برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

جریمه ۱۰ میلیونی برای باشگاه پرسپولیس و علی کریمی

چهارشنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۲، ساعت ۱۶:۱۷ — تسنیم

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال باشگاه پرسپولیس را به پرداخت جریمه‌ای ۱۰ میلیون تومانی محکوم کرد.

علی کریمی

به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، آخرین آرا و احکام کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال به شرح زیر است:

پس از شکایت باشگاه پرسپولیس از علی کریمی، مبنی بر اینکه بازیکن کنونی تیم تراکتورسازی، مبلغی بیشتر از قراردادش دریافت کرده و باید آن را به باشگاه پرسپولیس بازگرداند، کمیته انضباطی پس از بررسی اسناد و مدارک و برگزاری جلساتی با حضور طرفین رای خود را به این شرح صادر کرد:

آنچه که باشگاه پرسپولیس به عنوان مستندات درخواست کرده است، تصاویر قراردادهای ثبت شده در فدراسیون فوتبال و در فصل ۹۱-۹۰ به میزان ۳۵۰ میلیون تومان و در فصل ۹۲-۹۱ به میزان ۴۵۰ میلیون تومان است. در تنظیم قرارداد داخلی باشگاه مورخ ششم تیر ۹۱ بند ۶-۴ آیین نامه رعایت نشده، ضمن اینکه بند ۱۱ قرارداد تنظیمی فی ما بین ثبت فدراسیون و سازمان لیگ، صراحت بر این دارد که به جز قرارداد اصلی، هرگونه توافق و قرارداد بین بازیکن و باشگاه، برای سازمان لیگ برتر و فدراسیون فوتبال معتبر نبوده و در دعاوی و اختلافات بین بازیکن و باشگاه قابل استناد نیست و مشمول جرائم و تخلفات از مقررات خواهد بود.

لذا با توجه به مراتب بالا، آنچه که از دید کمیته انضباطی معتبر و قابلیت رسیدگی را داراست، قراردادهای ثبت شده در سازمان لیگ برتر است که با توجه به مبلغ مندرج در بندهای ۱-۷ برای فصل ۹۱-۹۰ که ۳۵۰ میلیون تومان و بند ۱-۷ قرارداد فصل ۹۲ -۹۱ که دستمزد تعیین شده ۴۰۰ میلیون تومان است، ادعای باشگاه پرسپولیس به مطالبه مازاد بر این مبلغ فاقد وجاهت و به استناد تبصره بند یک ماده ۸ آیین‌نامه انضباطی مردود می‌شود و طرفین پرونده به علت سرپیچی از مقررات در جهت تنظیم قرارداد همانطور که در ماده ۱۱ قرارداد توافق شده، قید شده است، علی کریمی و باشگاه پرسپولیس هر کدام به پرداخت ۱۰ میلیون تومان جریمه نقدی محکوم می‌شوند. رای صادره در مهلت مقرر با رعایت مقررات قابل تجدیدنظرخواهی در کمیته استیناف است.

باشگاه سپاهان ۲ میلیون تومان جریمه شد بر اساس گزارش ناظر بازی و ناظر داوری، در بازی تیم های فولاد مبارکه سپاهان و مس کرمان که اول اسفند ۹۲ در کرمان برگزار شده بود، تماشاگران منتسب به سپاهان اصفهان اقدام به تخریب صندلی‌های ورزشگاه در پایان بازی کردند که به همین دلیل به پرداخت ۲۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شدند. رای صادره قطعی است.

درخواست یورگن گده رد شد در پی شکایت یورگن گده از باشگاه ذوب‌آهن اصفهان، جلسه‌ای در تاریخ اول دی ۹۲ تشکیل و به یورگن گده اخطار داده شد که قرارداد وی با باشگاه فرهنگی ورزشی ذوب‌آهن اصفهان که در فدراسیون فوتبال ثبت شده است را ظرف مهلت ۲۰ روز به کمیته انضباطی تحویل دهد و متعاقباً در تاریخ ۶ بهمن نیز به او اخطار شد اما قرارداد تحویل کمیته انضباطی نشد. بنا به مراتب و از آنجایی که برای رسیدگی و اتخاذ تصمیم نیاز به رویت قرارداد است، رسیدگی به این شکل مقدور نیست و درخصوص درخواست یورگن گده، قرار رد صادر و اعلام می‌شود رسیدگی مجدد به این پرونده، منوط به پرداخت مجدد هزینه رسیدگی خواهد بود. رای صادره قطعی است.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391