برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

درودگر: در ویترین جام جهانی باید مربیان ایرانی حضور داشته باشند

جمعه، ۹ اسفند ۱۳۹۲، ساعت ۱۷:۱۶ — فارس

مدیرعامل سابق باشگاه ملوان گفت: در ویترین جام جهانی حق مربیان ایرانی است که روی نیمکت تیم ملی حضور داشته باشند.

صادق درودگر

صادق درودگر اظهار داشت: جام جهانی ویترین ورزش کشور است و اگر ما در برخی جاها می‌خواهیم از دانش مربیان خارجی استفاده کنیم، مثل همین استخدام کی‌روش اشکالی ندارد اما باید در ویترین جام جهانی مربیان ایرانی روی نیمکت تیم ملی حضور داشته باشند.

وی ادامه داد: اکنون شاهد هستیم برخی مربیان تیم ملی مثل نمازیو سیموئز از کادر فنی تیم ملی جدا شدند که من به دلایل این جدایی کاری ندارم اما می‌گویم حق مربی ایرانی است که روی نیمکت تیم ملی در جام جهانی حضور داشته باشد. ما در سه دوره قبل که در جام جهانی بودیم در دوره اول حشمت مهاجرانی و همایون شاهرخی مربیان تیم ملی بودند. در ۹۸ فرانسه جلال طالبی و مربیان دیگر ایرانی حضور داشتند و فقط یک بدنساز و پزشک در کادر فنی ما خارجی بودند. در ۲۰۰۶ آلمان هم که برانکو سرمربی بود، حسین فرکی، احمد سجادی هم روی نیمکت حضور داشتند. بنابر این در جام جهانی برزیل هم باید یک مربی ایرانی روی نیمکت باشند مگر این مربی برزیلی و آرژانتینی که قرار است به کادر فنی اضافه شوند در این دو سه ماهه می‌خواهند چه کار خارق‌العاده‌ای برای تیم ملی ما انجام دهند.

درودگر تصریح کرد: بنابراین این فرصت طلایی را باید در اختیار مربیان ایرانی قرار دهیمو آنها باید در ویترین جام جهانی حضور داشته باشند و کسب تجربه کنند. زمانی که من اسکوچیچ را به ملوان آوردم به او گفتم نمی‌خواهم فقط بازیکنان ما را آموزش دهی بلکه می‌خواهم به دستیاران ایرانی‌ات هم دانش فنی بیاموزی. ما توقع قهرمانی از تو نداریم اما می‌خواهیم به دستیاران ایرانی‌ات هم دانش فنی را منتقل کنی.

مدیرعامل سابق باشگاه ملوان افزود:‌ می‌خواستم فرهاد پورغلامی را به عنوان دستیار اسکوچیچ انتخاب کنم که او تشکر کرد و مردانه گفت همکاری نمی‌کنم. نصرت ایراندوست هم گفت من فقط باید سرمربی ملوان باشم. من می‌خواستم یکی از این دو نفر را در کنار حبیبی، شجاعی و محمدوند قرار دهم و این ۴ نفر در کنار اسکوچیچ در ملوان حضور داشته باشند. قربانعلی‌پور مربی بدنساز ایرانی داشته‌ها و دانسته‌هایش را در اختیار اسکوچیچ قرار داد و اکنون هم اسکوچیچ از او راضی است و هم قربانعلی‌پور از همکاری با اسکوچیچ خشنود است. در جام جهانی هم که مربیان ایرانی شناخت بیشتری از خلق و خوی بازیکنان ایرانی دارند در کنار کی‌روش باشند و به او کمک کنند.

درودگر با انتقاد از آزادی عمل کی‌روش در فوتبال ملی گفت: این خوش‌سلیقگی نیست که همه امور فوتبال ملی ما در اختیار کی‌روش باشد و او هر کاری که می‌خواهد انجام دهد حتی وینگادا را هم او به فوتبال کشور ما سفارش کرده است. من از کفاشیان و تاج می‌خواهم که از کی‌روش بخواهند تا دستیاران ایرانی با خود به جام جهانی ببرد. نباید همه امور فوتبال ملی ما در اختیار کی‌روش باشد این از نظر هویت و شخصیت ملی ما هم درست و زیبنده نیست.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391