برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

نتیجه ۳۷ نمونه تست دوپینگ اعلام شد

شنبه، ۲۶ بهمن ۱۳۹۲، ساعت ۱۷:۰۶ — فارس

رئیس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال از اعلام نتایج ۳۷ نمونه تست دوپینگ خبر داد.

احمد هاشمیان

به نقل از سایت فدراسیون فوتبال،دکتر احمد هاشمیان-رئیس کمیته پزشکی گفت:روز گذشته نتایج بخشی از نمونه‌های ارسال شده به آزمایشگاه کنترل دوپینگ اعلام شد. بر اساس نتایج، ۳۷ نمونه ارسال شده به آزمایشگاه تماما منفی است. این نمونه‌ها مربوط به لیگ برتر فوتبال، لیگ برتر فوتسال و لیگ دسته یک فوتبال آقایان است. بر همین اساس در حال حاضر پاسخ‌های دریافتی در حال رمز گشایی است و پس از رمز گشایی به باشگاه‌های ذیربط به صورت رسمی ابلاغ می‌شود.

رئیس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال در ادامه ضمن تقدیر از ورزشکاران فوتبال و فوتسال گفت: همچنان از ورزشکاران عزیز که با رعایت اصول حرفه‌ای موجب منفی اعلام شدن پاسخ نمونه‌های دوپینگ و سربلندی فوتبال کشور می‌شوند و همچنین از کادر پزشکی تیم‌ها که با آموزش‌های لازم از بروز تخلفات دوپینگ جلوگیری می‌کنند و کادر فنی و مقامات مسئول باشگاهی که با همراهی خود موجبات منفی شدن این نمونه‌ها را فراهم می‌کنند، تقدیر و تشکر می‌کنم و امیدوارم همواره نمونه‌های ارسالی از فوتبال کشور با پاسخ منفی همراه باشد.

وی در خصوص نحوه نمونه گیری در رده‌های سنی پایه گفت: در دنیا بیشتر بحث فرهنگ سازی و آموزش مطرح است تا نمونه گیری از بازیکنان رده‌های سنی پایه. مبارزه با دوپینگ در چارچوب آموزش‌های مبانی مبارزه با دوپینگ و ارتقا سطح دانش و فرهنگ بازیکن حاضر در این رده‌ها وجود داشته و اساسا نمونه گیری دوپینگ معطوف به رده های بزرگسالان و با الویت لیگ های حساس در کشور‌ها ساماندهی می‌شود. البته این به این مفهوم نیست در رده‌های سنی هرگز نمونه گیری انجام نمی‌شود بلکه به این معنا است که تمرکز بیشتر بر روی فرهنگ سازی این موضوع است.

دکتر هاشمیان در ادامه بیان کرد: در جلسات هماهنگی که با مقامات مسئول در آکادمی ملی فوتبال برگزارکرده‌ایم ، در حال تدوین برنامه منسجمی هستیم تا آموزش مبانی مبارزه با دوپینگ را از مدارس فوتبال به عنوان یکی از کانون های فعالیت رده های سنی دنبال کنیم. در واقع تیم‌های ملی رده‌های سنی بهترین شاهد مثال برای این رفتار فرهنگی هستند که کمیته پزشکی در کلیه اردوهای برگزار شده در این رده‌ها با اعزام مدرسین، به آموزش بازیکنان و کادر فنی مباردت می‌کند. باز هم تاکید می‌کنم که یکی از پایه‌های اساسی و مهم در بحث فرهنگ سازی در رده‌های سنی، نقش سرمربیان و کادر فنی تیم‌ها است. از آنجا که بازیکنان نونهال، نوجوان و جوان تاثیر پذیری بسیار بالایی از مربیان خود دارند بدیهی است که این افراد می‌توانند نقش بسیار مهمی در فرهنگ سازی مبارزه با دوپینگ بر بازیکنان رده‌های سنی ایفا کنند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391