برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

آشتیانی: لیگ ما مرده است، تعطیل شود

چهارشنبه، ۲۸ اسفند ۱۳۹۲، ساعت ۱۷:۱۰ — باشگاه خبرنگاران

پیشکسوت فوتبال کشورمان گفت: باید متذکر شوم که لیگ ما پویایی لازم را به جهات تولید پدیده ندارد به همین خاطر مرده است و به فاجعه‌ای بزرگ ورود کرده‌ایم.

ابراهیم آشتیانی

ابراهیم آشتیانی پیشکسوت و کارشناس فوتبال کشورمان در خصوص عملکرد ۲ تیم تراکتور و استقلال در لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: خوش به حال آنان که این بازی را ندیده‌اند زیرا عملکرد هر ۲ تیم بسیار ضعیف بوده است.

وی در ادامه افزود: ۲ تیم استقلال و تراکتورسازی با عملکرد ضعیفشان ثابت کرده‌اند تیمهای ما به هیچ وجه پتانسیل صعود به دور بعدی رقابتها ندارد و فقط برای انجام بازیهای به کشورهای عربی می‌رویم که شاید تجربه اندوزی بکنیم.

آشتیانی ادامه داد: به هیچ وجه تیمهای ما ظرفیت ارائه بازی خود توام با نتیجه را ندارند و این مشکل نه فقط در استقلال و تراکتورسازی بلکه در ساختار کلی فوتبال ما وجود دارد.

پیشکسوت فوتبال کشورمان سپس به علل ضعف تیمهای ما پرداخت و تصریح کرد: باید یادآور شوم علل اصلی ضعف تیمهای ما به لیگ بی‌هدف بی‌کیفیت و بی‌برنامه‌ ما برمی‌گردد و باید بگویم ما نباید حقایق واقعی فوتبالمان را نادیده بگیریم. لیگ ما مرده است و پویایی نشاط، حیات و سرزندگی خود را که شامل تولید بازیکن و پدیده کشاندن تماشاچی به ورزشگاهها می‌شود از دست داده است.

وی بیان کرد: فقط مسائل حاشیه‌ای است که در لیگ ما وجود دارد که به آن اتفاقات خارج از محدوده می‌گویند و در مستطیل سبز چیزی برای گفتن ندارد و تا این مشکلات باشد نمی‌توانیم در آسیا حرفی برای گفتن داشته باشیم.
آشتیانی اضافه کرد: زمانی که ما فوتبال بازی می‌کردیم حتی برای یک دیدار ضعیف هم حدود ۴۰ هزار نفر تماشاگر می‌آمدند ولی امروزه دیگر خبری از آن حضور انبوه مردم نیست زیرا مردم ما فوتبال زیبا می خواهند و زمانی که این سکون و بی‌برنامگی را در فوتبال می‌بینند به ورزشگاهها نمی‌آیند.

پیشکسوت فوتبال کشورمان پس به مسئله وجود دلالها در فوتبال پرداخت و گفت: وجود دلالها در فوتبال کشورمان باعث شده افراد مستعد و خلاق که از لحاظ مالی ضعیف هستند در فوتبال ورود پیدا نکنند و این بدی فوتبال ماست. متاسفانه دلالهایی هستند که پول می‌گیرند و کسانی که فاقد استعداد فنی فوتبالی هستند را در فوتبال وارد می‌کنند و ضعف ریشه‌ای فوتبال ما همین است.

وی در پایان تصریح کرد: امیدوارم که تیمهای فوتبال ما اعم از ملی و باشگاهی موجبات افتخارآفرینی کشورمان را در عرصه‌های بین‌المللی فراهم کنند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391