برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

نصیرزاده: نمی‌توانیم قوانینی مخالف مقررات فیفا تدوین کنیم

دوشنبه، ۲۶ اسفند ۱۳۹۲، ساعت ۱۳:۰۸ — تسنیم

رییس کمیته‌ حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال می‌گوید آیین‌نامه نقل و انتقالات را کمیته‌ حقوقی فدراسیون تدوین می‌کند.

هوشنگ نصیرزاده

هوشنگ نصیرزاده، در مورد آیین‌نامه نقل و انتقالات بازیکنان گفت: آیین‌نامه نقل و انتقالات طبق ماده "۵۴" اساسنامه فدراسیون فوتبال توسط کمیته‌ حقوقی این فدراسیون تدوین می‌شود زیرا باید مواد ۱۴ تا ۱۹ فیفا را بدون کوچک‌ترین تغییری در آیین‌نامه قرار دهیم.

وی افزود: کمیته‌ ما وظیفه دارد، از وضع و قوانینی که با استانداردهای بین‌المللی مغایرت دارد و دانش فوتبال ما را زیر سوال می‌برد، جلوگیری کند.

وی تصریح کرد: بر طبق اساسنامه سازمان لیگ این مجموعه مسئول برگزاری مسابقات است و قانونا شیوه‌هایی را اجرا می‌کند که فدراسیون آن را تدوین می‌کند. کمیته‌ حقوقی از چهار دکترای تخصصی، حقوق بین‌المللی، حقوق خصوصی و حقوق ورزشی سود می‌برد و تاکنون نیز آیین‌نامه‌های مهمی را مصوب نموده است. برای مثال حداقل قرارداد شش ماه و حداکثر آن پنج سال است و این در اختیار باشگاه و بازیکن است که مدت قرارداد چه میزان باشد.

نصیرزاده خاطر نشان کرد: فیفا دخالت اشخاص ثالث را در امور قراردادها منع کرده است و ما نمی‌توانیم مقرراتی مصوب کنیم که با استانداردهای بین‌المللی همخوانی نداشته باشد، برای مثال نمی‌توان باشگاه‌ها را ملزم کرد که از یک رده سنی خاصی تبعیت کنند. اگر چه این به سود فوتبال ملی است، اما این با مضامین دنیا همخوانی ندارد. بازیکنان سنین پایین‌تر برای خودشان لیگ مربوطه را دارند. ولی این که بخواهیم در یک لیگ معتبر چنین الزامی انجام دهیم، این موضوع در قوانین دنیا وجود ندارد.

رییس کمیته‌ حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال در پایان گفت: کمیته‌ حقوقی فدراسیون در حال دریافت پیشنهاداتی برای تغییر فقط چهار ماده از مقررات است که با همکاری سازمان لیگ آن را نهایی خواهد کرد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391