برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

پاشازاده: وینگادا چه کار می‌تواند بکند؟

شنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۲، ساعت ۱۲:۴۴ — ایسنا

پیشکسوت استقلال ضمن انتقاد از مدیران فوتبالی که به سرمایه‌های جوان ایران بها نمی‌دهند، می‌گوید تا زمانی که برخی افراد ۵۰-۶۰ درصد قراردادشان را به دلال می‌دهند، هیچگاه به امثال او و عابدزاده تیم نمی رسد.

مهدی  پاشازاده

مهدی پاشازاده ، در پاسخ به این سوال که به نظرش چرا مربیان جوان امثال خودش، عابدزاده، خاکپور، نامجو مطلق،‌ هاشمیان و ... در ایران فعالیت نمی‌کنند و برخی مربیان به سرعت در لیگ ایران صاحب تیم می‌شوند و گاها دو تیم را در سال برعهده می‌گیرند، گفت: قبلا در این باره صحبت زیاد شده است. مثلا از بحث دلالی گفته می‌شد. این درحالیست که بطور کلی من اعتقاد دارم دلال چیز بدی نیست. مگر دکتر و مهندس و کارگر در تمام دنیا نیست؟ هرچیزی را به درستی از آن استفاده کنید مفید است.

بازیکن اسبق استقلال گفت: اینکه چرا ما از فوتبال دور هستیم، یک بحث جداست. در دنیا می‌بینید کسی مثل بلان فوتبال را کنار گذاشت و بعد باشگاهی را برای مربی‌گری به او دادند و در نهایت می‌بینید که در پاری‌سن‌ژرمن حضور دارد. این مسئله راجع به خیلی‌ها مثل کونته هم صدق می‌کند. از سویی دیگر مربیانی که سن بالایی دارند به جاهای دیگر مثل سایر کشورهای دیگر می‌روند، مثلا کسی مثل زاکرونی که به ژاپن رفته است. خیلی از مربیان بزرگ آلمانی را می‌شناسم که در بوندسلیگای دو هستند. امثال من، عابدزاده و ... ما به دلال باج نمی‌دهیم. باج دادن چگونه است؟ اگر نقل و انتقالی باشد، مثل همه دنیا ده درصد درست است. این چیزی است که در تمام دوران بازی‌ام در اروپا انجام دادم اما در ایران می‌شنوید که فردی ۵۰ درصد از قراردادش را می‌دهد.

او افزود: مگر می‌شود یک نفر در سال چهار تیم عوض کند؟ حتما یک چیزی وجود دارد. من شنیده‌ام طرف ۵۰-۶۰ درصد قراردادش را داده و مربی شده است. خوب وقتی چنین چیزی وجود داشته باشد، هیچگاه یک مدیر به سراغ امثال من نمی‌آید. از آن طرف می‌بینید که مدیران فوتبال ما مدام می‌گویند که دلالی فوتبال ما را بیچاره کرده است اما می‌شنویم که نود درصدشان با دلال‌ها در ارتباط هستند. متاسفانه انتخاب مدیران ماست که ما را به این جا رسانده است.

پیشکسوت استقلال ادامه داد: من از بهترین جای دنیا مدرک مربی‌گری گرفتم و در خارج از ایران دستیار بود و دو تیم لیگ دسته دومی در ایران گرفتم که یکی را بالا آوردم و آن یکی هم در نیم فصل صدرنشین است و آنهایی هم که بازی ما را دیده‌اند می‌گویند تیمت بسیار خوب کار می‌کند. اما چه فایده؟ من فکر می‌کنم خود رسانه‌ها هم در این میان دخیل هستند. یک درصد اندکی از رسانه‌ها در کار جابه‌جایی مربیان نقش داشته‌اند. خود رسانه‌ها چقدر از امثال من و عابدزاده دفاع کرده‌اند؟ این مسئله با کمک شما رسانه‌ها می‌تواند حل شود. شما می‌توانید این مسئله را مطرح کنید که سرمایه‌های مملکت ما چرا باید بسوزند؟ این دقیقا شبیه آن است که ما در مملکت خودمان دکتر و مهندس تربیت کنیم و در نهایت از خارج دکتر بیاوریم. مربی خوب خارجی هم مطمئن باشید به ایران نمی‌آید. یک مربی خوب خارجی به آلمان، ایتالیا، اسپانیا و انگلیس می‌رود.

پاشازاده گفت: مگر کسانی مثل گل‌محمدی، دایی و ... که آمده‌اند بد بوده‌اند؟ من مربی می‌شناسم که سه تیم را در دو سال انداخت و بازهم تیم داشت. حتما یک کاسه زیر نیم کاسه هست که اینگونه می‌شود. اصل ماجرا به مدیران عامل‌ برمی‌گردد. آنها باید کسانی را انتخاب کنند که سرمایه فوتبال ایران هستند. خود فدراسیون می‌تواند در این راه گام بردارد.

وی اضافه کرد: یکی از بازیکنانی که در خارج با او همبازی بودم و ترک بود، بعد از اینکه فوتبال را کنار گذاشت، تیم ملی جوانان ترکیه را به مدت چهارسال به او سپردند. از این طرف می‌بینیم که علی‌رضا منصوریان را می‌گذارند کنار یا خودش کنار می‌رود و بعد می‌بینیم که با آن وضع آقای افاضلی می‌آید و می‌گوید من اسم بازیکنان را نمی‌دانستم! این برای فدراسیون خیلی بد است. الان مثلا وینگادا چه کاری می‌تواند انجام دهد؟ مطمئن باشید اگر به وینگادا می‌گفتید بازیکنت قلیان کشیده است می‌گفت کشیده که کشیده، به شما چه ارتباطی دارد؟ ما بهترین کاری که می‌توانیم بکنیم این است که امثال مهدوی‌کیا را بیاوریم و تیم جوانان را به دست آنها بسپاریم. مطمئنا امثال منصوریان و مهدوی‌کیا برای فوتبال ما ارزان‌تر تمام می‌شوند. متاسفانه خود فدراسیون سرمایه‌ها را می‌سوزاند و از آن طرف این سرمایه سوزی به باشگاه‌ها هم می‌رسد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391