؟

*دقیقاً به همین دلیل که علی پروین هستید باید بمانید و تلاش کنید تا دیگر نگویند فوتبالی‌ها نمی‌توانند مدیریت کنند.

من هم به همین دلیل نمی‌خواهم الان حرفی بزنم که خدای نکرده یا شعار باشد یا غیبت و تهمت کسی. ما الان هزار تا مشکل داریم و باید همه کمک کنند تا پرسپولیس از این مرحله بگذرد. ان‌شاءا... بعداً برای آینده برنامه‌ریزی کنیم و تا گزارش وضعیت مالی نیاید، هیچ چیز نمی‌شود گفت.

*دیروز تولد علی دایی بود، برای او تولد می‎گیرید؟

چرا که نه؟ همه می‌دانند من همیشه هرجا نشستم از دایی تعریف کرده‌ام! او افتخار من است، یکی از شاگردان ممتازم که به هر جا برسد و هر موفقیتی کسب کند، باعث سرافرازی من است.

*علی‌آقا، پرسپولیس شانس قهرمانی دارد؟

چرا ندارد؟ همه قدرت پرسپولیس را مقابل سپاهان دیدند و این تیم قطعاً می‌تواند قهرمان شود. البته کار سخت است و همه باید کمک کنند.

* بازی باقی‌مانده پرسپولیس هم به مراتب آسان‌تر از سایر رقباست.

اصلاً قبول ندارم. کی گفته در این لیگ حریف آسان داریم؟ کی گفته مثلاً بازی با استقلال خوزستان آسان است؟

*به نسبت بازی استقلال که در همان اهواز باید با فولاد بازی کند!

این درست ولی نباید کسی فکر کند کار آسان است. واقعاً این بچه‌ها تحت فشار هستند و علی دایی خیلی زحمت کشید تا این تیم را قبل از بازی با سپاهان جمع و جور کند. دیدید که عالی هم بودیم.

*نظر شخصی علی پروین در مورد بازی با سپاهان چیست؟

عالی بودیم، بچه‌ها باید چهار، پنج گل دیگر هم می‌زدند و با این برد دوباره برگشتیم به مسیر قهرمانی.

*از دعوای کروش - قلعه‌نویی هم که خبر دارید!

بد است به خدا، همه باید در خدمت تیم ملی و کروش باشند. حرف اول را همیشه و همه‌جای دنیا تیم ملی می‌زند و این رویارویی در رسانه‌ها به نفع هیچ‌کس نیست. نه امیر و کروش و نه تیم ملی و استقلال.

*چه باید کرد؟

مسئولان فدراسیون یک زنگ به امیر بزنند و کروش را هم صدا کنند، در یک اتاق دربسته ۵ دقیقه بنشینند و حرف‌هایشان را رودررو بزنند و تمام! همه باید از تیم ملی حمایت کنند.

*ولی عده‌ای همین حرف ساده را قبول ندارند!

آخر چرا؟ مگر همه ما از صعود به جام جهانی خوشحال نشدیم؟ چه کسی دلش می‌خواهد برویم آنجا زنگ تفریح و کیسه گل سایرین شویم؟ مگر با صعود به جام جهانی کار تمام شد؟ ما در ۱۹۷۸ آن همه بازی تدارکاتی و اردو داشتیم، بعد نتیجه آن شد وای به حال الان که ماه‌هاست حتی یک بازی هم نکردیم و با این اوضاع...

*زنگ تفریح می‌شویم!

بدتر! ما باید بازی تدارکاتی بگذاریم با تیم‌های گردن‌کلفت. برویم در بازی‌های دوستانه چند تا چند تا گل بخوریم و ببازیم، چه اشکالی دارد؟ در عوض تیم پخته می‌شود و در جام جهانی که باید نتیجه بگیریم و آبرویمان حفظ شود، موفق خواهیم بود.

*خود شما هم کمک می‌کنی؟

معلوم است، هر کاری از دستم برآید در خدمتم.

*علی‌آقا، جمعه برویم والیبال؟

آن‌قدر در پرسپولیس کار سرم ریخته که فرصت فکر کردن به استراحت و تفریح را هم ندارم چه رسد به خود تفریح. اصلاً در این اوضاع نمی‌شود به آینده فکر کرد، فعلاً فقط مشکلات امروز پرسپولیس و موفقیت تیم. یا علی.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391