برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

بیرانوند: ابراهیم‌زاده محو حرف دیگران شد، به فلاح‌زاده بازی داد

جمعه، ۲۹ فروردین ۱۳۹۳، ساعت ۱۴:۰۰ — فارس

دروازه‌بان ملی‌پوش تیم فوتبال نفت گفت: فصل گذشته من تمرینات خوبی داشتم اما سرمربی تیم ما تحت تاثیر حرف‌های دیگران قرار گرفت.

علیرضا بیرانوند در خصوص شرایط تیم فوتبال نفت و کسب سهمیه آسیایی این تیم و همچنین دعوت شدنش به تیم ملی و عملکردی کهامسال توانست در لیگ برتر از خود به نمایش بگذارد صحبت‌هایی را کرد که در زیر می‌خوانید:

فارس: ابتدا در مورد کسب سهمیه آسیایی نفت صحبت کن، فکر می‌کردید که بتوانید این مقام را از آن خود کنید؟

فصل سختی را پشت سر گذاشتید بازیکنان و کادر فنی زحمت زیادی برای تیم کشیدند و ما از ابتدا به دنبال سهمیه آسیایی بودیم و به قهرمانی فکر نمی‌کردیم اما کم کم بازیکنان نشان دادند که لیاقت قهرمانی هم دارند و از خیلی تیم‌های دیگر برتر هستند. ای کاش در دیدار هفته پایانی ما در رده‌های دوم و یا سوم قرار داشتیم که با استرس کمتری به میدان می‌رفتیم زیرا می‌دانید که تیمی که صدرنشین است اگر حتی سهمیه آسیایی هم کسب نکند شرایط دشواری خواهد داشت خدا را شکر می‌کنم که توانستیم این عنوان را از آن خود کنیم.

فارس: پس از بازی مسائلی مطرح شد که بازیکنان از بنر حمایت شده از زنگنه وزیر نفت ناراحت شده بودند این موضوع صحت داشت؟

واقعاً بازیکنان متوجه بنری نشدند پس از پایان بازی همه ناراحت بودند که چرا قهرمان نشدیم. به ما گفتند که پرچمی را در دست بگیریم و دور تا دور زمین بدویم اما بازیکنان ناراحت بودند واین کار را انجام ندادند. چه اشکالی دارد از وزیر نفت هم تشکر کنیم موضوع تشکر از وزیر نفت نبود بلکه بازیکنان ناراحت بودند و علت این موضوع همین بود. همانطور که کادر فنی و مدیریتی ما گفتند ایرادی ندارد که بخواهیم از وزیر نفت تشکر کنیم او زحمت زیادی برای تیم کشیده است.

فارس: مسئله دیگری که پس از قهرمانی نفت مطرح شد انتشار لیست قرارداد بازیکنان بود گفته می‌شد که برخی از بازیکنان از این موضوع ناراحت شدند.

از یکی، دو هفته گذشته مدیریت با ما صحبت کرد که می‌خواهیم این کار را انجام دهیم من شنیده‌ام که ذوب آهن ۱۵ میلیارد هزینه کرده و تا آستانه سقوط پیش رفت اما ما که ۶.۵ میلیارد هزینه کردیم تا هفته پایانی در کورس قهرمانی بودیم بازیکنان ناراحت نشده بودند یحیی گل‌محمدی هم ناراحت نبود. امیدوارم از سال آینده همه تیم‌ها این کار را انجام دهند.

فارس: در مورد دعوت شدنت به تیم ملی صحبت کن. به لیست تیم ملی اضافه شده‌ای و قرار است امشب به اردوی تیم ملی در آفریقای جنوبی ملحق شوی.

کی‌روش مربی بسیار بزرگی است و خیلی خوشحالم که به من در این سن اعتماد کرده است امیدوارم بتوانم نظر او را جلب کنم و جواب اعتماد او را بدهم. کی‌روش اگر در خارج از کشور به سر می‌برد اما تمامی بازی‌ها را زیرنظر دارد خیلی خوشحالم که توانستم به تیم ملی راه یابم.

فارس: فکر می‌کنی علت دعوت شدنت خط خوردن رحمان احمدی دروازه‌بان سپاهان بود؟

در جریان این مسائل نیستم و خبر ندارم فقط چیزی که می‌دانم این است که خیلی خوشحالم که به اردوی تیم ملی دعوت شده‌ام.

فارس: در ابتدای فصل فکر می‌کردی به چنین جایگاهی برسی؟ باید با سوشا مکانی رقابت می‌کردی که شرایطت دشوار به نظر می‌رسید.

من واقعاً در چند سال گذشته تمرینات بسیار خوبی انجام دادم همواره احساس می‌کردم که گلر اول تیم هستم نفت دو سال سه دروازه‌بان خوب داشت ما با یکدیگر می‌جنگیدیم و زمانی هم که سوشا مکانی در تیم حضور داشت با او به خوبی تمرین می‌کردم فصل گذشته بدشانسی آوردم و فکر کنم خدا مرا دوست نداشت! تا هفته پنجم روی نیمکت بودم و زمانی که در هفته پنجم بازی به من رسید متأسفانه دو بر یک شکست خوردیم که خیلی‌ها پس از آن گفتند این گلر جوان است و به او میدان ندهید. ابراهیم‌زاده هم محو حرف‌های آنها شد و در حالی که هفته هفتم مقابل پرسپولیس سوشا مکانی محروم بود اما سرمربی تیم به من فرصت بازی نداد و حامد فلاح‌زاده که تا چند هفته گذشته از آن در لیست ۱۸ نفره هم قرار نداشت درون دروازه قرار گرفت. برخی از مدیران باشگاه گفتند که بیرانوند دروازه‌بان جوانی است و همین موضوع باعث شد تا نیمکت‌نشین شوم واقعا جا دارد در این جا دست یحیی گل‌محمدی را ببوسم او همه جوری پشتم بود و خدا را شکر می‌کنم که توانستم در این فصل عملکرد خوبی داشته باشم.

فارس: پس فصل گذشته مدیریت باشگاه تو را نیمکت‌نشین کرد؟

من با ابراهیم‌زاده هم صحبت کردم او به من برخی مسائل را گفت این را هم باید بگویم که مدیریت باشگاه واقعاً همانند پدر به من کمک کرد آقای علیپور، آقای قنبرزاده کمک زیادی به من کردند من زندگی ورزشی‌ام را مدیون آقای علیپور هستم اما برخی‌ها گفتند که بیرانوند جوان است و به او میدان ندهید در حالی که من خوب تمرین می‌کردم حتی زمانی که در اردوی تیم ملی امید بودم و پیش از بازی مقابل پرسپولیس در هفته هفتم قنبرزاده در مصاحبه‌ای اعلام کرد که مقابل پرسپولیس به دروازه‌بانی میدان می‌دهیم که قرار بود به این تیم بپیوندد من خیلی از این موضوع خوشحال شدم و روحیه‌ام دو، سه برابر شد اما زمانی که یک هفته پیش از بازی متوجه شدم در ترکیب جا ندارم ناراحت شدم یکی از مدیران باشگاه جلوی من به فلاح‌زاده گفت تو گلر ما مقابل پرسپولیس خواهی بود و این فرصت را خدا به تو داده است و از آن استفاده کن من بعداً به مسئولان گفتم که این کارشان اشتباه بوده زیرا دیگر انگیزه‌ای برای بازیکن نمی‌ماند که تمرین کند وقتی مقابل چشمان بازیکن چنین حرفی گفته می‌شود بازیکن انگیزه‌اش را از دست می‌دهد. من سعی کردم که چنین اتفاقی برایم رخ ندهد.

فارس: در فصل گذشته صحبت‌هایی هم درباره حضورم در پرسپولیس مطرح شد اینکه گفته شده بود تا از نفت به داماش بروید تا با پول کمتری به پرسپولیس ملحق شوی.

در آن زمان مسئولان پرسپولیس فکر می‌کردند من بازیکن معمولی هستم و می‌خواستند کاری کنند که سود کنند گفتم که من به داماش بروم و مرا از آن جا بگیرند تا قیمتم را مسئولان نفت بالا نبرند من از این صحبت آنها ناراحت شدم گفتم اگر لیاقت تیم شما را ندارم چرا این کار را انجام می‌دهید.گفتم که امکان ندارد قبول کنم نمی‌توانم چنین کاری را انجام دهم بعد هم البته آنها نامه زدند اما متأسفانه با نفت قرارداد داشتم و مدیریت نخواست که چنین اتفاقی رخ دهد حتی بحثم در گهر دورود هم بود اما این اتفاق رخ نداد.

فارس: گفتی متأسفانه قرارداد داشتی یعنی دوست داشتی که به پرسپولیس بروی؟

من واقعاً در چند سال اخیر به آرزوهایم رسیدم با تیم نفت سهمیه آسیایی گرفتم اما به هر حال هر کسی دوست دارد روزی در باشگاه بزرگی بازی کند البته شک نکنید در حال حاضر اولویت اول من باشگاه نفت خواهد بود من یک سال دیگر با این تیم قرارداد دارم و باید ببینم هر چه قسمت است رقم خواهد خورد.

انتهای پیام/ی

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391