برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

افاضلی: روانخواه در اردوی مرحله دوم استعدادیابی کنار ما نیست

یکشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۲، ساعت ۱۲:۱۳ — فارس

عضو کمیته‌ فنی فدراسیون فوتبال گفت: امید روانخواه در اردوی مرحله دوم استعدادیابی کنار ما نیست اما او همچنان یکی از استعدادیاب‌های تیم ملی امید است.

هومن افاضلی، در مورد وضعیت تمرینات تیم ملی امید در مرحله استعدادیابی گفت: کار ما در مرحله اول دور استعدادیابی روز گذشته به اتمام رسید. برای مرحله دوم قرار است ۳۴ بازیکن به اردو دعوت شوند تا طبق برنامه‌هایی که در نظر داریم پرونده بازیکنان را آماده کنیم.

وی در مورد اینکه کیفیت بازیکنان را در مرحله اول استعدادیابی چطور دیده است، خاطر نشان کرد: نظر ما در حال حاضر به طور نسبی بیان می‌شود و اگر بخواهیم اظهارنظری در این مورد داشته باشیم مطمئنا چندان درست نیست. ما باید به غیر از کیفیت بازیکنان خودمان، کیفیت سایر تیم‌ها و حریفان را نیز ارزیابی کنیم و آن وقت می‌توان نظر درستی داد.

مسئول فنی تیم ملی امیددر ادامه خاطر نشان کرد: شاید در کنکور درس یک دانش‌آموز بسیار قوی باشد اما نمی‌توان به طور قطعی گفت او می‌تواند مجوز حضور در دانشگاه را اخذ کند. ما باید سطح یک دانش‌آموز را با سطح سایر دانش‌آموزان ارزیابی کنیم. در فوتبال نیز همین وضعیت وجود دارد و در مرحله جمع‌آوری اطلاعات نمی‌توانیم در مورد کیفیت بازیکنان صحبت کنیم.

ویدر پاسخ به این سؤال که آیا تیم ملی امید کار را دیر شروع نکرده است، اظهار داشت: من این موضوعات را نمی‌دانم اما به نظر من همین که کار را شروع کردیم اتفاق خوبی است. یک ماه ‌ فعالیت‌های ما بسیار فشرده دنبال می‌شود و پس از پایان این یک ماه می‌توان جمع‌بندی بسیار خوبی از شرایط داشت. در مجموع شاید برخی کشورها از ما جلوتر باشند و برنامه‌های خود را زودتر آغاز کردند اما در کل همین که کارمان را آغاز کردیم اتفاق خوبی است.

افاضلی در پاسخ به این سؤال که آیا قرار است به عنوان دستیار یا هر عنوان دیگری به مربی آینده تیم ملی کمک کند، خاطر نشان کرد: قبلا هم اعلام کردم از سال ۲۰۰۱ در سمت‌های مختلف در تیم ملی فعالیت داشتم و فکر می‌کنم در حال حاضر نیازبه تغییر شرایط کاری‌ام دارمبه همین خاطر برنامه‌ای برای ماندن در تیم ملی امید ندارم.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا فکر می‌کند مربی ایرانی در تیم ملی بهتر می‌تواند عمل کند یا مربی خارجی، گفت: این موضوعی است که هادی آیت‌اللهی باید در مورد آن صحبت کند. بنده عضو کمیته فنی هستم و نظرم همان چیزی است که در کمیته فنی تصویب شد. ما به حضور نلو وینگادا به اتفاق نظر رسیدیم.

عضو کمیته فنی تیم ملی امید در مورد حضور امید روانخواه برای کمک به استعدادیابی در کنار اویادآور شد: امید روانخواه یکی از بچه‌های خوب فوتبال ایران است. او بازیکن بسیار مستعدی بود که متأسفانه دچار آسیب‌دیدگی شد و از اتفاقات ناگوار فوتبال صدمه دید. باید یاد بگیریم به افرادی که در فوتبال آسیب می‌بینند کمک کنیم مخصوصا آن دسته از بازیکنانی که دارای استعداد درخشانی بودند.

افاضلی خاطرنشان کرد: به هر حال این تجربه جدیدی برای امید روانخواه بود و او را تشویق می‌کنم تا در بخش مربیگری به فعالیت خودش ادامه دهد البته او در مرحله اول استعدادیابی به ما کمک کرد اما در پایان مرحله اول از ما جدا می‌شود تا در مرحله دوم فرد جدیدی به ما کمک کند. در کادر مربیانی که در بخش استعدادیابی فعالیت می‌کنند عده‌ای به صورت متغیر هستند. روانخواه نیز جز این دسته از افراد بود که در پایان مرحله اول فعالیتش به اتمام رسید اما او همچنان یکی از استعدادیاب‌های تیم ملی است.

وی خاطر نشان کرد: ما لیستی داریم که سعی می‌کنیم بر اساس آن از حضور مربیان مختلف در بخش استعدادیابی استفاده کنیم. فعلا فرد دوم برای حضور در بخش استعدادیابی مشخص نشده است و پس از قطعی شدن این مسئله نام او را اعلام خواهیم کرد.

افاضلی در پایان خاطر نشان کرد: امیدوارم تمامی اهالی فوتبال کمک کنند تا تیم ملی امید به شرایط خوبی برسد. ما در چند دوره لیاقت حضور در المپیک را داشتیم که هر بار به خاطر معضلی موفق به انجام این کار نشدیم. حمایت رسانه‌ها در موفقیت تیم ملی تأثیر زیادی دارد. اگر رسانه‌ها جو مثبتی به اهالی فوتبال بدهند مطمئنا این مسئله به جوانترها کمک می‌کند تا عملکرد بهتری در تیم ملی امید داشته باشند.

مرحله دوم استعدادیابی تیم ملی امید از ۱۳ اسفند تا ۱۷ اسفند برگزار می‌شود

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391