برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

خادم: اولویت ما واگذاری پرسپولیس به یکی از بزرگان است

یکشنبه، ۲۵ اسفند ۱۳۹۲، ساعت ۱۵:۴۱ — ایسنا

جلسه پیشکسوتان و چهره‌های مطرح باشگاه پرسپولیس با معاون حقوقی، پارلمانی و هماهنگی امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان برگزار می‌شود.

تیم پرسپولیس

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت ورزش و جوانان، در این جلسه که در سالن اجتماعات ورزش و جوانان برگزار می‌شود، قرار است درباره وضعیت مدیریت این باشگاه در فصل آینده و شرایط واگذاری این باشگاه به بخش خصوصی بحث شود.

خادم درباره این جلسه توضیح داد: قرار است در این جلسه در خصوص شرایط حال و فصل‌ آینده پرسپولیس و حضورش در لیگ همفکری شود. در این جلسه دو بحث اصلی مطرح می‌شود. نحوه واگذاری و مدیریت کلان باشگاه قبل از واگذاری به بخش خصوصی، یکی از موضوعات اصلی جلسه با پیشکسوتان است. دنبال پیشنهادهای عملی و مالی و گروهی هستم و می‌خواهیم هم برای واگذاری کوتاه‌مدت و هم برای واگذاری قطعی و کامل پشتوانه‌ها، چارچوب‌ها و برنامه‌ها را بررسی کنیم. تاکید ما بر این است که آینده دو تیم پرسپولیس و استقلال تضمین شود و به آرامش و ثبات مالی و مدیریتی برسند و اگر رقابتی و برد و باختی وجود دارد، در مستطیل سبز باشد. اولویت وزارت ورزش و جوانان سپردن مدیریت باشگاه پرسپولیس به یکی از بزرگان این باشگاه است. با توجه به شنیده‌ها بزرگان پرسپولیس به اداره و مدیریت کلان باشگاه علاقمند هستند. از نظر وزارت ورزش و جوانان هم این بزرگان در اولویت قرار دارند.

بحث دیگری که در جلسه فردا مطرح می‌شود، حضور یکی از افراد خوشنام پرسپولیس در هیات مدیره باشگاه است. خادم گفت: یکی از موضوعات قابل بحث در جلسه با پرسپولیسی‌ها این است که حتما یکی از چهره‌های خوشنام و خاک‌خورده پرسپولیس در هیات‌ مدیره حضور داشته باشد. فردا درباره حضور جدی یکی از این چهره‌ها در هیات مدیره که تا حد امکان به انتخاب خودشان باشد، مذاکره می‌کنیم. افراد حاضر در جلسه فردا می‌توانند راهکارهایشان را برای بهتر شدن شرایط باشگاه ارائه کنند.

به گفته خادم بعد از پرسپولیس نوبت به استقلالی‌ها می‌رسد که تکلیف مدیریتشان را مشخص کنند: در حال حاضر تیمی از بازرسی و حسابرسی وزارت ورزش و جوانان در حال بررسی وضعیت مالی باشگاه استقلال است. با توجه به این که ثبات مدیریتی باشگاه پرسپولیس با مشکل روبه‌رو بود، این باشگاه را در اولویت قرار دادیم اما بعد از پایان سال ۹۲ و اتمام حسابرسی در باشگاه استقلال هم تعیین تکلیف می‌شود.

خادم درباره شرایط واگذاری این دو باشگاه هم توضیحاتی را داد: تصور و سعی ما این است که در کوتاه‌ترین زمان هیات مدیره باشگاه را ترمیم و تکلیف قطعی این فصل و فصل آینده باشگاه را تعیین کنیم. به موازات این بحث‌ واگذاری این باشگاه‌ها به بخش خصوصی در دستور کار است. در سطح وزرا جلسات متعدد و متنوعی را برگزار کرده‌ایم اما تا پایان سال جلسه دیگری نداریم. سال آینده این جلسات را پیگیری می‌کنیم.

معاون وزیر ورزش و جوانان تاکید کرد که بحث واگذاری باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس در هیات دولت مطرح است: همانطور که در اخبار گفته شده بحث واگذاری این دو باشگاه از سطح وزارت ورزش و جوانان خارج شده و در هیات محترم دولت برای آینده این باشگاه‌ها تصمیم‌گیری می‌شود. در هیات دولت کارگروهی تشکیل شده که گزارش‌ها را به هیات دولت می‌دهند. فضای کار از سطح وزارت ورزش و سازمان خصوصی سازی خارج شده و این هیات دولت است که درباره نحوه مدیریت و واگذاری این باشگاه‌ تصمیم‌ می‌گیرد.

با این حال خادم پیگیری وضعیت باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس را وظیفه وزارت ورزش و جوانان دانست: این وظیفه ذاتی وزارت ورزش و جوانان است که تا تعیین تکلیف قطعی که طبق قانون بودجه ۹۳ این واگذاری باید اتفاق بیفتد، شرایط حال حاضر و فصل آینده را مشخص کند و اجازه ندهد تحت تاثیر این واگذاری قرار گیرد. در نظر داریم این دو باشگاه به ثبات مالی و مدیریتی نایل شوند. هر چند تاکید می‌کنیم که دولت و وزارت ورزش و جوان هیچ پول و منبع مالی مشخصی را برای حمایت مالی ندارند. تصور ما این است که با توجه به پتانسیل این دو باشگاه، این ساماندهی مالی می‌توانست سریع‌تر انجام شود.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391