برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

خلیلیان: بازیکنان سپاهان با یکدیگر درگیر نشدند

جمعه، ۹ اسفند ۱۳۹۲، ساعت ۱۵:۳۱ — فارس

مدیرعامل باشگاه سپاهان گفت: به صورت شبانه‌روز در اردوی سپاهان بودم و هیچ درگیری در این اردو رخ نداد.

مهرزاد خلیلیان در باره نتایج اخیر سپاهان و شرایط این تیم درصحبت‌های زیر را انجام داد.

عملکرد سپاهان در هفته‌هایی که به عنوان مدیرعامل فعالیت خود را آغاز کرده‌اید چطور است؟

می‌دانید بنده تقریبا حدود ۴ هفته است در خدمت باشگاه سپاهان هستم. سپاهان تیم باشخصیتی است که در سال‌های اخیر همواره به موفقیت رسیده است البته در این مقطع ما با مشکلاتی روبرو بوده‌ایم متاسفانه همسر علی احمدی مدافع خوب سپاهان فوت کرد، همچنین محرم نویدکیا هنوز شرایط بازی به صورت کامل را ندارد. تمامی این مشکلات دست به دست هم داد و در دیدار مقابل السد قطر نتوانستیم نتیجه بگیریم. با برنامه‌هایی که کادر فنی ترتیب می‌دهد امیدواریم بتوانیم در آینده نتایج خوبی کسب کنیم.

چرا سپاهان نتوانست در دیدار مقابل اسد قطر نتیجه خوبی کسب کند؟

شما دیدید بازیکنان ما تا دقیقه ۸۳ بازی خوب و روبه‌جلویی انجام دادند اما در دقایق پایانی که بخشی از آن به دلیل بی‌تجربگی بازیکنان بود نتوانستیم نتیجه را حفظ کنیم و با دریافت دو گل مسابقه را واگذار کردیم. می‌دانید سپاهان جوان‌ترین تیم لیگ برتر است و ۹ بازیکن ما از آکادمی باشگاه به تیم اضافه شدند. البته در این بین فدراسیون فوتبال نیز مرتکب اشتباهی کوچک شد آنها اسامی بازیکنان دعوت شده به تیم ملی را قبل از دیدار ما مقابل السد اعلام کردند که این موضوع کمی روی تمرکز بازیکنان ما تاثیر گذاشت البته شاید فدراسیون طبق برنامه‌های عادی خود این کار را انجام داد اما ای کاش این اتفاق بعد از بازی می‌افتاد.

هر تیمی دوست دارد در آسیا خوش بدرخشد موفقیت هر باشگاه در آسیا موفقیت ملت است. اعتقاد دارم باید در آینده این ظرافت مدیریتی انجام شود و وقتی نماینده‌ای از ایران در مسابقات آسیایی بازی دارد با اعلام لیست تیم ملی قبل از انجام مسابقه تمرکز بازیکنان را برهم نزنیم.

بازیکنان و اعضای سپاهان به قضاوت داور کمی اعتراض داشتند.

فکر می‌کنم داورهای آسیایی در بازی‌های نمایندگان ایران کمی کم‌لطف بودند و بسیار با دقت به ضرر ما سوت می زدند. در دیدار استقلال، تراکتورسازی و فولاد نیز این کم‌لطفی مشاهده شد. ما قصد داریم با ارسال نامه‌ای این مسئله را به کنفدارسیون فوتبال آسیا منعکس کنیم تا در دیدارهای آینده دچار چنین مشکلی نشویم.

گفته می‌شود بعد از دیدار مقابل السد در اردوی سپاهان بین بازیکنان این تیم درگیری به وجود آمده است.

بنده در قطر به صورت شبانه‌روز در کنار بازیکنانی اصلا چنین مسئله‌ای اتفاق نیفتاده است جا دارد از میزبانی خوب قطر هم تشکر کنیم و هیچ مسئله خاصی در این اردو برای ما مشکل‌ساز نشد.

مهدی تاج با زلاتکو کرانچار در قطر جلسه‌ای برگزار کرد دلیل این مسئله چه بود؟

تاج با همه مربیان لیگ برتر جلسه برگزار می‌کند و در مورد برنامه‌ها و برخی مسائل هم‌فکری می‌کند. او با لوکا بوناچیچ و ... جلسه داشته است. تاج به اردوی فولاد خوزستان رفت و در اتوبوس این تیم ملاقاتی با حسین فرکی داشت. تاج در مورد جوان‌گرایی در فوتبال و برنامه‌های آینده سازمان لیگ با کرانچار صحبت کرد و سرمربی ما نیز برخی از خواسته‌ها و مسائل را به تاج اعلام کرد.

همچنان بحث پیشنهاد باشگاه استقلال به زلاتکو کرانچار مطرح است. آیا شما از این مسئله اطلاع دارید؟

اصلا چنین مسئله‌ای وجود ندارد حتی یک سایت اعلام کرده محرم نویدکیا گفته می‌خواهد به استقلال برود که کاملا مشخص است این مسائل شیطنتی است که از سوی برخی افراد انجام می‌شود. ما دائم نمی توانیم به دنبال شکایت از این سایت‌ها باشیم اما واقعا از لحاظ اخلاقی این کارها درست نیست. مربی و بازیکنی که تحت قرارداد هستند حق مذاکره با سایر باشگاه‌ها را ندارند و مطمئنا این کارها درست نیست.

هنوز تکلیف دو دیدار پایانی سپاهان در لیگ قهرمانی آسیا و همزمانی این مسئله با اردوی تیم ملی مشخص نشده است؟

هیچ نامه کتبی از سوی فدراسیون و سازمان لیگ برای ما فرستاده نشده است. مهدی تاج حافظ منافع تیم ملی و باشگاه‌هاست. باشگاه این اندازه هزینه می‌کند تا به موفقیت برسد. بازیکن کلیدی باشگاه می تواند نقش به سزایی در موفقیت‌ها داشته باشد فقط بحث دعوت از چهار یا پنج بازیکن نیست یک بازیکن مثل رحمان احمدی برای ما اهمیت بسیار زیادی دارد و نبود او می‌تواند مشکل‌ساز شود. به هر حال هنوز در این مورد به نتیجه نرسیدیم و علی کفاشیان و مهدی تاج چیزی در این مورد به ما ابلاغ نکرده اند. هر ایرانی دوست دارد تیم ملی در جام جهانی به موفقیت برسد. اردوهای درازمدت نسخه‌ای تاریخ مصرف گذشته در فوتبال جهان است. کدام باشگاه دنیا بازیکن خود را در خارج از موعد مقرر در اختیار تیم ملی قرار می دهد. باشگاه هزینه کرده تا به موفقیت برسد و موفقیت نماینده ایران در آسیا موفقیت کشور است. باید با برگزاری جلسات مشترک در این مورد به جمع‌بندی رسید و با دستور تحکم که گاهی دیده شده است نمی‌توان توافق کرد. امیدواریم تیم ملی به موفقیت برسد. باید به بازیکنان باشگاه‌های دیگر هم که نماینده ایران در آسیا نیستند توجه شود.

وضعیت چمن ورزشگاه فولاد شهر برای دیدارهای آسیایی سپاهان درست شد؟

اخبار خوبی از وضعیت چمن این ورزشگاه می‌شنویم. مسئولان ذوب‌آهن برای بهبود این وضعیت تلاش زیادی انجام داده‌اند و این کارجای تشکر دارد. یک مدت اخبار بدی از وضعیت این ورزشگاه داشتیم اما با تلاشی که مسئولان ذوب‌آهن و سعید آذریکرده‌اند شرایط بسیار بهتر شده است.

با مسئولان السد قطر دیدار داشتیم آیا در موضوعی به توافق رسیدید؟

ما در مورد برخی مسائل با مسئولان این باشگاه صحبت کردیم آنها آکادمی پیشرفته اسپایر که به گفته خودشان در دنیا تک است را به ما نشان دادند. در این آکادمی بازیکنان از پنج سالگی در چند رشته آموزش می‌بینند و برای آینده پرورش داده می‌شوند به نظر من این آکادمی از آکادمی کامبرا استرالیا الگو گرفته است. به شما قول می دهم که قطر در چند سال آینده پیشرفت بسیار زیادی در بحث ورزش خواهد کرد کشوری که مسابقات آسیایی را به خوبی برگزار می‌کند و میزبانی جام جهانی را گرفته است نشان می‌دهد در حال حرکت به سمت جلو و پیشرفت است. مسئولان زحمت‌کش کشورمان بدانند که پیشرفت در ورزش نیازمند هزینه، برنامه‌ریزی، بودجه، پیگیری و ارزیابی است. مجلس و دولت محترم که با دلسوزی فعالیت می‌کنند باید افق روشنی را برای ورزش در نظر بگیرند. صحبت‌هایی که ما با مسئولان قطری انجام دادیم بیشتر در راستای بازی دوستانه بین تیم‌های پایه و تبادل بازیکن و مربی بود.

و صحبت پایانی.

مردم خوب کشور عزیزمان بدانند که در فوتبال برد و باخت وجود دارد سپاهان نیز مثل تیم ملی که در جام جهانی ابتدا چند باخت آورد اما در آینده توانست به موفقیت برسد می‌تواند موفق شود. بارسلونا چند شب پیش بازی را به حریف خود واگذار کرد به هر حال همه این مسائل نشان می‌دهد که در فوتبال گاهی یک تیم با شکست روبرو می شود. همه ما عاشق اصفهان و سپاهان هستیم هواداران باید در دیدارهای آینده از ما حمایت کنند تا بتوانیم به موفقیت برسیم. نیاز به حمایت جمعی و هم‌دلی داریم تا در دیدارهای آینده بتوانیم با جبران این شکست به موفقیت برسیم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391