برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

فنونی‌زاده: حقیقی و صادقیان باید اخراج شوند

چهارشنبه، ۲۸ اسفند ۱۳۹۲، ساعت ۱۸:۲۷ — فارس

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس گفت: رضا حقیقی و پیام صادقیان باید از پرسپولیس اخراج شوند.

مرتضی فنونی زاده

مرتضی فنونی‌زاده در مورد درگیری رضا حقیقی و پیام صادقیان در جریان دیدار مقابل نفت تهران گفت: علی دایی تصمیم خوبی گرفت که هر دو بازیکن را از زمین خارج کرد، به نظر من در سه بازی پیش رو نیز نباید از این بازیکنان استفاده کند. قداست پیراهن پرسپولیس خیلی مهم‌تر از این حرف‌ها است. این مشکلات برمی‌گردد به نداشتن یک بازیکن بزرگ‌تر در داخل زمین.

وی افزود: بازیکنان از کسی در زمین حرف‌شنوی ندارند، تیمی که در طول فصل ۹ کاپیتان عضو می‌کند همین می‌شود. زمان ما محمد پنجعلی و محمد مایلی‌کهن سال‌ها کاپیتان بودند و هیچ مشکلی از این قبیل به وجود نمی‌آمد.

فنونی‌زاده در ادامه تأکید کرد: پیام صادقیان از معدود نفرات خوب پرسپولیس است اما دایی باید از بروز حاشیه جلوگیری کند. هر دو بازیکن باید اخراج شوند. استقلال این فصل بازیکنان زیادی از دست داد اما در چارچوب اخلاق حرکت می‌کند و بازیکنان مسائل تیم را رعایت می‌کنند. دایی هم باید مثل قلعه‌نویی نفرات ناسازگار را بیرون بگذارد اما متأسفانه نتیجه‌گرا بودن شاید مانع از انجام این کار شود.

پیشکسوت پرسپولیس در ادامه تأکید کرد: رضا حقیقی اعلام کرده قراردادش را جوری نوشته که هر پیشنهادی داشته باشد، می‌تواند از پرسپولیس برود. این بازیکن از فجر سپاسی به پرسپولیس آمده که سالی ۲۰ میلیون تومان قرارداد داشته است اما اکنون سالی ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیون تومان می‌گیرد. هر دوبازیکن این وضعیت را دارند و حالا این کارها را انجام می‌دهند. بزرگ‌تری درون زمین حضور ندارد و این مشکلات به وجود می‌آید وگرنه دایی مسائل بیرون زمین را حل می‌کند.

وی ادامه داد: نبود بازیکنی مثل علی کریمی این مشکلات را به وجود آورد. علی دایی و کریم باقری اجازه نمی‌دهند بیرون از زمین بازیکنی حرکت اشتباهی انجام دهد اما درون زمین بازیکنی مثل علی کریمی و مهدی مهدوی‌کیا در تیم وجود ندارد و این مشکلات خودش را نشان می‌دهد.

فنونی‌زاده با اشاره به رفتار بازیکنان پرسپولیس در سال‌های گذشته عنوان کرد: در زمان بازی کردن ما غیرممکن بود چنین مشکلاتی به وجود بیاید، بچه‌ها درون زمین احترام یکدیگر را داشتند اما در بیرون از زمین مثل همین حالا که پیشکوستان به خون یکدیگر تشنه هستند با یکدیگر اختلافاتی داشتند. افکار برخی پیشکسوتان به یکدیگر نمی‌خورد و فکر می‌کنم ۲۰ الی ۲۵ درصد آنها با یکدیگر اختلاف دارند.

وی عنوان کرد: چند سال پیش زمانی که حمید استیلی سرمربی پرسپولیس بود روز قبل از دربی همراه چند پیشکسوت به تمرین تیم رفتیم. آن زمان بازیکنان خوبی مثل پژمان نوری، مازیار زارع‌، محمد نصرتی و شیث رضایتی در تیم حضور داشتند، به علی پروین گفتم کدامیک از این نفرات در دهه ۶۰ می‌توانستند در پرسپولیس بازی کنند. علی پروین گفت فقط از بین این نفرات علی کریمی می‌توانست در آن تیم باشد آن هم فقط برای ۲۰ دقیقه بازی کردن.

پیشکسوت پرسپولیس در پایان گفت: باید قداست پیراهن پرسپولیس حفظ شود، علی دایی نباید از خودش نرمش نشان دهد و هر دو بازیکن باید اخراج شوند. همه چیز روی کاغذ به نفع پرسپولیس است، این تیم می‌تواند به راحتی قهرمان شود و نباید با مسائل حاشیه‌ای دل هواداران را بشکنند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391