برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

مهاجرانی: شکست برابر گینه نباید امیدهای‌مان را به یأس تبدیل کند

دوشنبه، ۱۹ اسفند ۱۳۹۲، ساعت ۱۳:۲۹ — تسنیم

سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان معتقد است نباید با شکست برابر گینه از نتیجه گرفتن در جام جهانی برزیل ناامید شویم.

حشمت مهاجرانی در خصوص دیدار تیم ملی فوتبال کشورمان برابر گینه عنوان کرد:‌ پیش از پرداختن به بازی با گینه می‌خواهم در مورد عملکرد بازیکنان جوان تیم ملی صحبت کنم که معمولاً کمتر دیده می‌شوند اما مقابل کویت بازی خوبی به نمایش گذاشتند. این بازیکنان با نمایش خوب مقابل کویت نشان دادند در صورت کسب تجربه بیشتر قادرند توانایی‌های‌شان را به سرمربی تیم ملی نشان دهند و مسلماً کی‌روش با داشته‌های بازی با کویت در آینده با دست بازتری قادر است تیمش را گلچین و انتخاب کند.

وی با بیان اینکه مشت نمونه خروار است به شباهت گینه و نیجریه اشاره کرد و گفت: کی‌روش تیم گینه را به دلیل آشنایی با سبک کار بازی با نیجریه انتخاب کرده بود. تیمی خوب که البته به لحاظ تاکتیکی و جنگندگی، بازیکنانش در سطح پایین‌تری در قیاس با نیجریه قرار داشتند اما هرچه بود تیم ما مقابل یک تیم آفریقایی تست شد و محک خورد.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان افزود: تیم گینه سرشار از خلاقیت و قدرت بدنی بود و بعضی از فاکتورهای مثبت را داشت که تیم ملی ایران را در دقایقی از بازی واقعاً تحت فشار قرار داد و اذیت کرد. البته اگر از چند بازیکن خوب و مطرح گینه فاکتور بگیریم، دیگر بازیکنان این تیم در سطح اول فوتبال اروپا جایی ندارد، این در حالی است که بیش از نیمی از بازیکنان نیجریه در اروپا و تیم‌های مطرح قاره سبز توپ می‌زنند.

مهاجرانی در خصوص اینکه برخی معتقدند ایران به لحاظ فنی برتر از گینه بوده است، عنوان کرد: نتیجه گویای همه چیز است اما از سوی دیگر می‌خواهم بگویم در نیمه دوم ما بازی بهتری را نسبت به گینه انجام دادیم. البته در ۴۵ دقیقه دوم هم تیم گینه تسلیم محض ما نبود و در چند مورد شانس گل هم به دست آورد. صرف‌نظر از باخت ما نباید در دیدارهای تدارکاتی به نتیجه بپردازیم و بهتر است نتیجه بازی با گینه را رها کنیم.

وی تاکید کرد: ما برای موفقیت در آینده نباید به نتیجه بازی با گینه نگاه کنیم یا اینکه برخوردمان با این باخت احساسی باشد و هیچ امیدی در جام جهانی برای موفقیت تیم ایران قائل نباشیم.گینه تیم خوبی بود اما به نظرم تیم کره‌جنوبی که ما آنها را ۲ بار شکست دادیم قوی‌تر از گینه بود و به همین دلیل می‌گویم نباید با باخت مقابل گینه از موفقیت در جام جهانی نا امید شویم. مسلم است که با تیم‌های قدرتمند جهان فاصله داریم اما نباید با باخت به گینه تمام امیدهای‌مان در جام جهانی تبدیل به یأس و ناامیدی شود.

حشمت مهاجرانی ، با اشاره به عملکرد دنیل داوری در دیدار با گینه اظهار داشت: ما با ۳ دروازه‌بان وارد جام جهانی می‌شویم اما با توجه به حساسیت ویژه در پست دروازه‌بانی باید حساسیت خاصی نسبت به این پست داشته باشیم و برای این پست که گاهی اوقات نتایج مسابقات را رقم می‌زند بهترین انتخاب را داشته باشیم.

سرمربی سابق تیم ملی فوتبال کشورمان همچنین گفت: دنیل داوری دروازه‌بانی است که با تجربه بازی در بوندس‌لیگا به تیم ملی کشورمان آمده است اما برای موفقیت در تیم ملی ایران نیاز به انجام بازی و کسب تجربه بیشتری دارد. به همین دلیل اشتباهات او در دیدار مقابل گینه و شاید یکی از گل‌هایی که او به اشتباه دریافت کرد با انجام بازی‌های بیشتر و کسب تجربه در ورزشگاه آزادی و همراهی بیشتر تیم ملی به حداقل برسد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391