برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

واکنش بدنساز پیشین استقلال به اظهارات محصص

جمعه، ۲۳ اسفند ۱۳۹۲، ساعت ۱۲:۵۴ — تسنیم

بدنساز پیشین تیم فوتبال استقلال گفت که انتخاب مربی کیک بوکسینگ برای افزایش قدرت جنگندگی تیم ملی درست نیست و محصص در این رابطه بزرگ‌نمایی می‌کند.

به دنبال انتشار مصاحبه مرتضی محصص که چند روز پیش د منتشر شد، نعیما خواجوی اظهار داشت: فکر می‌کنم محصص در مورد کارهایش بزرگ‌نمایی می‌کند. از جمله آنها اظهاراتش در مورد راجر اسپرای است. من رزومه اسپرای را در سایت خودش خواندم. او ۶۳ ساله است و لیسانس تربیت بدنی دارد. اسپرای مدرس یوفا هم بوده اما نمی‌دانم صفایی که به تیم ملی آمده در فوتبال چه سر رشته‌ای داشته است. تا جایی که می‌دانم آقای صفایی خودش گفته از فوتبال چیزی نمی‌داند و بعد گفتند که برای افزایش روحیه جنگندگی تیم ملی از او استفاده شده است.

وی افزود: کیک بوکسینگ ورزشی است که در رینگ برگزار می‌شود و فکر نمی‌کنم طول زمینش بیش از ۷، ۸ متر باشد. من در تیم‌های ملی کاراته و ووشو بودم و با ورزش‌های رزمی آشنایی دارم. جنگندگی در فوتبال با کیک بوکسینگ متفاوت است. برای تقویت روحیه جنگندگی راه‌های گوناگون دیگری وجود دارد نه کیک بوکسینگ. کیک بوکسینگ ورزشی است که از رشته‌های کشتی، بوکس و کاراته ایجاد شده است.

«راجرز اسپرای تخصصش فوتبال بوده و ۲۰، ۳۰ سال است که در کنار تیم‌های بزرگ بوده است»،‌ مربی بدنساز پیشین استقلال با یادآوری این جمله عنوان کرد: اگر با این کارها می‌شود چابکی را افزایش داد پس نقش کمیته آموزش با این همه کلاس آموزش بدنسازی چیست؟ بعد از ۲۰، ۳۰ سال درس خواندن و کار کردن می‌دانیم که بخشی از روحیه جنگندگی ذاتی است و برای بخش دیگرش راه‌های دیگری وجود دارد. پس روانشناسی ورزشی برای چیست؟

خواجوی اضافه کرد: اگر روانشناس ورزشی نداریم بحث دیگری است. ما مانند کشورهای آمریکایی و اروپایی روانشناس ورزشی نداریم ولی بحث افزایش روحیه جنگندگی چیز دیگری است. معمولاً در مسابقاتی در سطح جام جهانی کسی از این نظر مشکلی نباید داشته باشد.

وی خاطر نشان کرد: من با آقای صفایی آشنایی ندارم اما تا جایی که می‌دانم قهرمان جهانی در رشته کیک بوکسینگ نداریم. اگر هم این طور باشد باز این رشته با فوتبال ارتباطی ندارد و این موضوع برای من علامت سؤال است. من مخالف شخص آقای صفایی نیستم و با محصص هم مشکلی ندارم ولی این موضوع برایم جای سؤال دارد. به نظر من صحبتی که آقای محصص انجام داده مغلطه است.

خواجوی با بیان اینکه روانشناس ورزشی بخشی از کارش افزایش روحیه جنکندگی است، عنوان کرد: راجر اسپرای در مورد سیستم ۲-۲-۴ کتاب نوشته و تا این اندازه با فوتبال آشنایی دارد و اینگونه نیست که او با فوتبال بی‌ارتباط باشد. اصلاً کمیته فنی فدراسیون فوتبال در جریان انتخاب آقای صفایی بوده است؟ فکر نمی‌کنم خبر داشته باشند. یعنی خود کی‌روش گفته که برای من مربی کیک بوکسینگ بیاورید؟

وی در خاتمه تصریح کرد: کی‌روش قصد دارد از این طریق میزان دوندگی تیم را بالا ببرد، زیرا در جام جهانی بازیکنی با ۸ کیلومتر دوندگی جایی ندارد. کی‌روش این موضوع را می‌داند و می‌خواهد دوندگی بازیکنان را به ۱۱ کیلومتر برساند. فرصت لازم برای این کار نیست مگر اینکه قرار باشد معجزه‌ای صورت بگیرد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391