برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

شکایت مدیرعامل باشگاه پیکان از فغانی

سه‌شنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۲، ساعت ۱۶:۱۵ — ایسنا

مدیرعامل باشگاه پیکان می‌گوید از علیرضا فغانی به مجامع بین‌المللی شکایت می‌کند.

علی‌اصغر ملکیان

به نقل از سایت باشگاه پیکان، اصغر ملکیان گفت: آقای فغانی به زودی تبعات و بازتاب منفی نحوه قضاوت، عملکرد و رفتار ناشایست خویش را در دپارتمان داوری فیفا، AFC و همچنین مراجع قضایی خواهد دید.

او با اشاره به آنچه اشتباهات مسلم و تاثیرگذار فغانی در دیدار تیم‌های فوتبال پیکان و ایرانجوان بوشهر از سری رقابت‌های لیگ یک (جام آزادگان) خواند، تصریح کرد: علاوه بر اشتباهات داوری که منجر به عدم نتیجه‌گیری تیم پیکان شد، رفتار ناشایست و خلاف شأن داوری نیز مزید بر علت شد تا بازیکنان پیکان نتوانند آن گونه که شایسته است توانایی‌های فنی خویش را به منصه ظهور بگذارند، به همین جهت هماهنگی‌های لازم جهت ارسال نامه مستند به انضمام لوح فشرده اشتباهات و رفتارهای سو آقای فغانی نسبت به بازیکنان و سرمربی تیم پیکان به دپارتمان داوری فیفا و AFC به عمل آمده است.

مدیرعامل باشگاه پیکان با اشاره به مصاحبه‌های اخیر فغانی با از رسانه‌ها افزود: واقعاً از عجایب روزگار است که داوری با این قضاوت پراشتباه و رفتارهای زننده باز هم خود را صاحب حق می‌داند و به همین دلیل به خاطر توهین‌ها و تهمت‌های مطرح شده در مصاحبه اخیر ایشان علیه آقای فرهاد کاظمی شکوائیه‌ای علیه وی در مراجع قضایی از سوی وکیل باشگاه تنظیم شده و پیگیر امور حقوقی آن هستیم. همچنین در خصوص نحوه عملکرد و غرض ورزی توأم با خصومت ایشان در داوری اخیر نیز مستندات متقن خویش را به صورت مکتوب به رئیس، دبیر و رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال ارائه کرده‌ایم که موضوع در حال بررسی و رسیدگی است.

ملکیان تأکید کرد: به جرأت می‌گویم که فغانی با توجه به داشتن عارضه غرور، خودشیفتگی و منیت در قضاوت‌هایش، لیاقت و شایستگی خود را در عرصه‌های داخلی و بین‌المللی از دست خواهد داد و در صورت اصرار بر این نوع عملکرد و رفتار ناشایست و همچنین ضعف‌های آشکار هر روز قضاوتش کم فروغ و کمرنگ‌تر خواهد شد. متأسفانه ایشان در قضاوتش عادل و خداترس نیست و بنده به آقای فغانی تأکید می‌کنم، همانطور که در عرصه داوری خیلی سریع ارتقاء پیدا کردید به خاطر همین رفتارها و نوع قضاوت‌ها و اخلاق تند و ناپسندتان خیلی زود افول و تنزل خواهید داشت و این اظهر من الشمس است.

او با اشاره به اظهارات آقای عسگری مبنی بر اینکه پیکان نمی تواند به فیفا و AFC شکایت کند، اظهار داشت: با توجه به این که اراده و عزمی جدی مبنی بر بررسی، رسیدگی و برخورد متناسب با رفتار آقای فغانی از سوی کمیته داوران وجود ندارد لذا این حق قانونی را برای خود محفوظ می‌دانیم که موضوع را با قاطعیت و جدیت از دپارتمان داوری فیفا و AFC پیگیری کنیم. بنابراین مصمم هستیم که فیلم اشتباهات فاحش داوری آقای فغانی را به نهادهای مذکور ارسال کنیم. لذا در این زمینه هماهنگی های لازم به عمل آمده است.

مسابقه روز شنبه تیم‌های پیکان و ایرانجوان بوشهر با حواشی زیادی همراه بود. برخی صحنه های قضاوت علیرضا فغانی و اخراج فرهاد کاظمی با اعتراض شدید باشگاه پیکان همراه شد و سر و صدای بسیاری به وجود آورد و حتی بازی برای دقایقی تعطیل شد. علی‌ اصغر ملکیان، مدیرعامل باشگاه پیکان در همین خصوص گفت: ما همواره اعتقاد به سلامت و شرافت جامعه داوری داشته و داریم و گفته‌ایم اشتباهات غیرعمدی داور جزوی از فوتبال است. هر زمان هم که به این اشتباهات اعتراض داشتیم، آن را به رئیس فدراسیون و کمیته داوران منتقل کرده و خواستار بررسی و پیگیری شدیم. اما اتفاقاتی در دیدار با ایرانجوان افتاد که آقای فغانی به عنوان داور بازی اعتبار حرفه‌ای خودش را زیر سوال برد.

او افزود: با این که آقای فغانی کاندیدای قضاوت در جام‌جهانی‌ است، اما بار‌ها سوت هایی زد که کاملا اشتباه بود و صحنه‌های آن به طور واضح در فیلم موجود است. ایشان پنالتی کاملا درست پیکان را نگرفت و بارها به بازیکنان ما اخطار‌های بی‌ مورد داد. قضاوت با قصد و غرض ایشان کاملا آشکار بود چرا که سرمربی‌ پیکان بدون هیچ اخطار قبلی‌ و به خاطر یک اعتراض بسیار ساده و معمولی‌ به راحتی‌ اخراج شد. مجید خدا بنده لو بازیکن پیکان نیز به خاطر صحبت با آقای بهروان در کنار زمین، آن هم زمانی‌ که بازی‌ متوقف شده، کارت زرد می‌گیرد و حتی این رفتار داور باعث تعجب تماشاگران و آقای بهروان هم شد.

مدیر عمل باشگاه پیکان اظهار داشت: نکته جالب این که فغانی به عنوان یک قاضی که باید بی‌ طرف باشد، به راحتی‌ به خود اجازه میدهد به سر مربی‌ یک تیم‌ توهین کرده و او را با لفظی زشت مورد خطاب قرار دهد. ما بسیار متاسفیم که فغانی با وجود کاندیدا بودن برای جام جهانی‌، چنین اشتباهات واضح و روشنی دارد و یک مسابقه حساس و اثر گذار در لیگ دست اول را این گونه به حاشیه می برد و قضاوتی نه عادلانه و ضعیف به نمایش میگذارد. در این مسابقه حق پیکان به راحتی‌ زیر پا گذاشته شد و با توجه به حقی‌ که از ما ضایع شده، پیگیری‌های لازم را برای رسیدن به حق خود انجام میدهیم.

ملکیان افزود: به دلیل اشتباهات اثر گذار و رفتار ناشایست علیرضا فغانی، یک نسخه از صحنه‌های قضاوت ایشان در این دیدار را به فیفا و ای اف سی‌ ارسال می‌کنیم تا فدراسیون بین المللی فوتبال با سطح قضاوت این داور به عنوان کاندیدای جام جهانی‌ آشنا شود و مشخص گردد او در حد جام جهانی نیست. بدون شک فغانی با این سطح داوری، یک داور معمولی‌ در حد خود ایران هم نیست، چه برسد به فیفا و جام جهانی‌. طبیعی است که وقتی‌ امسال سعید مظفری زاده و محسن ترکی‌ و سایر دوران درجه اول از داوری کنار بروند، چنین داوران ضعیفی کاندیدای جام جهانی‌ میشوند که با همین اشتباهات، می توانند به راحتی‌ فوتبال ایران را در سطح جهانی‌ زیر سوال ببرند.

او تصریح کرد: بنده به صراحت می‌گویم این گونه داوری ها، شک ما را به یقین تبدیل می‌کند که اهداف و سوء نیت هایی برای ضربه زدن به پیکان وجود دارد و در این شرایط احساس می‌کنیم ادامه بازی‌ها برای ما بی‌ فایده خواهد بود، چرا که با کار شکنی‌های پیاپی، داوری‌های مساله دار، توطئه و جو سازی‌های ادامه دار اجازه نمی‌دهند پیکان به حق خود یعنی لیگ برتر برسد. قضاوت معنادار فغانی حق پیکان را به راحتی‌ ضایع کرد و باعث شد ۳ امتیاز حساس و حیاتی از ما گرفته شود. ما برای چندمین بار از رئیس فدراسیون فوتبال و کمیته دوران می‌خواهیم این اشتباهات و سوت زدن‌های مورد دار را بررسی کرده و با داورانی که چنین اشتباهاتی دارند، برخورد کنند.

مدیر عامل باشگاه پیکان در پایان گفت: بدون شک کسی‌ که شرافت و ایمان خود را به راحتی‌ زیر پا بگذارد، هزینه بسیار سنگینی‌ هم در این دنیا و هم در آن دنیا خواهد پرداخت. ما ضمن پیگیری کامل از مراجع داخلی‌ و خارجی‌، فغانی را به خدا می‌سپاریم و اطمینان داریم به زودی نتیجهٔ این عمل خود را خواهد دید.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391