برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

تاج: سهمیه تمام کشورهای آسیایی ۲ سال اعتبار دارد

سه‌شنبه، ۲۷ اسفند ۱۳۹۲، ساعت ۱۸:۲۸ — ایسنا

رئیس سازمان لیگ در خصوص نحوه سهمیه بندی فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا به نکاتی اشاره کرد.

مهدی تاج

به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، مهدی تاج در این رابطه گفت: کنفدراسیون فوتبال آسیا با توجه به استانداردهای فنی کشورها خواستار تغییر سیستم فدراسیون های واجد شرایط در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا شد. همچنین برای دریافت سهمیه مستقیم، فدراسیون‌ها باید این شش معیار را دارا باشند؛ اول اینکه سیستم صدور مجوز حرفه ای در لیگ و فدراسیون را داشته باشند، دوم استاندارد فنی در بین ۲۴ فدراسیون اول طبق رده بندی AFC است، سوم معیارهای صحت و سلامت مسابقات همانند کمیته اخلاق باشد، چهارم باید سازماندهی لیگ حرفه ای و مدیریت حرفه ای داشته باشند. پنجم استادیوم‌ها و زمین های تمرین باید مطابق با نیازمندیهای AFC باشد و مورد آخر اینکه مسائل مرتبط با ویزا، پرواز، حمل و نقل و اقامت تیم‌ها را میسر کنند.

تاج در ادامه گفت: سیستم رتبه بندی فدراسیون‌ها از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا به عملکرد چهار سال اخیر آنها برمی گردد، به این صورت که ۲۰درصد برای تیم های ملی و ۸۰درصد برای تیم های باشگاهی است. در صورتی که فدراسیونی پیش از یک باشگاه در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا داشته باشد میانگین امتیازات کسب شده به عنوان امتیاز نهایی قلمداد می شود که امتیاز نهایی ۱۰۰درصد است. هدف AFC از این تغییرات ایجاد کردن شرایط حضور ۲۴ کشور اول رتبه بندی AFC در مسابقات باشگاهی است.

رئیس سازمان لیگ در ادامه بیان کرد: سهمیه های تعیین شده در سال ۲۰۱۴ برای سالهای ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ است و همچنین سهمیه های تعیین شده در سال ۲۰۱۶ برای سالهای ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ باقی می مانند. بر همین اساس تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا از سال آینده سهمیه تمامی کشورهای آسیایی بر اساس آئین نامه جدید که ۲ سال اعتبار دارد اجرا می شود.

تاج افزود: پس از بازدید و ارزیابی بازرسان کنفدراسیون فوتبال آسیا از امکانات باشگاههای حاضر، فدراسیون های که در رتبه های اول و دوم رده بندی قرار می گیرند داری سه سهمیه مستقیم و یک سهمیه غیرمستقیم در مرحله حذفی هستند. فدراسیون های رتبه سوم و چهارم دارای دو سهمیه مستقیم و دو سهمیه غیرمستقیم، فدراسیون های رتبه پنجم یک سهمیه مستقیم و دو سهمیه غیرمستقیم ، فدراسیون های رتبه ششم یک سهمیه مستقیم و یک سهمیه غیر مستقیم کسب خواهند کرد. علاوه بر این فدراسیون های رتبه هفتم تا دوازدهم از یک سهمیه غیرمستقیم در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا برخوردار می شوند. همچنین تیم های بازنده مرحله حذفی از فدراسیون های رتبه هفتم تا دوازدهم به مسابقات گروهی AFC Cup راه پیدا می کنند.

رئیس سازمان لیگ در پایان گفت: این مصوبات توسط کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا در جلسه روز ۲۵ ژانویه ۲۰۱۴ (۵ بهمن ماه) در کشور عمان برگزار شد به تصویب رسید و پس از تصویب نهایی در روز ۲۷ فروردین ماه ۹۳ در جلسه کمیته اجرایی AFC جهت اجرا به فدراسیون های زیر مجموعه اعلام خواهد شد.

خبرهای مرتبط

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391