برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

مددی: برای پیروزی در یک بازی با چند نفر باید بجنگیم؟

چهارشنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۲، ساعت ۱۱:۲۷ — فارس

قائم‌مقام باشگاه پیکان گفت: در دیدار برابر کاله آمل به نحوه قضاوت داور مسابقه باختیم، نه تیم حریف!

احمد مددی، قائم مقام باشگاه پیکان در خصوص دیدار تیم والیبال پیکان و کاله از سری مسابقات پلی‌آف لیگ برتر گفت: هر دو تیم تمام تلاش خود را برای حضور در جمع ۴ تیم برتر مسابقات به کار گرفته بودند، اما متأسفانه نتیجه در بیرون از زمین ۱۸*۹ والیبال رقم خورد. متأسفانه داوران این دیدار با عملکرد ضعیف و سوال برانگیز خود شبهات بسیاری را ایجاد کردند.

وی با اشاره به اشتباهات تأثیرگذار فرهاد شاهمیری و قریب، داوران این دیدار افزود: سال گذشته هم تیم والیبال پیکان در دیدار با کاله و در همین مرحله پلی‌آف از اشتباهات فرهاد شاهمیری ضربه بدی خورد که در پایان دیدار منجر به بروز برخی تنش‌ها و در نهایت شکست تیم پیکان شد. در دیدار سوم پلی‌آف زمانی‌که نام این داور را برای قضاوت دیدار پیکان و کاله اعلام کردند ملکیان، مدیرعامل باشگاه پیکان سریعاً باداورزنی، رئیس فدراسیون والیبال تماس گرفت و با ذکر دلایل مستدل و یادآوری اتفاقات گذشته تأکید کرد که داوران این دیدار باید تغییر کنند، اما رئیس فدراسیون در پاسخ به اصرار مدیرعامل باشگاه پیکان اطمینان داد که با داوران برای یک قضاوت عادلانه صحبت شده و اهمیت موضوع به آنان ابلاغ گردیده و نگرانی خاصی در این خصوص وجود ندارد.

مددی در ادامه تصریح کرد:برخلاف قولداورزنی، همه دیدند که شاهمیری چطور سر تیم پیکان را برید و در چندین صحنه به اشتباه به ضرر تیم ما سوت زدند و با اعلام رأی اشتباه در بیش از ۶ صحنه که امتیاز تأثیرگذار آن را از ما گرفت و به تیم کاله داد، انسجام تیم پیکان را بهم ریخت و با اخطارهای بیجا که بر اثر اعتراض به تصمیمات غلط ایشان بود، فکر و ذهن بازیکنان ما را نابود کرد تا به واقع خود بازی گردان این دیدار و تعیین کننده برنده بازی باشد.

وی با اشاره به رفتارهای زشت و زننده تماشاگران آملی اظهار داشت: واقعاً برای من جای بسی تعجب و تأسف است که نماینده فدراسیون با شنیدن تمام ناسزاها و الفاظ رکیک به بازیکنان و هواداران معدود تیم پیکان تنها به چند بار تذکر از بلندگوی سالن اکتفا کرد. مگر طی توافقات حاصل شده در نشست مربیان و اعضای سازمان لیگ و فدراسیون والیبال مبنا بر این قرار نگرفت که در صورت فحاشی تماشاگران، داور سکوی داوری را ترک و نماینده فدراسیون بازی را به سود تیم مورد خطاب (میهمان) خاتمه شده اعلام کند؟ پس چه عواملی باعث شد که نماینده فدراسیون این الفاظ رکیک و دشنام هایی که اعضای خانواده بازیکنان و هواداران را مورد هدف قرار داده بودند نشنیده گرفت و بی تفاوت از کنار آن گذشت؟

احمد مددیافزود: تنها به دلیل اینکه در سالن ازدحام و ازدیاد جمعیت است و در صورت نا تمام گذاشتن بازی کنترل این تماشاگران عصبانی سخت و دردسر ساز است مسئولان هیچ اقدامی نمی‌کنند و باید تیم‌های میهمان در این شهر انواع بی‌احترامی‌ها و بی‌حرمتی‌ها را به خویش و خانواده خود تحمل کرده و دم هم نزنند. سوال من از مسئولان فدراسیون والیبال این است که آیا به دلیل همین رفتارها، در سالیان گذشته چندین بار این تیم را از حضور تماشاگران در دیدارهای خانگی خود محروم نکرده بودید؟ آیا فدراسیون از این موضوع اطلاع نداشت؟ پس دلیل اینکه با این موضوع در هنگام این دیدار برخورد نشد چیست؟

مددی افزود: تا قبل از حضور تیم کاله آمل در لیگ والیبال کشور بیشترین تماشاگر در شهرستان گنبد و در سالن قدیمی این شهر متمرکز بود. چندین سال پیش ناظر داوری و نماینده فدراسیون(که در آن زمان یک نفر بود) در ست پنجم دیدار و امتیاز ۱۳-۱۳ به دلیل تعرض تماشاگران به کاپیتان تیم پیکان بازی را نیمه کاره گذاشت و در میان هجمه و فشار بی‌امان تماشاگرانی که تا لب خط زمین والیبال نشسته بودند و مسئولان شهرستان، بدون هیچ هراس و واهمه‌ای گنبد را ترک کرد و گزارش را به رئیس فدراسیون وقت ارجاع و حق را به حقدار رساند. حال چه بر سر این والیبال آمده که نمایندگان و ناظران فدراسیون بدون در نظر گرفتن این مسائل فقط به فکر به پایان رساندن یک دیدار آن هم به هر نحو ممکن هستند.

قائم مقام باشگاه پیکان در پایان گفت: واقعاً نمی‌دانیم در یک مسابقه باید با چند نفر روبرو شویم و تلاش خود را در کجا به کار ببندیم، داوران، نماینده فدراسیون، تماشاگران حرمت شکن و یا با تیم حریف؟ این سوالی است که در ذهن ما بدون جواب مانده است.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391