برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

نظر هیئت مدیره تراکتورسازی بیشتر روی مربی داخلی است

چهارشنبه، ۲ بهمن ۱۳۹۲، ساعت ۱۷:۴۱ — تسنیم

عضو هیئت‌مدیره باشگاه تراکتورسازی گفت: هیئت‌مدیره باشگاه بیشتر گزینه‌های داخلی را برای سرمربیگری تیم مد نظر دارد.

تیم تراکتورسازی تبریز

محمد اسماعیل سعیدی در خصوص وضعیت تیم تراکتورسازی، تغییرات اخیر مدیریتی، حواشی پیرامون تیم، قضایایی مبنی بر ظاهری بودن استعفای زینی زاده، پذیرش استعفای جلالی از سوی هیئت‌مدیره و انتخاب سرمربی جدید صحبت‌های زیر را انجام داد.

اخیرا شاهد تغییر و تحولات مدیریتی پیرامون تیم بودیم که حواشی مختلفی در پی داشت. دلیل این حواشی چه بود؟

تغییرات مدیریتی در راستای تقویت تیم انجام شد و به نظر من حواشی ایجاد شده از سوی هواداران تیم صورت نگرفت. سرمربی تیم ما از نظر اخلاقی و علمی یک مربی با دانش بود و به این خاطر ما همیشه حامی وی بودیم. وقتی به تیم های استان‌های دیگر دقت می‌کنیم شاهد این هستیم که در طول زمان در حال مرمت تیم های خود هستند و قدم به قدم جلو می‌روند. جلالی همیشه مورد حمایت قرار گرفت و نباید در مواقع باخت در معرض اتهام قرار می‌گرفت چون وظایف خود را انجام می‌داد و تلاش می‌کرد نتایج خوبی کسب کند.

در دیدار تراکتورسازی و صبا شاهد جو خوبی نبودیم به طوری که مدیرعامل جدید باشگاه نیز در معرض شعار هواداران قرار گرفت. با این خصوص چه تدابیری اندیشیدید تا جو موجود را بهتر کنید؟

مدیرعامل جدید یک فرد فوتبالی است و آن روزها در باشگاه تراکتورسازی کارش را تازه شروع کرده بود و باید به وی فرصت می‌دادیم تا بتواند قابلیت‌های خود را نشان دهد و مشکلات باشگاه را مدیریت کند. اگر ما به نظمی فرصت ندهیم و وی را زیر فشار قرار دهیم او نمی‌تواند موفق ظاهر شود.

ولی کنفرانس خبری نظمی نیز جنجال‌آفرین شد و گفته‌های مدیرعامل برای هواداران ناراحت کننده بود.

به طور حتم تراکتورسازی یک تیم مردمی است و در این نکته شکی نیست و اینکه این تیم در اقشار مختلف تأثیرگذار است برای همگان ثابت شده است. ما معتقدیم تراکتور علاوه بر استان در کشور و منطقه نیز تأثیرگذار است و در باور مردم جای دارد و باید تلاش کنیم مردم با این تیم احساس راحتی کنند.

برخی می‌گویند استعفای زینی زاده صوری بود و از سوی هیئت‌مدیره مطرح شده بود که وی استعفا دهد. شما این موضوع را می‌پذیرید؟

هیئت‌مدیره برای باشگاه سیاست‌گذاری‌های خاص خود را دارد و سرانجام به این نتیجه رسید که باید زینی زاده باشگاه تراکتورسازی را ترک کند.

یعنی این قضیه را تأیید می‌کنید؟

استعفای زینی زاده صوری نبود ولی بعد از اینکه وی استعفا داد هیئت‌مدیره باشگاه با استعفای او موافقت کرد.

ولی قضیه استعفای زینی زاده به‌روز پنج‌شنبه مربوط می‌شد و در همین روز رییس هیئت‌مدیره در مصاحبه‌ای عنوان کرده بود که استعفای کتبی زینی زاده باید به دست مدیرعامل کارخانه تراکتورسازی برسد و مدیرعامل وقت باشگاه نیز مدعی شده بود که روز شنبه استعفای کتبی را تقدیم مدیرعامل می‌کند. بدون استعفای کتبی چگونه هیئت‌مدیره باشگاه همان روز پنج‌شنبه مدیرعامل جدید را انتخاب کرد؟

وقتی زینی زاده در مصاحبه‌هایش عنوان کرده بود که هیئت‌مدیره باید بین من و مجید جلالی یکی را انتخاب کند مشخص بود که در صورت انتخاب جلالی در تیم نخواهد ماند و هیئت‌مدیره نیز تصمیم گرفته بود به جلالی فرصت دهد پس با این حساب مشخص بود که زینی زاده باشگاه را ترک خواهد کرد.

از این قضایا بگذریم و به استعفای جلالی برسیم.

همه از اتفاقات پیرامون استعفای جلالی مطلع هستند. بنده خودم مخالف استعفای جلالی بودم و اعتقاد داشتم که ما هم می‌توانیم همانند برخی استان‌ها کمی صبور باشیم و باثبات پیش برویم تا آینده تیم تضمین شود و یک باشگاه اصولی داشته باشیم. جلالی شاخصه‌های لازم را برای این کار داشت و می‌توانست موثر واقع شود و یک فرد ورزشی بدون حاشیه و سالم بود و در عین‌ حال یک فرد علمی و تئوریک بود و می‌توانست موفق شود.

با این وجود هیئت‌مدیره با چندمین استعفای پیاپی جلالی موافقت کرد.

فضای حاکم اصلاً برای ماندن جلالی مناسب نبود و با اینکه ما خواهان ابقای او بودیم جلالی احساس می‌کرد که برای حفظ شخصیت خودش باید برود. او صادقانه تلاشش را انجام داد و طبق تصمیم خودش تراکتورسازی را ترک کرد.

این روزها باز هم اسم تونی اولیویرا روی زبان‌هاست. نظر هیئت‌مدیره باشگاه در خصوص این سرمربی چیست؟

هنوز تصمیم قطعی در خصوص انتخاب سرمربی گرفته نشده و با اینکه صحبت‌های زیادی مطرح می‌شود و روی تمامی این گزینه‌ها بحث می‌شود و در نهایت تصمیم نهایی گرفته خواهد شد.

نظر هیئت‌مدیره روی گزینه‌های داخلی است یا گرینه های خارجی؟

هیئت‌مدیره باشگاه تراکتورسازی بیشتر گزینه‌های داخلی را مد نظر دارد.

ولی مدیرعامل باشگاه در مصاحبه‌ای عنوان کرده که شاید التماس تونی را بکنیم که بیاید.

مدیرعامل باشگاه حق اظهارنظر دارد ولی تصمیم نهایی از سوی هیئت‌مدیره گرفته می‌شود.

در بین گزینه‌های داخلی شانس خطیبی برای هدایت تراکتورسازی چقدر است؟

چند گزینه داخلی مطرح بوده و بهتر است فعلاً اسم نبریم ولی توجه اصلی ما روی مربیان داخلی است.

مدیرعامل جدید باشگاه از بی‌پولی صحبت می‌کرد. برای برطرف کردن مشکلات مالی چه تدابیری اندیشیده‌اید؟

مشکلات مالی یک واقعیت است که اکثر باشگاه‌ها با آن مواجه هستند چون باشگاه‌ها منابع پایداری برای تأمین درآمدهای خود ندارند. حتی ما در مجلس صحبت‌هایی داشتیم تا باشگاه‌ها بتوانند برای خود متکی باشند و مشکلات مالی آن‌ها برطرف شود. از مسئولان دولت هم پیگیر حل مشکلات هستیم و با دکتر روحانی هم صحبت کردم و نامه هم نوشتم تا به این تیم کمک کنند تا شرایط مدیریت شود تا باشگاه به خودش متکی باشد.

زینی زاده به فکر منابع مالی پایدار از طریق داشتن امتیاز پمپ‌بنزین و خرید برج‌های آیسان بود. این اتفاقات رخ داد؟

با این تدابیر نمی‌توان تمامی مشکلات مالی یک باشگاه را حل کرد و باید فکر اساسی صورت بگیرد. این مسائل فقط در حد پیشنهاد بود و باید بررسی می‌شد و کارشناسی صورت می‌گرفت تا هیئت‌مدیره تصمیم نهایی بگیرد.

در صحبت‌های مدیرعامل سابق و جدید نزدیک به ۲.۵ میلیارد در بودجه تفاوت وجود داشت که به نظر می‌رسد این مبلغ به دلیل سهام باشگاه در برج‌های آیسان هست. چه راهکاری برای استفاده از این منابع مالی دارید؟

هیئت‌مدیره باید تصمیم‌گیری کند که اگر اموالی دارد را نقد کند یا سرمایه‌گذاری‌های خود را ادامه دهد و هنوز تصمیمی اتخاذ نشده است.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391