برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

استیلی: حریف تدارکاتی آرژانتین بهتر از دیگر همگروه هایش است

چهارشنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۲، ساعت ۱۶:۴۱ — باشگاه خبرنگاران

کارشناس فوتبال گفت: در حالی امشب تیم‌های همگروه ایران همانند تیم ملی بازی تدارکاتی دارند که در این بین آرژانتین نسبت به دیگر تیم‌های همگروهش انتخاب بهتری برای بازی تدارکاتی داشته است.

حمید استیلی

حمید استیکی کارشناس فوتبال گفت: تمام تیم‌های حاضر در جام جهانی جهت حضور در این رقابت‌ها برنامه‌ریزی کرده‌اند تا در زمان فیفا دی بازی‌های مناسبی انجام بدهند و شرایطی را ایجاد کرده‌اند که بتوانند با تیم‌هایی بازی کنند که سبک بازیشان به تیم‌های همگروهی آنها نزدیک باشد و تیم‌هایی که در جام جهانی حضور ندارند هم برای کسب آمادگی و تجربه‌ بیشتر بازیکنان در این زمان بازی تدارکاتی انجام می‌دهند.

وی درباره بازیهای تدارکاتی تیمهای همگروه ایران افزود: با توجه به بازی آرژانتین با رومانی، بوسنی و مصر، نیجریه و مکزیک به نظر می‌رسد تیم آرژانتین حریف بهتری برای شبیه سازی بازی بوسنی انتخاب کرده است.

استیلی در ارتباط با بازی تدارکاتی تیم ملی با تیم گینه ادامه داد: خوشبختانه یک بازی خوبی باشد و تیم گینه قوی بازی کند و تیم ما را تحت فشار بگذارند، چون در این شرایط است که ما به نقاط ضعف و قوت تیم خود پی می‌بریم و این بازی می‌تواند یک بازی خوب و آزمون مناسبی برای تیم ما باشد.

وی در ادامه افزود: اینکه مسئولان توانسته‌اند اردوی آفریقای جنوبی را برنامه‌ریزی کنند جای بسی امیدواری است، چرا که برای حضور در جام‌جهانی ۹۸ ما اردوی مناسبی نداشتیم و تنها با یک بازی تدارکاتی با تیم ملی کرواسی و دو تیم باشگاهی رم و میلان بدون تجربه بین‌المللی مستقیماً وارد جام‌جهانی شدیم، در حالی که هم اکنون ۴۰ تا ۵۰ درصد بازیکنان تیم ملی ما لژیونر و با تجربه‌اند و آن‌هایی هم که لژیونر نیستند تجربه بازی بالا و خوبی دارند و بهتر است که بازیکنان در ایام تعطیلات لیگ به تمرینات آمادگی جسمانی بپردازند و سرعت دوندگی خود را بالا ببرند تا درجام جهانی موفق شوند.

استیلی درمورد حضور نیافتن احتمالی جواد نکونام در اردوی آفریقای جنوبی گفت: نکونام کاپیتان تیم است و قطعاً حضور وی باعث قوت قلب بازیکنان و کادر فنی خواهد بود، ولی تیم‌های خارجی قوانین و ضوابط خاصی دارند و مطابق با آن بازیکن در اختیار تیم‌های ملی قرار می‌دهند.

وی در واکنش به حضور دو مربی برزیلی و یک آرژانتینی درکادر فنی تیم ملی اظهار کرد: مربیان داخلی ما نیز می‌توانند به تیم ملی در جام‌جهانی کمک کنند و با وجود کی‌روش که مربی خوب و با دانشی است بهتر است ما این فرصت را از دست ندهیم و در کنار وی از مربی‌های با تجربه‌ای همچون حسین فرکی که سابقه چندین سال حضور در کادر فنی تیم ملی را داشته‌اند استفاده کنیم.

مانند چهار سال قبل که حضور شرفی و مهاجرانی درکنار اوفارل و استفاده از دانش وی باعث شد مهاجرانی درجام جهانی ۹۸ که تنها یک تیم از آسیا و اقیانوسیه صعود می‌کرد به تیم ملی کمک کند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391