برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

کریمی: فوتبال تیم ملی را نمی‌پسندم

یکشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۲، ساعت ۱۰:۱۹ — فارس

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن گفت: من فوتبال تیم ملی را نمی پسندم و پتانسیل فوتبال ما بالاتر از این است.

فیروز کریمی بعد از مدت‌ها ممنوعیت فعالیت توانست دوباره با سرمربیگری تیم فوتبال ذوب آهن به لیگ برتر برگردد و اکنون او ششمین سرمربی این تیم اصفهانی در دو فصل گذشته است و آمده تا بتواند ذوب آهن را در لیگ برتر حفظ کند. سعیکردیم از فیروز کریمی در مورد ممنوع الفعالیت شدنش و ستاد منشور اخلاقی منحل شده هم بپرسیم.

* ذوب آهن در نیم فصل خواهان من بود

در مورد بازگشتتان به لیگ برتر می‌گویید؟

بعد از اینکه من برای همکاری دعوت شدم از باشگاه یک فرصت ۴۸ ساعته خواستم تا فیلم تمام بازی‌های این تیم را ببینم. تمام بازی‌ها را به کرار و با دقت دیدم. بعد از این به این نتیجه رسیدم که تیم ذوب آهن پتانسیل خوبی دارد. مخصوصا اینکه با حریفان مستقیم خود هم در سه بازی آینده مسابقه داریم. تصورم بر این بود که در این مقطع می‌توانم به ذوب آهن کمک کنم البته دوستی من با ذوب به همین سه بازی ختم نمی‌شود. من در گذشته و حتی در زمان مدیرعاملی خسرو ابراهیمی هم تا آستانه پیوستن به ذوب آهن جلو رفتم اما قسمت نشد و بعد در نیم‌فصل ذوب آهن خواهان این بود که من با آنها همکاری کنم که شرایط من مهیا نبود. در حال حاضر با توجه به اینکه کار سخت است اما هم ذوب آهن شرایط همکاری داشت و هم من و ترجیح دادیم که با هم کار کنیم.

* ۷۰ درصد به بقای ذوب آهن امیدوارم

چقدر امیدوارید که ذوب آهن را در لیگ برتر نگه دارید؟

من امیدوارم اما اگر حرفی بزنم و پیش‌بینی کنم اظهار‌نظر غیرحرفه‌ای انجام داده‌ام چون تنها بازی ما ملاک نیست دیگر تیم‌ها هم در این مسئله سهم دارند اما من خودم امیدوارم که با تلاش جمعی تیم حفظ شود. من بالای ۷۰ درصد به حفظ تیم ذوب آهن در لیگ برتر امیدوارم و توکلم به خداست.

* فوتبال تیم ملی را نمی پسندم

در مورد بازی تیم ملی ایران با گینه صحبت می‌کنید؟ و ارزیابی شما از حضور ۷۰۰ روزه کی‌روش در تیم ملی ایران چیست؟

چون در آستانه جام جهانی هستیم دیگر الان صحبت کردن در مورد فرد صحیح نیست. من فوتبال تیم ملی را نمی‌پسندم. نوع بازی تیم ملی را نمی‌پسندم. هم به لحاظ روانی و هم به لحاظ عمومی که در آن زیبایی روانی، ساده وسالم بازی کردن است، جذاب و زیبابازی کردن همه آنها در این حرفم مستتر است من فوتبال تیم ملی را نمی‌پسندم و اعتقادم بر این است که پتانسیل موجود فوتبال ما در حال حاضر به مراتب بالاتر از چیزی است که اکنون به نمایش در می‌آید.

* لیگ تعطیل می شود اما بازیکنان دیگر برای تیم ملی بازی می کنند

این پتانسیل موجود به حضور بازیکنان ایرانی خارج‌نشین هم ارتباط دارد؟

ببینید اکنون شما خانزاده و حدادی‌فر ملی‌پوشان ما در تیم ذوب آهن هستند این دو با ما هنوز تمرین نکردند. من می خواهم بدانم روند کاری‌مان چطور است. اینکه لیگ به خاطر تیم ملی تعطیل شود و بازیکنان به اردو بروند و لیگ ما به خمودی برود اما بعد برای تیم ملی بازیکنان دیگری به میدان بروند که اصلا با همدیگر کار نکرده‌اند من این مسئله را یک ریال هم قبول ندارم.

* بعد از دو بازی در جام جهانی حذف می شویم

با توجه به عدم رضایت شما از نوع بازی تیم ملی پیش‌بینی شما از نتایج تیم ملی در جام جهانی چیست؟

من فکر می‌کنم که تیم ملی ایران بعد از انجام دو بازی در جدول خود حذف می‌شود و به بازی سوم نمی‌رسد و در همان دو بازی اول تکلیف تیم ملی مشخص می‌شود.

* با قصه های ماتیوس فوتبال ما درست می شود؟

اکنون شاهد حضور چهره‌های سرشناسی چون لوتارماتیوس در برنامه‌های تلویزینی ایرانی هستیم نظر شما در این مورد چیست؟

ماتیوس را بیاورند که چکار کنند؟

ماتیوس آمد و در برنامه ورزش از نگاه ۲ صحبت کرد؟

کی چنین اتفاقی افتاد؟! من ندیدم. اکنون هم از زبان شما این حرف را می‌شنوم. ماتئوس در تلویزیون چه گفت؟

او با علی دایی نشست و برخی از خاطراتش را مرور کرد و در مورد فوتبال ما حرف زد.

ماتئوس را از آلمان آوردند و قصه گفت تا فوتبال ما درست شود؟ خاطراتش را گفت؟ خدا شاهد است به روح مادرم قسم این مسئله را اکنون از زبان شما شنیدم اما ماتیوس را آورده‌اند که بگوید در اردو چه خورده است و چه جوری خوابیده است تا فوتبال ما درست شود؟

* با قصه ستاره‌ها قهرمان جام جهانی شویم!

البته اکنون صحبت از حضور زیدان و دیگر ستاره‌های سرشناس فوتبال در ایران است.

آیا این افراد مجانی آمده‌اند یا پولی گرفته‌اند؟

فکر می‌کنم دستمزدی دریافت کرده‌اند.

به نظر من این مسئله به باد دادن هزینه است. اینها کارهایی عوام‌فریبانه است. اینها کارهایی است که در جاهایی که باید کار انجام شود و نمی‌شود می‌خواهند کمبودها را با این قضایا جبران کنند اما با این مسائل درد فوتبال ما درمان نمی‌شود. من نمی دانستم ماتئیوس به ایران آمده. لوتار ماتیوس بازیکن خوبی بوده. کاپیتان تیم ملی آلمان بوده. چندین سال جزء بازیکنان برتر جهان بوده. فوتبالیست برتر اروپا شده است. این مسائل قابل احترام است اما چه ربطی دارد که او بیاید و در اینجا قصه بگوید. خب یک دوربین و چند نفر از همکاران شما بروند همانجا بچرخند و این نفرات هم قصه‌هایشان را بگویند و بگذارند فوتبال ما قهرمان جام جهانی شود. اگر با حضور زیدان و ماتیوس فوتبالمان از گروهش صعود می‌کند یک اکیپ از گزارشگران بروند از همه ستاره‌های دنیا گزارش تهیه کنند و آنها بگوید چگونه غذا می‌خورده‌اند، چگونه می‌خوابیده‌اند، چگونه حرف می‌زدند. نمی‌دانم چه فکری دارند. شاید این مسائل به درد فوتبالمان می‌خورد. به نظر من این یک فکر غیرحرفه‌ای است. نمی‌توانم نثر دیگری را به کار ببرم اما به طور کلاسیک می‌گویم غیرحرفه‌ای است یا من‌درآوردی است.

* تمام حقایق را در یک برنامه تلویزیونی می گویم

آقای کریمی ستاد منشور اخلاقی که شما را ممنوع‌المصاحبه کرد اکنون منحل شده است. رئیس کمیته اخلاق از علیپور به عنوان دبیر سابق کمیته منشور نام برد. نظر شما در این مورد چیست؟

دبیر سابق؟! یعنی اکنون دبیر هستند یا نیستند؟ در یک مقطعی طرحی ریخته شد که عزیز محمدی را در این طرح سهیم‌تر می‌دانم تا علیپور.

یعنی نقش عزیز محمدی پررنگتر از علیپور است؟

بله شک نکنید. نمی‌دانم این طرح از کجا درآمد اما یک مسئله هجو و غیرمنطقی‌ای بود. در آن مقطع به تعدادی از جمله خود من جفا شد. بنا را گذاشته‌ام در یک برنامه زنده تلویزیونی کل حقایق این ماجرا را بگویم بدون هیچگونه رودر‌بایستی.

: چه اتفاقاتی را؟

این اتفاقاتی که باعث شد من از فوتبال کنار بروم را شفاف بیان می کنم. آقایان هم می‌توانند بعدش هر جوابی که می خواهند بدهند ولی آن یک چیز من‌درآوردی بود که به فوتبال ضربه زد و بعد هم به کسانی که درگیر این قضیه شدند.

یعنی هیچ مدرک مستندی علیه شما وجود نداشت؟

بحث مستند که به هیچ عنوان نبود. یک چیز هجو بود. یک چیز بی سر و ته. من قول دادم که در تلویزیون بروم و این مسائل را بگویم.

* منفی ۱۵۰ گرفتم و ممنوع الکار شدم!

قرار است در برنامه ۹۰ این مسئله را مطرح کنید؟

نه در یک برنامه تلویزیونی دیگر که ۹۰ نیست. به رسم احترامی که برای شما مخاطبین سایت مردمی و صادق فارس قائل هستم این را می‌گویم که یک سری نمرات بود که جمع کردند و گفتند نمره شما به منفی ۱۵۰ رسید. یک سری از این مسائل را می‌خواهم در آن برنامه تلویزیونی بگویم.

یعنی به خاطر نمره منفی ۱۵۰ ممنوع‌الکار شدید؟

بله یک سری چیز‌های بی‌سر و ته و من‌درآوردی بود.

* من هم اخلاق مدار هستم

پس شما هم از برچیده شدن منشور اخلاقی خوشحال هستید؟

من فکر می‌کنم آنهایی که از قدیم با من در ارتباط هستند سوای فرهنگ خاص گفتمان من. من نسبت به اخلاق‌گرایی اعتقاد دارم. یک بازیکن من را بیاورید که در ۲۵ سال گذشته خلاف صلاح فوتبال حرکت کرده باشد. از آن بهزاد غلامپور و مارکار آقاجانیان گرفته تا برسید به حکیم‌زاده و اصغر مدیر‌روستا و محسن گروسی. یکی از بچه های من را بیاورید که شکل و شمایل و حتی ظاهرش خلاف عرف جامعه بوده باشد یا به یکی از روزهای تقویم که متعلق به معصومین، پدر یا مادر است پایبند نباشند. اخلاق یعنی این مسائل. اخلاق حتما باید باشد. اخلاق مگر نمی‌تواند در کنار طبع قشنگ باشد. حتما باید عبوسی باشد. اما کاری که در آن مقطع انجام شد اخلاق گرایی نبود یک چیز من‌درآوردی.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391