برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

آخرین شانس صعود ایرانجوان و پیکان؛ ابومسلم و البدر در آستانه سقوط

یکشنبه، ۱۰ فروردین ۱۳۹۳، ساعت ۱۰:۵۲ — مهر

هفته بیست و پنجم لیگ دسته اول در حالی روز دوشنبه به پایان می‌رسد که دو تیم ایرانجوان بوشهر و پیکان برای صعود مستقیم به لیگ برتر باید در دیدارهای خارج از خانه پیروز شوند و دو تیم ابومسلم و البدر برای سقوط نکردن می‌بایست میهمانان خود را شکست دهند.

هفته بیست و پنجم رقابتهای فوتبال لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور عصر فردا دوشنبه درحالی با برگزاری ۶ دیدار از گروه "ب" به پایان می‌رسد که دیدارهای این هفته تحت تاثیر کسر امتیاز از نفت مسجد سلیمان قرار دارد. این امتیاز که در آخرین روز کاری سال ۹۲ از این تیم جنوبی کم شد، سایر مدعیان این گروه را برای صعود مستقیم به لیگ برتر امیدوارتر کرد.

در این هفته که نفت مسجد سلیمان استراحت دارد، تیم‌های ایرانجوان بوشهر و پیکان آخرین شانس‌‎های خود را برای صعود مستقیم به لیگ چهاردهم جستجو می‌کنند و تیم‌های پارسه، مس رفسنجان، نفت و گاز گچساران و راهیان کرمانشاه نیز که تنها بخت صعود به بازی پلی‌آف را دارند، امیدوار به شکست این دو تیم برابر میزبانان خود هستند.

همانطور که اشاره شد، ایرانجوان بوشهر در صورت پیروزی در دو بازی آینده شانس صعود به لیگ برتر را دارد - به شرط عدم کسب پیروزی نفت مسجد سلیمان در بازی آخر - بر این اساس آنها نباید در این بازی‌ها حتی یک امتیاز را هم از دست بدهند. این تیم بوشهری در بازی فردا میهمان مس رفسنجان است و باید در این بازی پیروز شود، آنهم مقابل تیمی که آخرین بازی خود در این رقابتها را برگزار می‌کند و برای حضور در بازی پلی‌آف لیگ برتر فقط باید به ۳ امتیاز برسد. این مسائل اهمیت و حساسیت این بازی را بیش از پیش کرده است.

از سوی دیگر پیکان دیگر تیم مدعی صعود مستقیم از این گروه به لیگ برتر، در این هفته میزبان نفت و گاز گچساران است و همانند ایرانجوان تنها باید پیروز شود تا این امید خود را حفظ کند. البته نفت مسجد سلیمان هم برای صعود به بازی پلی‌آف باید از پیکان یک مغلوب بسازد. این پیروزی آخرین شانس دو تیم برای رسیدن به آرزوی خود، یعنی لیگ برتری شدن است.

در تهران تیم پارسه برای از دست ندادن شانس صعود به دیدار پلی‌آف تنها به پیروزی مقابل پاس همدان می‌اندیشد، تیمی که برای فرار از سقوط باید در این بازی پیروز شود، ۳ امتیازی که بقای آنها را در دسته اول تضمین می‌کند. سایپای سقوط کرده هم در خانه میزبان یزد لوله است که برای سقوط نکردن باید به ۳ امتیاز این بازی در زمین میزبان خود دست یابد.

ابومسلم هم در مشهد میزبان آلومینیوم هرمزگان است، این بازی مرگ و زندگی برای مشهدی‌هاست زیرا از دست دادن یک امتیاز هم در این بازی شاید به سقوط آنها در پایان دیدارهای این هفته منجر شود. آلومینیوم هم برای بقا نیازمند کسب حداقل یک امتیاز در مشهد است، پس این ۳ امتیاز را هم می‌توان برای هر دو تیم برای ماندن در دسته اول حیاتی دانست.

البدر بندر کنگ - راهیان کرمانشاه هم دیگر بازی مهم این هفته است؛ جائیکه البدر برای سقوط نکردن باید در این بازی پیروز شده و به فکر ناکامی دیگر قعرنشینان باشد اما راهیان که هنوز شانس حضور در بازی پلی‌آف لیگ برتر را دارد، برای از دست ندادن این شانس نباید حتی یک امتیاز را هم در زمین البدر از دست بدهد.

برنامه کامل دیدارهای هفته بیست و پنجم رقابتهای فوتبال لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور در گروه "الف" و جدول رده‌بندی این گروه به شرح زیر است:دوشنبه - ۱۰/۰۱/۹۳گروه ب: * مس رفسنجان - ایرانجوان بوشهر، ساعت ۱۶:۱۵، ورزشگاه تختی رفسنجان * ابومسلم مشهد - آلومینیوم هرمزگان، ساعت ۱۶:۱۵، ورزشگاه ثامن الائمه مشهد * البدر بندر کنگ - راهیان کرمانشاه، ساعت ۱۶:۱۵، ورزشگاه اختصاصی بدر بندر کنگ * پارسه تهران - پاس همدان، ساعت ۱۶:۱۵، ورزشگاه صنایع دفاع تهران * نفت و گاز گچساران - پیکان تهران، ساعت ۱۶:۱۵، ورزشگاه اختصاصی نفت گچساران * سایپا شمال - یزد لوله، ساعت ۱۶:۱۵، ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391