برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

ف.ک تمام نمی‌شود،آمار خیره‌کننده پیکان برای صعود به لیگ برتر

دوشنبه، ۱۴ بهمن ۱۳۹۲، ساعت ۱۸:۴۶ — گل

کاظمی با خرید ۶ بازیکن ورق مربیگری و تیمش را طوری برگرداند که اکنون همه می‌گویند پیکان مدعی اصلی صعود به لیگ برتر است

فرهاد کاظمی

وقتی آل پاچینو در دیالوگ طلایی خود در فیلم مخمصه که همیشه آماده باش تا هر چیزی که داری بتونی تو ۳۰ثانیه ترک کنی را می‌گفت، شاید از سرنوشت مربی ای می‌گفت که توانست خیلی زود اوج موفقیت برسداما زودتر از موفقیت‌هایش و رسیدن به اوج راه پایین را طی کرد.

شاید این پایین آمدن در دستان خودش نبود و اتفاقات در زمین رقم نمی‌خورد اما در نهایت علیرغم درک فنی بالا و موفقیت‌ها همیشه باید در ۳۰ ثانیه همه چیز را ترک می‌کرد. این حکایت فرهاد کاظمی است که برای اولین‌بار فوتبال را از دو قطبی بودن خارج کرد و توانست سپاهان را در روزگاری که کسی باورش نمی‌شد به غیر از قرمز و آبی کسی تاج‌گذاری کند تخت و تاج آنها را به هم زد و برای سپاهان تاج‌گذاری کرد.

فرهاد اگرچه در هر تیمی رفته است تاثیر خود را گذاشته و بازیکنانش به عنوان مربی‌ای فنی او را ستایش می‌کنند اما همیشه خیلی راحت موفقیت‌ها را می‌گذاشت و از صفر شروع می‌کرد. مسائل پیرامون او و حاشیه‌ها در نهایت توانست او را از اوج به زیر بکشاند .اما او همیشه پایین‌تر را انتخاب می‌کرد و دوباره با یک موفقیت اوج می‌گرفت اما باز هم او را به یک نقطه پایین‌تر می‌فرستاد.

وقتی پیکان را برای دومین‌بار به لیگ برتر آورد فکر کرد که پایش را در زمین سفتی گذاشته است، اما یک روز پس از جشن صعود فهمید وارث چیزی که ساخته است عبدالله ویسی است نه خودش و مدیران پیکان دورش زدند. باز هم بازگشت به نقطه صفر، وقتی که پیکان با ویسی دست‌هایش را بالا برد و سقوط را پذیرفت او ذوب آهن را نگه می‌داشت و به فکر تیمی بود که بتواند فصل بعد با قلعه‌نویی برای قهرمانی بجنگد. اما خیلی راحت در ۳۰ ثانیه همه چیز را گذاشت و رفت تا دوباره خرابه‌های تیمی را بگیرد که سقوط کرده است.

جدال‌های او با علیپور هم در این سال‌ها تمامی نداشت و جنگ کاملا علنی بود. هرکسی از قدرتی استفاده می‌کرد، فصل اول مربیگری‌اش در پیکان افتضاح بود همه یقین داشتند که فرهاد به پایان خود رسیده است و رقبا برای پایان او خوشحال بودند اما در نیم فصل دوم چنان ورق را برگرداند که حالا باید یقین داشت که او هیچ وقت نمی‌میرد.

کاظمی با خرید ۶ بازیکن ورق مربیگری و تیمش را طوری برگرداند که اکنون همه می‌گویند پیکان مدعی اصلی صعود به لیگ برتر است. اتفاقا آمار همین را می‌گوید ۵ بار در ۶ بازی ان هم در لیگ سخت و فشرده؛ کاری بسیار سخت است که کاظمی توانست با پیکان آن را انجام دهد و اکنون به گزینه اصلی لیگ برتر تبدیل شده است. اما باز هم شاید دوباره این اتفاق دوباره برای او بیافتد که در ۳۰ ثانیه همه موفقیت‌های خود را بگذارد و آنجا را ترک کند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391