برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

مثلث دادکان، هدایتی و دایی در پرسپولیس؟‌

سه‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۳۹۳، ساعت ۱۷:۰۶ — خراسان

اکنون این سوال پیش می‌آید که در صورت تغییرات احتمالی در هیئت‌مدیره، وضعیت کادر فنی تیم چه خواهد شد و آیا علی دایی با هیئت‌مدیره جدید همکاری می‌کند یا نه؟ هدایتی رابطه خوبی با علی دایی دارد اما شنیده می‌شود برخی مسئولان دوست ندارند دایی در پرسپولیس بماند

روز گذشته در‌حالی‌که پوری حسینی، رئیس سازمان خصوصی‌سازی وعده خصوصی شدن سرخابی تا پایان سال جاری را داده بود، برخی رسانه‌ها و سایت‌ها از تغییر و تحولات قریب‌الوقوع در چارت تشکیلاتی و هیئت‌مدیره باشگاه پرسپولیس خبر دادند. با این‌که در روزهای گذشته اخبار جسته و گریخته‌ای درباره تغییرات احتمالی در هیئت‌مدیره پرسپولیس در پایان لیگ به گوش می‌رسید اما مشخص نبودن وضعیت واگذاری و سهام باشگاه باعث شده بود توجه چندانی به موضوع نشود و خیلی‌ها به راحتی از کنار این اخبار گذشتند. با وجود بی‌اعتنایی افکار عمومی به تغییرات هیئت‌مدیره پرسپولیس به‌نظر می‌رسد‌ تغییر و تحول جدی و بسیار نزدیک است و شاید علی پروین روزهای واپسین مدیریتش را در باشگاه تهرانی سپری می‌کند!

منابع نزدیک به باشگاه پرسپولیس از بازگشت حسین هدایتی، مالک متمول باشگاه استیل‌آذین به سطح اول فوتبال باشگاهی ایران و پرسپولیس خبر می‌دهند و حتی پرده از بخشی از برنامه‌های او‌ برمی‌دارند. بازگشت هدایتی به پرسپولیس گویا قرار است با حضور محمد دادکان در این باشگاه توام و همراه شود و این‌۲ مرد قدرتمند فوتبال هدایت باشگاه پرسپولیس را بر‌عهده بگیرند. نام رئیس سابق فدراسیون فوتبال در‌حالی دوباره به عنوان گزینه مدیرعاملی پرسپولیس مطرح شده که در سال‌های اخیر همواره نام دادکان به عنوان یکی از گزینه‌های مدیرعاملی پرسپولیس مطرح بوده اما حضور او هیچ‌وقت محقق نشده است.

در فصل گذشته که پرسپولیس چند بار در آستانه تغییرات مدیریتی قرار گرفت، نام محمد دادکان به میان آمد با این‌حال همان‌موقع عنوان شد دادکان که زمانی گزینه دولت برای تصدی وزارت ورزش‌ بود، حاضر نیست خود را در حد یک مدیرعامل ورزشی پایین بیاورد! البته آن زمان صحبت از بدهی‌های کلان باشگاه هم بود و گفته می‌شد رئیس فدراسیون فوتبال با بدهی چندین‌ میلیاردی حاضر به قبول مسئولیت در پرسپولیس نیست و زمانی به این باشگاه می‌رود که وزارت ورزش‌ پرداخت بدهی‌ها را خود بر عهده بگیرد و تراز مالی باشگاه را پاک و شسته و رفته تحویل دهد! گذشت و گذشت تا این‌که پرسپولیس در فصل اخیر لیگ به عنوان نایب‌قهرمانی رسید و موفق شد پس از چند فصل سهمیه آسیایی کسب کند. با این موفقیت و حضور پررنگ حسین هدایتی در باشگاه و کنار تیم و علی دایی موضوع تغییرات جدی شد.

اکنون به نوشته نامه نیوز، حسین هدایتی بیش از‌پیش به پرسپولیس نزدیک شده و حتی پست سازمانی‌اش هم مشخص است! گفته می‌شود او در مذاکراتی که با مسئولان وزارت ورزش داشته، پذیرفته به عنوان رئیس هیئت‌مدیره به پرسپولیس برگردد و یکی از شروط وی نیز مدیرعامل شدن محمد دادکان است. با چراغ سبزی که وزارت به هدایتی به عنوان یکی از مشتریان خرید یا اجاره سهام باشگاه پرسپولیس نشان داده، به نظر می‌رسد نقشه‌های علی پروین و پیشکسوتان باشگاه برای در اختیار گرفتن سهام باشگاه و اجاره آن نقش بر آب شده و هدایتی جدی‌ترین و اصلی‌ترین گزینه برای در اختیار گرفتن باشگاه پرسپولیس است. با توجه به این‌که هدایتی از زمان آغاز مذاکرات برای خصوصی‌سازی پرسپولیس به حمایت از دادکان پرداخت و از علی پروین جدا شد، به نظر می‌رسد با بازگشت مالک استیل‌آذین و حمایت آشکار او از علی دایی، کناره‌گیری پروین از پرسپولیس و عدم حضورش در هیئت‌مدیره جدید محتمل باشد. عدم حضور او در مراسم‌۲ روز پیش که با حضور هدایتی برای اهدای پاداش نایب‌قهرمانی تیم برگزار شد هم حکایت از اختلاف‌های این‌۲ دارد!

اکنون این سوال پیش می‌آید که در صورت تغییرات احتمالی در هیئت‌مدیره، وضعیت کادر فنی تیم چه خواهد شد و آیا علی دایی با هیئت‌مدیره جدید همکاری می‌کند یا نه؟ هدایتی رابطه خوبی با علی دایی دارد اما شنیده می‌شود برخی مسئولان دوست ندارند دایی در پرسپولیس بماند ولی قرارداد‌‌ ساله او با باشگاه دست آن‌ها را برای کنار گذاشتن احتمالی‌اش بسته است! موضوع دیگری که در این رابطه جای سوال دارد بحث قراردادهای سنگین کادر ‌فنی و بازیکنان پرسپولیس است که در چند روز اخیر و پس از انتشار مبلغ قرارداد سرخ‌پوشان حسابی خبر‌ساز شده است. با‌توجه به مخالفت وزیر ورزش و نمایندگان مجلس با پرداخت‌های میلیاردی به بازیکنان و مربیان و تاکید همیشگی دادکان مبنی بر این‌که بهترین مربی و بازیکن ایرانی بیشتر از‌۱۰۰‌میلیون نمی‌ارزد،‌ ‌باید دید مدیرعامل احتمالی پرسپولیس چگونه با این نظریه‌اش و درخواست‌های میلیاردی بازیکنان و کادر‌فنی کنار خواهد آمد!

اعظم هادی

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391