برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

استقلال موثرترین تیم باشگاهی غیر اروپایی دنیا در راهیابی تیمی ملی به جام جهانی!

جمعه، ۲۲ فروردین ۱۳۹۳، ساعت ۱۸:۴۸ — خبرآنلاین

استقلال تهران از نظر تامین بازیکنانی که در بازی‌های انتخابی جام جهانی برزیل بازی کرده‌اند و تیم‌شان به جام جهانی رسیده در صدر باشگاه‌های غیراروپایی دنیا قرار دارد.

تیم پرسپولیس و تیم استقلال

رئال مادرید، بارسلونا و بایرن مونیخ از این نظر به ترتیب در صدر باشگاه‌های جهان قرار دارند.

رصدخانه فوتبال مرکز تحقیقات بین‌المللی ورزش (CIES) در یک گزارش کلیک تحقیقی، سهم باشگاه‌های جهان را از نظر تامین بازیکن برای سی و دو تیم جام جهانی برزیل بررسی کرده است.

این تحقیق نشان می‌دهد تقریبا نیمی (۴۸.۹ %) از بازیکنانی که تیم‌ها‌ی ملی‌شان به جام جهانی برزیل رسیده، در پنج لیگ بزرگ دنیا (انگلیس، اسپانیا، ایتالیا، آلمان و فرانسه) بازی می‌کنند که از برتری باشگاه‌های اروپایی در فوتبال دنیا حکایت دارد.

۷۵ درصد بازیکنان تیم ملی ایران در لیگ ایران بازی می‌کنند.

این رقم برای تیم ملی ایران ۸.۴ درصد است.

<strong>لیگ‌هایی که بیشترین بازیکنان تیم ملی ایران را در بازی‌های انتخابی جام جهانی برزیل تامین کردند</strong>

۱- لیگ ایران (۱۱۹۰۲ دقیقه)

۲- لیگ اسپانیا (۱۰۵۴ دقیقه)

۳- لیگ قطر (۱۰۱۱ دقیقه)

۴- لیگ کویت (۷۸۹ دقیقه)

۵- لیگ بلژیک (۴۳۱ دقیقه)

مجموعه دقایقی که بازیکنان شاغل در این پنج لیگ برای رساندن تیم‌های ملی کشورشان به جام جهانی برزیل بازی کرده‌اند، در ۲۵ کشور حاضر در برزیل بیشتر از ۲۵ درصد است.

این مشارکت تنها در هفت تیم‌ملی کمتر از ۲۵ درصد است و ایران هم در میان آنهاست. این گزارش پیش‌بینی کرده این کشورها کمترین شانس را برای رسیدن به مرحله حذفی دارند.

شش تیم دیگر کره جنوبی، روسیه، هندوراس، استرالیا، کاستاریکا، اکوادور هستند.

در صدر باشگا‌ه‌هایی که بازیکنانشان بیشترین دقایق را برای تیم‌های ملی حاضر در جام جهانی ۲۰۱۴ بازی کرده‌اند رئال مادرید(۱۵۰۴۹ دقیقه)، بارسلونا (۹۵۴۹ دقیقه) و بایرن مونیخ (۹۳۵۱ دقیقه) قرار دارند.

<strong>میانگین سنی</strong>

میانگین سن بازیکنان تیم‌هایی که به جام جهانی رسیدند ۲۷.۲ سال بوده است. استرالیا پیرترین تیم (۳۰.۲) و نیجریه (۲۴.۲) که با ایران هم گروه است جوانترین تیم در راه رسیدن به جام جهانی برزیل بوده‌اند.

متوسط سن بازیکنان ایران ۲۸.۷۵ سال بوده است.

در ایران استقلال با ۵۰۶۱ دقیقه از دیگر باشگاه‌ها پیش است. استقلال از این نظر در میان باشگاه‌های غیر اروپایی اول است و در رده بندی کلی هم در جای چهاردهم قرار دارد.

در ایران پس از استقلال، پرسپولیس (۳۳۳۲ دقیقه)، سپاهان (۱۱۶۷ دقیقه)، اوساسونا (۱۰۵۴ دقیقه) و ذوب‌آهن (۹۶۵ دقیقه) بیشتر از باشگاه‌های دیگر بازیکنان تیم ملی را برای رسیدن به جام جهانی برزیل تامین کرده‌اند.

برای رسیدن به جام جهانی برزیل سید جلال حسینی بازیکن پرسپولیس با ۱۳۵۰ دقیقه بازی از همه پیش است.

پس از او جواد نکونام (اوساسونا و استقلال) ۱۲۰۷ دقیقه، مهدی رحمتی (استقلال) ۱۱۷۰، خسرو حیدری (استقلال) ۱۰۹۹ دقیقه، آندرانیک تیموریان (استقلال و الخریطیات قطر) ۹۷۲ دقیقه و هادی عقیلی (العربی ، القطر قطر) ۸۷۹ دقیقه، بیشترین دقایق را در بازی‌های انتخابی جام جهانی برزیل بازی کرده‌اند.

از این شش بازیکن، دو بازیکن یعنی مهدی رحمتی و هادی عقیلی دیگر در تیم کارلوس کی‌روش مربی ایران جایی ندارند.

تقریبا یک سوم بازیکنانی که در بازی‌های انتخابی سی و دو تیم جام جهانی برزیل بازی کردند در لیگ‌های کشور خودشان بازی می‌کنند، این رقم برای ایران ۷۵.۱ درصد است و این شاید توضیح دهد چرا کارلوس کی‌روش برای یافتن بازیکنانی که در لیگ‌های معتبرتر و با کیفیت‌تر از لیگ ایران بازی کنند اینقدر تلاش کرده است.

در تیم ملی ایران فقط اشکان دژاگه (فولام انگلستان) و دانیل داوری (اینتراخت برانشویگ آلمان) در یکی از پنج لیگ بزرگ دنیا بازی می‌کند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391