برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

گزارش هفته نامه فیفا از طرح "فیفا +۱۱" در ایران

پنجشنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۲، ساعت ۱۶:۲۱ — باشگاه خبرنگاران

هفته نامه فیفا در شماره هفتم فوریه اش، گزارشی از طرح فیفا +۱۱ در ایران به چاپ رسانده است.

تیم تیم ملی ایران

به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، در این گزارش که به قلم جیری دووراک در صفحه ۲۵ هفته نامه و با عکسی از شادی گل رضا قوچان نژاد به کره جنوبی در اولسان و در جریان رقابتهای مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل منتشر شده نوشته شده است:

برای پزشکانی که در فوتبال کار می کنند، طرح فیفا +۱۱ نشانه ای از کارهایی است که برای پیشگیری از مصدومیت‌ها انجام می شود. یکی از وظایف اصلی پزشکان حفظ سلامتی بازیکنان است و البته در این پیشگیری نقش مهمی را ایفا می کند. این پیشگیری برای یک نوع خاص از مصدومیت نیست و به همه مصدومیت‌ها اختصاص دارد و در نهایت هدفش سالم نگاه داشتن همه بازیکنان در طول مراحل مختلف تمرین و مسابقه است.

در هر حال سپ بلاتر رئیس فیفا، فقط برای دیدار با رئیس جمهور جدید ایران، دکتر حسن روحانی به ایران نرفته بود، بلکه او در افتتاحیه کنفرانس بین المللی علم و فوتبال هم شرکت کرد. بیشتر از دو میلیون مرد و زن در ایران فوتبال بازی می کنند و بازیکن باشگاهی در هر رده ای هستند و لیگهای ایران به خوبی برگزار می شود و حتی لیگ برتر ایران در سطح عالی سازماندهی شده و خروجی آن بازیکنانی بودند که تیم ملی ایران توانست با آنها به جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل صعود کند.

کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال یک کمیته بسیار فعال است که بر اساس پیروی از طرح فیفا +۱۱ عمل می‌کند تا از مصدومیت‌ها پیشگیری کند. طرح فیفا +۱۱ فیفا، در خلال کنفرانس پزشکی فیفا در سال ۲۰۰۹ در زوریخ مطرح شد. این طرح در قالب یک دی وی دی به کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال ایران ارسال شد و کمیته پزشکی ایران در یک دوره بسیار خوب و قوی توانست این طرح را در سراسر کشور تکثیر کند و به مربیان، پزشکان و فیزیوتراپیستها تیم‌ها به خوبی موضوع را آموزش دهد و اساس این طرح را در فوتبال ایران جا بیندازد.

دوره های آموزشی و کارگاههایی هم با همین موضوع در کنفرانس علم و فوتبال تهران برگزار شد تا حمایت خوب فدراسیون فوتبال از این طرح دیده شود. این نتیجه اجرای یک طرح موفقیت آمیز فیفا در ایران بوده است. البته مهم این است که در تمام نقاط ایران حالا همه اهمیت این طرح را برای پیشگیری از مصدومیت های فوتبال درک کرده اند و آن را اجرا می کنند. این یک دستاورد بزرگ است.

در جریان دیدار سپ بلاتر از ایران، زمانی که رئیس فیفا به آکادمی ملی فوتبال ایران رفته بود تا از این مکان بازدید داشته باشد، علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال ایران، گزارش کلی را به وی ارائه کرد که در یکی از بخشهای این گزارش به طرح فیفا+۱۱ اشاره شده بود و کفاشیان گفته بود از زمانی که این طرح در ایران اجرا می شود، میزان مصدومیت‌ها ۲۵ درصد در فوتبال ایران کاهش پیدا کرده است و این ۲۵ درصد تنها در یک رده خاص مثل رده بزرگسالان نیست و این آماری است که از فوتبال تمامی رده های سنی گرفته شده و فدراسیون فوتبال از این بابت بسیار خوشحال هم هست.

موفقیت طرح فیفا +۱۱ در ایران نشان می دهد که اگر فدراسیون های عضو فیفا بر اساس دستورالعمل کمیته پزشکی فیفا پیش بروند به موفقیت های بزرگی می رسند. ایرانی‌ها توانسته اند زبان علمی فیفا را به خوبی برای خودشان ترجمه کنند و این با تحقیق و تلاش و کوشش آنها بدست آمده است.

تشخیص مشکلات، آنالیزعوامل ایجاد خطر برای مقابله با مصدومیت، طراحی فرایند پیشگیری از مصدومیت، آزمایشهای تشخیص میزان درصد خشونت خطاها در ایجاد مصدومیت‌ها بر اساس فاکتورهای مورد نظر از الزامات طرح فیفا +۱۱ است. اگر این الزامات با ابزار اجرا به خوبی رعایت شود نتایج حتی در سطح وسیع رضایت بخش باشد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391