برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

حاج رضایی: فدراسیون نباید تسلیم کی‌روش باشد

سه‌شنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۲، ساعت ۱۱:۱۰ — فارس

کارشناس فوتبال کشورمان گفت: فدراسیون فوتبال نباید تسلیم کی‌روش باشد و به او حق دخالت بدهد.

امیر حاج‌رضایی کارشناس و مدرس فوتبال با حضور در استودیو برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه جام جم درباره بازی تیم ملی فوتبال ایران با کویت و بازی‌های تدارکاتی تیم ملی در راه جام جهانی به بحث و گفت و گو پرداخت.

وی در ابتدای صحبت‌های خود گفت: کی‌روش تصمیم گرفت در بازی با کویت از بازیکنان جوانی که در مرحله مقدماتی جام جهانی فرصت کمتری برای بازی پیدا کردن استفاده کند. او همچنین در بازی‌های تدارکاتی می‌تواند ضمن بالا بردن اعتماد به نفس بازیکنان جوان استخوان بندی تیم ملی بشناسد و برای تکمیل لیست ۲۳ نفره خود به چنین مسابقاتی نیاز دارد.

کارشناس فوتبال کشورمان گفت: بخشی از جوانانی که می توانند برای حضور در جام ملتهای آسیا ۲۰۱۵ استرالیا برای تیم ملی مفید باشند در این مسابقات به میدان می روند زیرا بعد از جام جهانی خیلی از بازیکنان به علت افزایش سن از تیم ملی کنار خواهند رفت و این یک نوع آینده نگری است. ای کاش فرصت‌ها از بین نمی رفت و جوانان محک بیشتری می خوردند و می توانستند نسل آینده ما را روشن کنند و دست مربیان را باز بگذارند.

حاج رضایی در ادامه صحبت های خود گفت:تعداد بازیکنانی که می توانند از بین جوانان در لیست ۲۳ نفره جام جهانی قرار بگیرند کم است زیرا کی روش به بازیکنان با تجربه اعتقاد دارد و این اعتقاد مبتنی بر منطق فوتبال است. جام جهانی جای تجربه اندوزی نیست. ممکن است ما از نظر ساختاری و تشکیلات در جام جهانی درس‌ها و تجربه هایی کسب کنیم اما در درون زمین نمی شود تجربه کسب کرد. استخوان بندی تیم آقای کی روش کاملا مشخص است و علاقه مندی ایشان به بازیکنان مهاجر زیاد است. بنابراین فقط چند نفر از بازیکنان جوان می توانند در لیست ۲۳ نفره تیم ملی جای بگیرند و تیم ملی را در راه جام جهانی همراهی کنند.

وی در خصوص عملکرد بازیکنان ما در لیگ ایران نیز گفت:کی روش معتقد است سطح لیگ های داخل کشور پایین است بنابراین از بازیکنانی که در لیگ های خارجی بازی می کنند استفاده می کند. کی روش اعتقاد دارد شش ماه تمرین یک بازیکن در خارج از کشور معادل سه سال تمرین او در داخل است.

وی افزود: من به انتخاب های آقای کی روش به صورت نسبی نگاه می کنم، در بعضی از پست‌ها ما بازیکنانی داریم که از بازیکنان مهاجر بهترند و ما می توانیم به کی روش انتقاد کنیم مثل خسرو حیدری که از بیت آشور بهتر است. اما در بعضی از پستها هم هیچ جایگزینی نداریم و تصمیم کی روش قابل احترام است مثل دژاگه.

کارشناس فوتبال کشورمان در خصوص جایگاه کی‌روش نیز گفت: در نیمکت تیم ملی خطرناک ترین پست متعلق به سرمربی است و او بیشتر از هر فرد دیگری نگران تیم و نتایجی است که می گیرد اما در نهایت هر مربی بزرگی یک جایی از صحنه حذف می شود. نوع برنامه هایی که کادر فنی به رهبری آقای کی روش تنظیم کرده و تمرینات فشرده و اکونومیک می تواند در آماده سازی تیم ملی موثر باشد و سطح تیم را بالا ببرد اما هیچ مربی در ظرف صد روز نمی تواند انقلاب کند. آقای کی روش در حال ایجاد تغییرات تدریجی است و ما زمان و فرصتهای زیادی را از دست داده ایم و اردوهایی بسیاری لغو شد و این ناشی از ناتوانی فوتبال ماست.

امیر حاج رضایی در ادامه این گفت و گو تاکید کرد: تیم ملی ۳۰۰ هزار دلار می خواست تا اردوی پرتغال را برپا کند که نشد این در حالی بود که ما ۸۵۰ هزار دلار فقط برای گرفتن یک بازیکن به تیم عربی پرداخت کردیم و این یک تناقض است، ما ۳۵۰ هزار دلار برای یک جمع ۴۰ نفره نداریم اما ۸۵۰ هزار دلار برای یک بازیکن می پردازیم!بنابراین این موضوع ناشی از ناتوانی متولیان فوتبال ایران است.

مدرس فوتبال کشورمان ادامه داد:ما باید واقعیت‌ها را به مردم منتقل کنیم. فوتبال ما در کلاس جهانی جایگاهی ندارد اما ما امید داریم در این صد روز بازیکنان خوب کار کنند و بازیهای تدارکاتی به ما کمک کند تا تیم ما فارغ از هر نتیجه ای شجاعانه و آبرومندانه در جام جهانی بجنگد. البته

بازیکنان ما خسته هستند بنابراین باید بازیهای تدارکاتی را از بازیهای آسان شروع کنیم، زیرا بازیهای آسان نمی توانند به ما آسیب بزنند اما یک خط مستقیم هم برای فوتبال ما خوب نیست. حریفانی که انتخاب می کنیم باید هر چه رو به جلو می رویم قوی تر باشند و نباید در یک عرض قرار داشته باشند. و فوتبال ما باید حرکت سینوسی داشته باشد. اگر کی روش مانع برگزاری بازیهای دوستانه با تیم های قوی تر باشد می توان به او نقد کرد.

کارشناس فوتبال کشورمان گفت: حتی به بهترین و بزرگترین سرمربیان دنیا هم می توان نقد کرد. اسم بزرگ آنها نباید مانع این شود که نتوان به حریم آنها نزدیک شد. ما باید محترمانه و منصفانه نقد کنیم. فوتبال ما نمی تواند از دانش کی روش استفاده کند و در مقابل اختیارات زیادی به او داده است. فدراسیون فوتبال در ابتدای عقد قرارداد با کی روش هیچ چارچوبی را تعریف نکرده است . فدراسیون فوتبال مطابق خواست کی روش تعداد تیمهای حاضر در لیگ را کم کرد و مطابق میل او به تعطیل شدن لیگ رضایت داد. فدراسیون فوتبال نباید تسلیم سرمربی باشد مسئولیت های فدراسیون و سرمربی کاملا مجزاست و حق دخالت را نباید بدهند. کی روش زمانی می تواند قراردادش را تمدید کند که ما فدراسیون مستحکم و مستقلی داشته باشیم تا بتواند از وجود این مربی استفاده کند.

حاج رضایی درباره تعطیلی ۵ هفته ای لیگ در انتهای فصل گفت: ما چهار تیم در لیگ قهرمانان آسیا داریم در حالی که این تعطیلات به ۱۲ تیم دیگر ضربه می زند و انگیزه آنها را از بین می برد. در هیچ جای دنیا ما چنین چیزی نمی بینیم و این از بدعت های ماست.البته اردوهای دراز مدت به خصوص در کشورهای شرقی منسوخ شده است زیرا ما انسانهای عاطفی هستیم و بازیکنان نگران خانواده هایشان می شوند حتی اگر این اردوها در بهترین کشورهای دنیا باشد، بازیکنان از نظر روانی لطمه می خورند.

کارشناس فوتبال کشورمان درباره هم‌گروهای ایران در جام جهانی گفت سطح فوتبال ما از همگروه هایمان پایین تر است . اگر تیم ملی ما بتواند این سطح را جابجا کند شاهکار کرده است و امیدواریم ملی پوشان این خوشی را در خرداد ماه به مردم بدهند. بوسنی و هرزگوین ، نیجریه و آرژانتین تیمهایی سازمان یافته هستند . نیجریه چندین بار به دور یک هشتم صعود کرده و چندین بار قهرمان جام ملتهای آفریقا شده . بوسنی هم بازیکنان بسیار بزرگی دارد.

وی در پاسخ به این سوال که کدام تیم ما در جام جهانی بهتر بود گفت: از این چهار جام جهانی به نظر من تیم ملی ایران در جام جهانی ۱۹۹۸ تیم فوق العاده ای بود و نسبت به دوره های دیگر تیم بهتری بود.

حاج رضایی در پایان صحبت هایش گفت : آقای کی‌روش احاطه به زبان فوتبال دارد اما یک وحدت ملی برای حمایت از تیم ملی لازم است . فوتبال غیر ممکن‌ها را ممکن کرده است و امیدواریم ملی پوشان در جام جهانی برزیل مردم را شاد کنند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391