برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

شکست تلخ سپاهان مقابل السد قطر

چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۲، ساعت ۲۰:۵۹ — خبرآنلاین

شاگردان کرانچار در نخستین بازی خودشان در لیگ قهرمانان باشگاه های آسیا شکست خوردند.

بعد از پیروزی تراکتور سازان در تبریز مقابل الاتحاد،سپاهان آخرین تیم از ایران بود که در لیگ قهرمانان باشگاه های آسیا مقابل حریف خودش السد قرار می گرفت.حریفی که تقریبا دو سال پیش آن خاطره تلخ را برای طلایی پوشان اصفهان رقم زد.سپاهانی‌ها در دو بازی رفت و برگشت السد را با لوکا بوناچیچ شکست دادند اما استفاده کردن از رحمان احمدی که با محرومیت روبرو بود کار را به جایی رساند که شرایط حذف سپاهان از لیگ قهرمانان را فراهم کرد و آنها با رای کنفدراسیون فوتبال آسیا در بازی رفت سه بر صفر بازنده شدند.

این بازی یک جورهایی حکم انتقام گیری هم برای سپاهانی‌ها را داشت.هرچه بود شاگردان کرانچار با توجه به اینکه در خانه حریف بازی می کردند رو به یک بازی منطقی آوردند و برای رسیدن به دروازه حریف بی گدار به آب نزدند.آنها سعی داشتند تا با انجام پاسکاری های کوتاه وارد زمین السد شوند.السدی که رائول گونزالس را هم در اختیار نداشت.ستاره سابق تیم رئال مادرید از جایگاه ویژه نظاره گر این بازی بود.دردقیقه ۱۸ و در حالی که همه چیز تقریبا برابر بود غفلت مدافعان سپاهان کار دست این تیم داد.آنها روی حرکت ترکیبی بازیکنان السد دچار اشتباه شدند تا خلفان ابراهیم دروازه رحمان احمدی را باز کند.

السدی‌ها پس از زدن این گل تا حدودی بازی را در اختیار گرفتند.سپاهانی‌ها رو به بازی بلند آورده بودند و سعی داشتند تا از راه هوا دروازه این تیم را تهدید کنند.این در حالی بود که در دقیقه ۲۳ یک بار دیگر دروازه رحمان احمدی را تهدید کردند که با واکنش خوب این دروازه بان توپ وارد دروازه نشد.

سه دقیقه بعد و باز هم غفلت مدافعان سپاهان.این بار هم اگر رحمان احمدی نبود شاید دروازه سپاهان برای دومین بار باز شده بود.سپاهان و السد با وجود تلاش های زیاد برای رسیدن به دروازه یک دیگر با همین نتیجه یک بر صفر راهی رختکن شدند.

سپاهانی‌ها نیمه دوم را با این انگیزه آغاز کردند که بتوانند دروازه السد را باز کنند تا دست خالی از قطر برنگردند.

زمان به تندی برای سپاهانی‌ها در حال گذر بود.السد بسته بازی می کرد و سعی می کرد تا با استفاده از نفوذ سپاهانی‌ها در ضد حملات به گل برسد.بازی در بیشتر دقایق نیمه دوم در اختیار سپاهانی‌ها بود.آنها کاملا تهاجمی بازی می کردند،برای اینکه توانایی شکست دادن السد را داشتند.ورود محرم نوید کیا به زمین و پاس های زیبای او بارها مدافعان تیم قطری را مورد آزار و اذیت قرار داد.

در دقیقه ۷۸ و سرانجام یک نفس راحت.باز هم نقش اصلی در بازی سازی را محرم نوید کیا بازی کرد.همکاری او با پاپی و سرجیو توپ را به شریفی رساند تا او با ضربه ای تمام کننده دروازه السد را فرو بریزد.بعد از این گل دیگر خبری از دفاعی کردن نبود.سپاهان دست بردار نبود و باز هم حمله می کرد.

در دقیقه ۸۵ حسن الحایدوس خودش را در محوطه ۱۸ قدم سپاهانی‌ها به زمین انداخت.داور در سوت خودش دمید و با متوقف کردن بازی به او کارت زرد نشان داد تا دیگر باعث فریب تیم داوری نشود.بازی دقایق پایانی خودش را سپری می کرد و سپاهانی‌ها کمی به عقب کشیده بودند.دو دقیقه بعد و شوکی بزرگ که به سپاهان وارد شد.ندیر با ضربه ای فنی و دقیق توپ را به دور از دستان رحمان احمدی فرستاد تا دیوار آرزوهای بازیکنان طلایی پوشان اصفهان فرو بریزد.

حالا السدی‌ها دفاع می کردند.انصافا حق سپاهان دراین بازی شکست نبود و آنها حداقل می توانستند با یک تساوی به ایران برگردند.در دومین دقیقه از وقت های تلف شده شاگردان کرانچار که در صدد جبران گل بودند،برای سومین بار غافلگیر شدند تا باز هم دروازه خودشان را باز شده ببینند.کار تمام شده بود و دیگر زمانی نبود که آنها بتوانند جبران کنند.سپاهان نخستین شکستن خودش در این دوره از رقابت های لیگ برتر را تجربه کرد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391