برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

عبدی: صحبت‌های کفاشیان در مورد جباری احساسی بود

سه‌شنبه، ۱۹ فروردین ۱۳۹۳، ساعت ۱۳:۱۵ — فارس

کارشناس فوتبال ایران گفت: اینکه کفاشیان خداحافظی جباری از تیم ملی را با سرباز فراری مقایسه کرده است، صحبتی احساسی محسوب می‌شود.

بهادر عبدی و حسین عبدی

حسین عبدی در خصوص ارزیابی‌اش از دلایل خداحافظی مجتبی جباری گفت: دلیل این کار را نمی‌دانم. برخی مواقع دلایلی هست که در آینده موجه می‌شود اما برخی مواقع دیگر خیلی از دلایل هست که موجه نیست به خصوص اینکه پای تیم ملی و کمک به این تیم در میان باشد. البته باز هم تأکید می‌کنم که دلایل جباری هم می‌تواند موجه باشد و ما باید ابتدا از دلایل واقعی این اقدام او مطلع شویم.

وی افزود: آرزوی هر بازیکنی حضور در تیم ملی آن هم در جام جهانی است و البته در صورت دعوت به تیم ملی نیز وظیفه هر بازیکنی کمک به تیم است بنابراین اگر دلایل جباری واقعا بچگانه و بی پایه و اساس باشدبه هیج وجه قابل توجیه نیست چراکه کمک به تیم ملی را حتی را می‌توان با حضور در جبهه‌های جنگ مقایسه کرد.

عبدی در مورد این صحبت کفاشیان که جباری در صورت خداحافظی از تیم ملی مثل سرباز فراری محسوب شده و دیگر نباید از منافع فوتبال سودی ببرد گفت: این حرف آقای کفاشیان احساساتی است چراکه هر کسی می‌تواند بر اساس زندگی خودش تصمیم گرفته و از تیم ملی فوتبال کشورش انصراف داده یا حتی خداحافظی کند. زندگی شخصی یک بازیکن در دستان خودش بودهو یک بازیکن می‌تواند این طور تصمیم بگیرد که فقط در تیم‌های باشگاهی بازی کند، اما مسئولیت عرفی هر کسی این است که به کشورش در هر موضوعی کمک کند.

کارشناس فوتبال ایران در خصوص این صحبت علی کفاشیان مبنی بر اینکه وقتی مبلغ قرارداد کی‌روش به رسانه‌ها اعلام می‌شود، پس دیگر نیازی به رایزنی با دولت یا وزارت ورزش وجود نداشته و خود مسئولان باید از طریق رسانه‌ها از این موضوع مطلع شوند، گفت: کارهای اداری باید در هر اقدام این چنینی لحاظ شود و شاید رسانه‌ها یک تفسیر دیگر از این ماجرا داشته باشند، با شناختی که از کفاشیان دارم فکر می‌کنم او رئیسی است کهسیستماتیک عمل کرده و مطمئنا باید اقدامات اداری و نامه‌نگاری‌ها در این خصوص باید انجام شده و بر اساس اینکه یک حرفی در روزنامه زده شده و مصاحبه‌ایشدهاست نباید، منتظر کمک ماند.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا اراده‌ای برای ماندن کی‌روش درفدراسیون فوتبال وجود دارد یا خیر گفت:در این خصوص ما چند مشکل داریم اول اینکه آیا کی‌روش می‌تواند طی سال‌های آینده به ما کمک کند، دوم اینکه آیا او می‌تواند با همین نفرات وهمین زیرساخت‌ها و همین شرایط موفقیت آینده فوتبال ایران را تضمین کند یا خیر و سؤال‌هایی از این دست. بنابراین باید این فاکتورها در ادامه همکاری کی‌روش با فدراسیون فوتبال ایران لحاظ شود. در هر صورت فکر می‌کنم تا الات کی‌روش و فدراسیون تا حالا مشکلی نداشته‌اند و امیدوارم هیچ زمان هم بین آنها مشکلی به وجود نیاید.

بازیکن اسبقپرسپولیس در مورد این قسمت از صحبت‌های کفاشیان مبنی بر اینکه تزریق ۲ میلیاردی به پرسپولیس مثل تزریق مسکن بوده و باید مشکل این تیم را از ریشه و اساس حل کرد، تصریح کرد: این حرف وی کاملا درست است البته نه اینکه این پول را ندهند بلکه آن را هم بدهندتا بدهی های این تیم و بخشی از قراردادها نیز پرداخت شود. به نظر من فقط آنهایی که امروز در پرسپولیس هستند حق گرفتن این پول را ندارند و خیلی‌های دیگر هم که به این تیم کمک کرده و در غم و شادی‌هایش شریک بوده‌اند، این حق را دارند که بدهی گذشته خود رابا این باشگاه صاف کنند.

ویافزود: با اینحالصحبت کفاشیان درست است و اگر مشکلاتمالی باشگاه‌هاکامل حل نشود، باشگاه‌ها هر روز بدهکارتر و مشکلاتشان هر روز حادتر می‌شود. پسبهتر استیک بار برای همیشه این مشکلاترا از ریشه حل کرد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391