برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

خادم: پرداخت بدهی باشگاه‌ها از سوی دولت منع قانونی دارد

یکشنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۲، ساعت ۱۷:۱۷ — فارس

معاون وزارت ورزش و جوانان درخصوص پرداخت بدهی‌های باشگاه استقلال و پرسپولیس گفت: اجازه پرداخت ریالی به این دو تیم را نداریم و این بدهی‌ها مهم ترین مشکل پیش روی واگذاری آن‌ها است.

به نقل از سایت پرسپولیس، امیررضا خادم در مورد وضعیت خصوصی سازی باشگاه پرسپولیس،گفت: دولت مجاز شده تا انتهای سال ۹۲ باشگاه‌های ورزشی و به طور ویژه ۲ باشگاه استقلال و پرسپولیس را به بخش خصوصی واگذار کند. در همین راستا وزارت ورزش و جوانان یکی از مسایل جدی که در دستورکار قرار داده همین موضوع است.

خادم با بیان این که حدود ۱۰ روز است که مسوولیت مستقیم این موضوع رادر اختیار گرفته است،‌ گفت: یکی از موضوعات مهمی که در دستور کار داریم تعیین تکلیف و شفاف شدن مسائل مالی استقلال و پرسپولیس است که با توجه به تغییر و تحولاتی که در پرسپولیس اتفاق افتاده به این باشگاه ورود پیدا کردیم. تیم بازرسی مستقر شده و در حال حسابرسی و بررسی وضعیت دارایی‌ها و بدهی های باشگاه است. یک هفته از استقرار می گذرد و چون هیچ مستند مشخصی در باشگاه وجود ندارد کار پیچیده شده است، فکر می کنم تعیین تکلیف این وضعیت زمان ببرد.

او خواستار توجه ویژه دولت و مجلس به این موضوع شد: خوشبختانه فضای مجلس فضای غیر متعارف وغیر منطقی نیست. امیدواریم مجلس همراهی خوبی داشته باشد که حتما در این زمینه جلساتی با دوستان خواهیم داشت و از نظراتشان استفاده خواهیم کرد. از آن‌ها می خواهیم همراهی و حمایت لازم و مکفی در خصوص واگذاری این دو باشگاه را به بهترین نحو داشته باشند.

معاون حقوقی امور مجلس و استان های وزارت ورزش و جوانان با توجه به این که دو باشگاه استقلال و پرسپولیس همه فوتبال و ورزش ما نیستند گفت: این دو باشگاه می توانند یک نمونه و یک بخش از یک اتفاق بزرگ در نظام باشگاه داری ما باشند. ما نیازمند این هستیم که باشگاه های بسیار قوی با در نظر گرفتن همه جوانب و موضوعات مختلف داشته باشیم که فقط به فوتبال نپردازند اگر قرار باشد به فوتبال آن هم در یک رده بپردازند دیگر اسمشان را نمی توانیم باشگاه بگذاریم وبیشتر باید بگوئیم تیم داری کردن. آن چه که ما نیازداریم باشگاه های مناسبی است که توسط خود مردم اداره شوند و دولت و وزارت ورزش و جوانان به عنوان متولی برآن‌ها نظارت داشته باشد.

خادم در خصوص نحوه واگذاری این باشگاه‌ها گفت: دراین رابطه ما با چند مشکل و مانع مواجه ایم که امیدوارم در خصوص باشگاه استقلال وضعیت این گونه نباشد. مانع اول این که باشگاه پرسپولیس شرایط مالی شفافی ندارد و این امکان ورودش به بحث مزایده را دچار مشکل کرده است. نکته ای که حائز اهمیت است این که تیم های ما در آخر لیگ هستند و همزمان با اتمام لیگ بدهی هایی که بخش اصلیش به کادر فنی و بازیکنان برمی گردد وجود دارد و از این طرف بستن تیم برای فصل آینده مطرح است و مردم دوست دارند این دوباشگاه را در راس بینند و جایگاه قابل قبولی در جدول داشته باشند. اگر نتوانند تیم های خوب و منطقی ببنندد به طور حتم از چند جهت با مشکل روبه رو می شویم.

وی با اشاره به منع قانونی پرداخت بدهی، گفت: از لحاظ قانونی ما کاملا دستمان بسته است و هیچ امکان پرداخت ریالی برای این دو باشگاه نداریم. بر اساس قانون سال ۹۲ نزدیک به ۱۰ میلیارد تومان هر کدام از این باشگاه باید به حساب خزانه می ریختند و آن پول مستقیما برای هزینه های خودشان به آن‌ها بر می گشت. متاسفانه این اتفاق نیافتاده است. علی رغم این معضلات شبانه روز تلاش می کنیم تا شرایط واگذاری و انتقال و مدیریت خارج از دولت آن‌ها فراهم شود. در این هفته نیزجلسه ای با حضور وزیر ورزش و جوانان، وزیر اقتصاد و دارایی، مسوولان خصوصی سازی و بورس خواهیم داشت تا به یک راهکار مناسب برسیم.

خادم واگذاری باشگاه های ورزشی را امری بعید ندانست و اظهار داشت: این اتفاق شدنی است و شرایط آن نیز وجود دارد که فقط نیازمند زمان است. با توجه به این که هدف ما از گسترش ورزش در سطح جامعه ایجاد غرور ملی و نشاط عمومی است و این دو باشگاه مردمی نیز مورد توجه مردم است قطعاً این زمان باید به گونه ای باشد که این دو باشگاه با مشکل مواجه نشود .

مسئول مستقیم رسیدگی به وضعیت باشگاه های استقلال و پرسپولیس در ادامه افزود: بحث مزایده یک فراخوان عمومی دارد که ربطی به وزارت ورزش و جوانان ندارد و به عهده سازمان خصوصی سازی است. قطعا ما در حال حاضر به دنبال حل مشکلات موجود هستیم و به عنوان دستگاه متولی تلاش داریم این مشکلات را به حداقل برسانیم. این واگذاری در عین حال که کار دشواری است اما به راحتی قابل ساماندهی است.

خبرهای مرتبط

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391