برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

سکوت عجیب کمیته انضباطی در پرونده صادقیان و تیموریان

چهارشنبه، ۲ بهمن ۱۳۹۲، ساعت ۱۵:۲۷ — گل

البته همه مقابل قانون یکسان اند اما شاید خاطی های و پرسپولیس مقابل این حکم‌ها برابرتر باشند!

انگار همین دیروز بود که هادی عقیلی سیبل و آماج حملاتی شد که با تمام قوا سعی در القای محرومیتش داشتند .

عقیلی که حالا در تیم ملی هم حضور ندارد یک هفته ای به سوژه نخست رسانه های رقبای سپاهان بدل شده بود و از مدیر پرسپولیس گرفته تا ارگان رسانه ای این باشگاه و متحدانش ! کمیته انضباطی را با اهرم فشار به کوبیدن مهر محکومیت این بازیکن ملی مجاب می کردند. درنهایت هم قضات ، علمای حقوقی و عالیجنابان حاضر در این کمیته سرانجام ، تسلیم این فشار شده و مهر محرومیت را در پرونده وی در اسرع وقت نشاندند تا به هر تقدیر امید اهالی فوتبال ایران به تحکم کمیته مذکور در چنین مواردی ، بالا رفته و با تمامی این اشارات و تفاسیر ، از اقتدار آن تقدیر کنند و لاجرم از حکم مذکور راه تبعیت پیش بگیرند ...

حالا اما تاریخ ورق خورده و همان کمیته دوباره زیر رصد اهالی دنیای توپ گرد است تا سرانجام جنجالی ترین پرونده فوتبالی این روزها را از دو بازیکن سرخابی به نظاره بنشیند .صادقیان ، دربی ، سکوت آقای کمیته !

سوژه نخست خبری این روزها در کمیته انضباطی ، پیام صادقیان است . ستاره جوانی که در اردوی سرخ پوشان تمامی توانایی های غیر قابل انکارش را با چند فن درست و درمان جودو و چه بسا کنگ فو ! تحت الشعاع قرار داده و هر آن بوی برخورد انضباطی با این حرکات وی در بازی‌ها به مشام میرسد ، البته چه زمانی ؟ الله اعلم ، لابد !

حرکت خشن پیام ، نخستین بار روی آنتن عادل و برنامه اش بود که توجه اهالی فوتبال را جلب خود کرد . برنامه ای که نهایتا به محرومیت تک جلسه ای این بازیکن منجر شد و البته ستاره جوان پرسپولیس را از فردوسی پور و برنامه اش گلایه مند کرد !

به هر حال ظاهرا محرومیت صاقیان در آن یک جلسه خیلی دردی را درمانگر نشد و دوباره در جدال دربی بود که ضربه پیام روی دنده های سینه اکبرپور نشست تا در کنار اعتراض بینندگان صحنه ، از تماشاگران حاضر در استادیوم گرفته تا کارشناسان داوری و اهالی رسانه ، صدای داد و فریاد خلعت هم فی الفور به گوش صادقیان بنشیند .حرکتی که بیانه سپاهانی‌ها البته اولین واکنش به آن نبود و در پی اش ، اهالی مطبوعات در تقبیح این بداخلاقی های آقای ستاره هرچه بود ، نوشتند و البته باز هم کمیته انضباطی را مخاطب قلم خود کردند .آندو ، با آرنج های اهنین !

دومین سوژه خبری – انضباطی هم آندو تیموریان است که در یکی دو بازی اخیر استقلال –بخصوص در دیدار دربی- با خشونت های گاه و بی گاه خود کلی سر و صدا به پا کرده و از بازی استقلال مقابل هم نام اهوازی اش به این ور ، به یکی از سوژه های اصلی رسانه‌ها بدل شده است .

در اینکه آندو یکی از اصلی ترین ستاره های کروش در برزیل خواهد بود ، جای کوچکترین شک و تردیدی نیست ، در اینکه همه تیموریان را با اخلاق خوبش بشناسند هم ، ایضا ، اما نکته قابل اشاره در این جاست که با بداخلاقی های بازیکنان در زمین لیگ داخلی و جام حذفی اگر برخورد نشود ، دیگر در زمین سائوپائولو و ریودوژانیرو امثالهم جای برگشت نیست .

به هر حال باید نگاهی به رفتار آندو در مقابل مظفری زاده در آخرین روز قضاوتش داشت و بقیه حرکات این بازیکن را در زمین زیر نظر گرفت و صادر کرد حکمی را که جماعتی معطلش هستند .کمیته ، کمیته ، عدالت عدالت!

این که یک حکم انضباطی ، معطل بماند ، خیلی خوشایند نیست . به هر حال شائبه دار می شود اگر کسی تصور کند ، این حکم معطل یک تماس است و شاید سفارش لابد ... به خصوص که استقلال و پرسپولیس در سخت ترین روزهای خود برای تعیین تکلیف قهرمانی هستند .

به هر جهت برای کمیته محترم انضباطی که همواره و در هر شرایطی از دایره قانون و ریل عدالت خارج نشده ، چندان زیبنده نیست که پرونده ای را به چله بیندازد و اهالی فوتبال را در آگاهی از آن معطل کند .

شاید بهتر باشد که آقایان محترم حاضر در این کمیته ، بجای اظهار نظر درباره مطبوعات و گلایه از عدم پرداختن رسانه‌ها به وقایع لیگ دسته سوم ! ، از مصاحبه های عریض و طویل شان دست کشیده و فکرشان را به صدور حکمی معطوف کنند که مدت زیادی است روی زمین مانده ... !

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391