برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

آزمون: رسانه های انگلیس لقب مسی را به من دادند

چهارشنبه، ۲۰ فروردین ۱۳۹۳، ساعت ۱۲:۰۴ — ایرنا

یکی از بازیکنان سابق تیم ملی با اشاره به لقب لیونل مسی برای وی از سوی رسانه های انگلیسی، گفت: افتخار بزرگی است که رسانه های انگلیس لقب مسی را به من داده اند.

سردار آزمون

آزمون یکی از بازیکنان سابق تیم ملی که به ایتالیا سفر کرده بود اکنون بعد از حدود یک سال بازی در این کشور گفت: فارسی نمی توانم حرف بزنم. از وقتی رفته ام ایتالیا، فارسی یادم رفته!

زبان روسی را چقدر یاد گرفته ای؟ آیا می توانی صحبت کنی یا حداقل گلیمت را از آب بیرون بکشی یا همچنان سر در نمی آوری از این زبان سخت که اتفاقا آنجا، خیلی هم به کارت می آید؟

خیلی از کلمات روسی را یاد گرفته ام. در اوقات فراغت، همراه با مترجمم کار می کنم تا آنجا مشکلی برایم پیش نیاید. معنی واژه هایی که در فوتبال به دردم می خورد را می دانم. ضمن اینکه مترجم هم دارم که همیشه کنار من است و واقعا کمکم می کند.

سرمربی روبین کازان با چه زبانی صحبت می کند؟

مربی به زبان روسی حرف می زند اما ما چند بازیکن خارجی هستیم که مترجم داریم. باشگاه روبین کازان به خاطر من و یکی دو بازیکن دیگر، مترجم هایی استخدام کرده که باید به تمرین بیایند و کنار تیم باشند.

پپ گواردیولا وقتی می خواست به بایرن مونیخ برود ۶ ماه زمان داشت. او در طول ۶ ماه، زبان آلمانی را با استفاده از معلم خصوصی آموخت تا در مونیخ، مشکلی تهدیدش نکند. تو نمی توانی روسی را از بر کنی؟

من برعکس فوتبال، در درس خواندن کمی تنبل هستم. اما واقعا درست می گویید. برای موفقیت در هر کشور، ابتدا باید وقت گذاشت و زبان آن کشور را آموخت.

** استعدادیاب های آرسنال به سراغم آمدند

کمی درباره آرسنال حرف بزنیم. اولین بار کی شنیدی که این تیم بزرگ انگلیسی تو را می خواهد؟

در اردوی اسپانیا بودیم که استعدادیاب های آرسنال سراغ من آمدند. فکر می کنم ماربلا کاپ بود، با استوا بخارست رومانی بازی داشتیم. در آن تورنمنت خیلی موثر بازی کردم. آماده بودم و در هر بازی پاس گل می دادم. استعدادیاب های آرسنال سراغ من آمدند. مترجم من هم بود. سلام چطوری گفتند و آمار تعداد بازی هایم را دادند. برخورد آنها خیلی سرد بود و فکر نمی کردم دوباره سراغم بیایند اما حالا پیشنهادشان به باشگاه روبین کازان رسیده.

روزنامه های انگلیسی نوشته اند لیونل مسی ایران در راه آرسنال. حالا چرا لیونل مسی؟

واقعا نمی دانم. شاید به این دلیل که برخلاف قد بلندم، تکنیک خوبی دارم. خودم زلاتان را بیشتر از همه دوست دارم اما افتخار بزرگی است که رسانه های انگلیس لقب مسی را به من داده اند.

هواداران روبین کازان برای تو لقبی در نظر نگرفته اند؟

آنها خیلی دوستم دارند ولی هنوز لقب نداده اند. آنها مدام با من صحبت می کنند و از من می خواهند که در روبین کازان بمانم. هواداران روبین کازان به من و گوگدنیز، بیشتر از همه علاقه دارند.

بحث میلان به کجا رسید؟ آیا آنها هم به صورت جدی تو را می خواهند یا فقط زیر نظرت دارند؟

در یکی از سایت های ایتالیایی نزدیک به میلان، آدریانو گالیانی در مورد من صحبت کرده و گفته که شاید آزمون جای کاکا را بگیرد. به من گفته اند پیشنهاد میلان هم به باشگاه رسیده و قرار است ظرف روزهای آینده، مذاکرات آغاز شود اما فکر من فعلا معطوف به موفقیت روبین کازان است و عملکرد درخشان در ترکیب این تیم است.

فکر می کنی روبین کازان با جدایی تو موافقت کند؟

این را نمی دانم، شاید بستگی به پیشنهادها داشته باشد. من نیم فصل دیگر با روبین کازان قرارداد دارم و اگر خواستم باشگاه را ترک کنم امیدوارم با خاطره ای خوش از روسیه بروم چون مسوولان روبین و هواداران تیم خیلی به من محبت کردند و من هم سعی کردم با انجام بازی های خوب، جواب محبت های آنها را بدهم.

فکر نمی کنی حضور در لیگ سطح بالای انگلیس، برای تو که تازه ۱۹ سالت شده یک ریسک است؟

هنوز که حضورم در انگلیس قطعی نشده. پیشنهاد آرسنال جدی است اما اینکه قرارداد ببندم یا نه هنوز مشخص نیست.

** از کی روش ناراحت نیستم

تو در یکی از بهترین لیگ های اروپا بازی می کنی. در روبین کازان فیکس هستی اما کمتر به تیم ملی دعوت می شوی. از کی روش ناراحت نیستی؟

چرا باید ناراحت باشم؟ اصلا مگر من چه کسی هستم که از کی روش ناراحت باشم؟ او سرمربی رئال مادرید بوده و در منچستر با فرگوسن کار کرده. من نمی توانم از او بد بگویم، چون او خیلی بزرگ است و مطمئن باشید نه من بلکه حق هیچ بازیکنی را نمی خورد. از نوجوانی یاد ندارم که از مربی ام بد گفته باشم یا پشت سرش حرف بزنم. الان هم منتظر اعتماد کی روش هستم تا خودی نشان بدهم. در این شک ندارم که اگر آماده باشم او مرا به جام جهانی خواهد برد.

چرا ؟

چون فعلا جام جهانی در پیش است و باید تمام تمرکزم را بگذارم تا با ایران به برزیل بروم. اگر در جام جهانی حضور داشته باشم شاید اتفاقات بهتری رخ دهد.

کمی از باشگاه روبین کازان بگو. آنجا امکانات چطور است؟

از کجایش بگویم. در ساختمان باشگاه همه چیز وجود دارد. از استخر گرفته تا رستوران و هتل. امکانات طوری است که یک بازیکن به بازی و درخشش علاقه مند می شود. در سپاهان که بودیم برای صرف ناهار باید از باشگاه اجازه می گرفتیم و بیرون می رفتیم اما اینجا نه. همه امکانات در یک ساختمان است که بازیکنان و کادر فنی می توانند از آن استفاده کنند.

روی روانشناسی بازیکنان هم کار می کنند؟

چند دکتر داریم که آزمایش های مختلفی از بازیکنان می گیرند تا از میزان آمادگی آنها باخبر شوند. در یکی از این تست ها، بازیکن دست دکتر را می گیرد و بلند می کند. دکتر به بازیکن می گوید در چشم هایم نگاه کن و خیره شو. اگر وقت نگاه کردن، زور بازیکن کم و دستش شل شود، دکتر می گوید که او از نظر احساسی در شرایط مطلوبی قرار ندارد و بهتر است بازی نکند. چون احتمال دارد که مصدوم شود. حتی کادر فنی قبلی روبین کازان با من صحبت های بسیاری انجام می داد و به من می گفت برای پیشرفت در فوتبال باید زودتر ازدواج کنم. من هم وقتی می بینم ستاره های بزرگ فوتبال دنیا زود ازدواج کرده و موفق شده اند قصد دارم در آینده ای نزدیک ازدواج کنم.

در روسیه این امکانات برای پیشرفت وجود دارد اما می خواهم بدانم با سرما چطور کنار می آیی؟

سوال شما خیلی خوب بود. آنجا برای گرم کردن پاها، پلاستیک هایی وجود دارد. چیزی مثل آتروپات خودمان. همه بازیکنان یکی از این پلاستیک‌ها را داخل کفش های خود می گذارند اما من از ۳ پلاستیک استفاده می کنم. پاهایم تا مرز آتش گرفتن پیش می‌رود اما بدنم سرد می ماند. ۵ جلیقه می پوشم و دو تا هم استرج تا بدنم گرم شود اما واقعا تمرین در چنین شرایطی سخت است. برخی اوقات دما تا منفی ۳۰ درجه هم می رسد. چون کلاه سرم می گذارم کمی از جلوی موهایم و البته ابروهایم یخ می زند. هوا در روسیه سرد است اما باید کنار بیایم و برای پیشرفت چنین شرایطی را تحمل کنم.

دوباره برگردیم سمت آرسنال. تصور کردی که اگر به این تیم بروی و ونگر را ببینی، او چه برخوردی با تو خواهد کرد؟ برای خودت ملاقات با ونگر را تصویرسازی کرده ای؟

او مربی بزرگی است اما نمی دانم کدام تصویرسازی ام را بگویم.

دوست دارم وقتی ونگر را دیدم او با من گرم برخورد کند. بغلم کند و رابطه گرمی با من داشته باشد. امیدوارم همین اتفاق هم رخ دهد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391