برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

جلالی: AFC باید منطبق با فصل فوتبالی FIFA برنامه‌ریزی کند

یکشنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۲، ساعت ۱۱:۲۰ — ایسنا

کارشناس فوتبال معتقد است برنامه‌ریزی نامناسب AFC برای مسابقه‌ها، یکی از مهم‌ترین دلایل عدم نتیجه‌گیری نمایندگان‌ ایران در آسیا است.

مجید جلالی

مجید جلالی ، با بیان اینکه دلیل عدم نتیجه‌گیری باشگاه‌های ما در لیگ قهرمانان آسیا، عدم برنامه‌ریزی درست کنفدراسیون فوتبال آسیاست، اظهار کرد: تقویم مسابقه‌های ما درست است اما تقسیم مسابقه‌های لیگ قهرمانان آسیا درست نیست.

وی افزود: کنفدراسیون فوتبال آسیا، تقویم مسابقه‌های لیگ قهرمانان آسیا را بر اساس تقویم مسابقه‌های کشورهای شرق آسیا برنامه‌ریزی می‌کند. در نتیجه این مسابقه‌ها در دو فصل فوتبالی ما برگزار می‌شود. من فکر می‌کنم مهم‌ترین دلیل ناکامی باشگاه‌های ما در این مسابقه‌ها، همین مساله است.

وی تصریح کرد: فدراسیون باید با کنفدراسیون فوتبال آسیا مکاتبه کند و در این زمینه اقداماتی را انجام دهد که کنفدراسیون تقویم مسابقه‌ها را به مانند اروپا برنامه‌ریزی کند.

وی ادامه داد: البته باید در نظر داشته باشیم، تیم‌های ما از لحاظ فنی و ساختاری هم دچار مشکلاتی هستند اما فکر نمی‌کنم آنقدر ضعیف باشیم که نتوانیم در ۱۲ سال، حتی یک مقام قهرمانی کسب کنیم. ما مشکلات فنی و ساختاری داریم. اما باز هم به جام جهانی می‌رویم. پس ما بر اساس ظرفیت‌هایی که داریم می‌توانیم در آسیا صاحب مقام باشیم. فقط همین تفاوت فصل برای باشگاه‌های ما مشکل ایجاد کرده است.

جلالی در ادامه صحبت‌های خود افزود: البته باید در نظر داشت که تیم‌هایی که در آسیا، در لیگ قهرمانان آسیا شرکت می‌کنند، از بازیکنان سطح اول خارجی استفاده می‌کنند و این امر هم تاثیر زیادی در نتیجه‌نگرفتن ما در آسیا دارد.

وی خاطرنشان کرد: با همه این تفاسیر من فکر می‌کنم اگر فدراسیون با AFC کارشناسانه مکاتبه کند تا تقویم مسابقه‌ها را منطبق با فصل فوتبالی رایج در جهان تنظیم کنند، می‌توانیم در آسیا حرفی برای گفتن داشته باشیم. به طور مثال همین یکی دو سال پیش بود که سپاهان به نیمه نهایی صعود کرده بود و فقط به خاطر استفاده از بازیکن غیر مجاز، بازی را واگذار کرد.

این کارشناس فوتبال در ادامه صحبت‌های خود،‌ تجربه بازی در آسیا را یکی دیگر از عوامل موثر در نتیجه‌گیری نمایندگان ما در آسیا دانست و اظهار کرد:‌ از ۴ نماینده ماک ه در لیگ قهرمانان آسیا حضور دارند، ۲ تیم شانس زیادی برای صعود از گروه خودشان را دارند.

وی در پایان در پاسخ به این سوال که آن برنامه‌ریزی جدید AFC مبنی بر اینکه تیم‌های شرق آسیا تا مرحله نیمه نهایی مقابل تیم‌های غرب آسیا قرار نخواهند گرفت، نیز گفت: این یک پوئن مثبت برای ما خواهد بود که امیدوارم نمایندگان از آن استفاده کنند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391