برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

فتح‌الله‌زاده: گودرزی از زجری که می‌کشم ناراحت است

دوشنبه، ۲۵ فروردین ۱۳۹۳، ساعت ۱۳:۵۷ — ایسنا

مدیرعامل استقلال با تمجید از هودارانش از مشکلات مالی آبی پوشان صحبت کرد و می‌گوید وزیر ورزش و جوانان می‌خواست برای استقلال و پرسپولیس چک بکشد، اما مجلس مانع از آن شد.

علی فتح الله زاده

علی فتح‌الله‌زاده، درباره جلسه روز گذشته‌اش با هیات مدیره این تیم، اظهار کرد: دو بحث در جلسه هیات مدیره مطرح شد. یکی از موضوعات مطرح شده درباره هماهنگی سفر به ریاض بود. متاسفانه ما وقتی به آنجا می‌رویم همه شروع می‌کنند به گفتن این که صد نفر، دویست نفر، ۱۵۰ نفر و تعدادی در این حدود با آنها در حال سفر است. ما جلسه گذاشتیم و به هیات مدیره گفتیم که ۵۰ نفر را با خودمان به عربستان می بریم و البته ۲۰ نفر هم به عنوان تور به همراه ما می‌آیند. آنها کسانی هستند که ضمن این که هزینه‌های خودشان را می‌دهند وجه قابل توجهی هم در طول فصل به باشگاه کمک کرده‌اند.

او در پاسخ به این سوال که امروز یکی از برنامه‌های صدا و سیما اعلام کرد که به آنها گفته شده ۲۰۰ نفر با آبی پوشان به عربستان خواهند رفت، اظهار کرد: آن یک باشگاه دیگر بوده که به حساب ما نوشته‌اند. همان طور که گفتم ما ۵۰ نفر بیشتر نیستیم و ۲۰ نفر هم در قالب تور به همراه ما می‌آیند. این ۲۰ نفر بالغ بر ۴۰۰ میلیون تومان در این فصل به ما کمک کرده‌اند. در حقیقت سفر هزینه‌های ما را تقبل کرده‌اند. آیا تیم‌های دیگری که به آنجا می‌روند پیش‌بینی‌هایی را انجام می‌دهند؟ شما ببینید که ما چگونه باید اذیت شویم؟ واقعا آدم تاسف می خورد. کار ما، یک کار حرفه‌ای است. این‌ها به جای این که الکی تز بدهند و الکی حرفی را در هوا به ما بچسبانند می‌توانند به ما زنگ بزند تا این که خبرنگارشان به فرودگاه بیاید و خودش همه چیز را ببیند. متاسفانه همه می‌خواهند به فوتبال حمله کنند تا ما را خراب کنند و کسی به فکر کمک کردن به ما نیست. من به همین دلیل هیات مدیره را خواستم و همه اسامی را دانه دانه برایشان خواندم و توضیح دادم.

مدیرعامل استقلال ادامه داد: بخش دیگری از صحبت‌های دیروزمان برای تصمیم گیری سال آینده بود. برای استقلال و پرسپولیس باید الان تصمیم گیری شود. برای سال آینده تیم باید از الان بسته شود. من روی این مساله تاکید می‌کنم تا فردا کسی گردن ما را نگیرد. من به عنوان مدیرعامل این باشگاه می گویم که باید الان تیم را ببندیم. اگر قرار است مدیرعامل بیاید یا هیات مدیره عوض شود همین الان باید این اتفاق بیفتد. هیچ اشکالی هم ندارد و این اختیار شماست که این کار را کنید. هیچ کس نمی‌تواند به شما ایراد بگیرد که چرا این کار را کردید. ولی خواهش ما این است که الان این کار را انجام دهید. اگر این اتفاق نیفتد و ما به روزهای آخر نقل و انتقالات برسیم همه تیم‌ها بازیکنان‌شان را گرفته‌اند، نهایتا چهار – پنج بازیکن می ماند که اگر قیمتش یک میلیارد است، شما مجبورید روز آخر یک و نیم میلیارد تومان بابتش بدهید. اگر هم نخرید هوادار به شما فشار می‌آورد.

او افزود: تکلیف مدیران باشگاه باید روشن شود. آیا بازیکنانی مثل تیموریان و خسرو حیدری و دیگران که تیم‌های خارجی آنها را می‌خواهند و پول های کلانی هم به آنها می‌دهند را باید نگه‌داریم یا بگذاریم بروند؟ اگر یک تیم خارجی به خسرو حیدری چهار میلیارد تومان بدهد ما چقدر به او بدهیم تا در تیم بماند؟ جوری نشود که یک و نیم میلیارد به او بدهیم تا در استقلال بماند و بعد هم بگویند که آی بازیکن میلیاردی! اگر قرار است که در پایان فصل این حرف‌ها را بشنویم همین الان بگویند تا ما به آنها بگویم که به خارج از کشور بروند و بعد از امیدهایمان بازیکن ۵۰ – ۶۰ میلیونی بیاوریم و تیم هم دهم و پانزدهم شد کسی ایرادی نگیرد. یکی بیاید و تکلیف‌ها را روشن کند و این مسائل را توضیح دهد. این گونه نشود که الان چیزی نگویند و در آخر فصل شروع به لگد زدن به مدیران استقلال و پرسپولیس کنند.

فتح‌الله‌زاده در پاسخ به این سوال که بالاخره تکلیف ملی‌پوشانش برای بازی با الشباب چه خواهد شد؟ اظهار کرد: من به آقای کفاشیان ارادت دارم و دوست داریم به تیم ملی کمک کنیم. اما از طرفی همه می‌دانیم که تیم ملی می‌تواند سه الی چهار روز صبر کند و هیچ اتفاقی هم نمی‌افتد. اما آقای کفاشیان بیاید و مسئولیت شکست ما را بپذیرد تا من بازیکنان را به تیم ملی بدهم، چرا که شکست ما برابر الشباب در صورت نبودن ملی‌پوشان یک شکست معمولی نخواهد بود. ما سه – چهار مصدوم داریم و البته ساموئل هم در این بازی همراه ما نیست. اگر ملی‌پوشانمان هم نباشند می شویم ۹ نفر. فرض بگیرید من و آقای قلعه‌نویی به زمین برویم و بشویم یازده نفر. اگر رفتیم و از تیم عربی هفت – هشت گل خوردیم فردا نیایند ما را اعدام کنند! این‌ها مشکلات و درد ماست. باز هم می گویم که اگر مسئولیت این اتفاق را بپذیرند ما بازیکنانمان را به تیم ملی می‌دهیم، در غیر این صورت با ما همکاری کنند تا ما دو- سه روز برویم و برگردیم تا بازیکنان هم به تیم ملی اضافه شوند.

او در پاسخ به این سوال که با توجه به پافشاری فدراسیون و کی‌روش و از سوی دیگر پا فشاری باشگاه استقلال بر حفظ بازیکنانش در این میان آیا بازیکنان ملی‌پوش استقلال متضرر نمی‌شوند؟ چرا که شنیده شده کی‌روش گفته که اگر این بازیکنان نیایند دیگر به تیم ملی دعوت نمی‌شوند، اظهار کرد: بازیکن نمی‌تواند متضرر شود. اصلا ما خوشحال می شویم که کارلوس کی‌روش بازیکنان ما را دعوت نکند. اگر واقعا کی‌روش می‌تواند چهار تای ما و بازیکنان سپاهان را به تیم ملی دعوت نکند بگذارید این کار را بکند. احتمالا او گشته و لژیونر پیدا کرده که این گونه صحبت می‌کند. زور که نمی‌توان گفت. فوتبال یک منطق دارد. آیا کره ، ژاپن و استرالیا به اردو رفتند؟ یک سال تیم را به امان خدا رها کردند و حالا به دنبال جمع کردن آنها هستند؟ منطق هم چیز خوبی است. من مسئول تیم ملی نیستم، مسئول استقلال هستم. میلیاردها تومان خرج کرده‌ام و بازی با الشباب آخرین شانس تیم من است. هوادار هم از آن توقع دارد.

مدیرعامل استقلال در پاسخ به این سوال که آیا تیمش روحیه از دست رفته لیگ را برای بازی با الشباب کنار می‌گذارد؟ گفت: بازیکنان ما روحیه دارند. آنها می‌دانند که بد باختیم و همه ناراحت هستند. همه تلاشمان را کردیم تا الشباب را ببریم و خواهش من از دوستان این است که این فرصت را از استقلال نگیرند.

او در پاسخ به این سوال که آیا درست است که دلیل جذب برخی از بازیکنان نه چندان با کیفیت استقلال به دلیل بی پولی این تیم بوده؟ اظهار کرد: من امسال چیزی حدود ۱۸ میلیارد تومان به بازیکنان داده‌ام. به نظر شما رقم کمی است؟ من بازیکنان خوبی را با نظر کادر فنی گرفته‌ام. اگر بازیکن خوب نداشتیم چطور فولاد را رفت و برگشت بردیم؟ چگونه سپاهان و الجزیره را بردیم؟ ما بازیکن زیاد داریم، اما مصدومیت‌ها کمر تیم ما را شکست. همه می‌گویند که چرا از قلعه‌نویی دفاع می‌کنی. چون من می دیدم که قلعه‌نویی با تمام وجود کار می‌کند و زحمت می‌کشد. منتهی بازیکنانش دم دستش نبودند. خسرو حیدری به تنهایی یک تیم است. پانزده بازی در تیم نبوده است. آندرانیک تیموریان را ببینید همین بازی با تراکتورسازی اگر در زمین بود، ما شکست می‌خوردیم؟ این مسائل موثر است. ما مشکل بازیکن نداشتیم و این بی انصافی است که بگویند ما به خاطر بی پول بازیکن نخریدیم. ما بازیکنان مصدوم زیاد داشتیم. ما به تیم ملی خیلی کمک کردیم. بازیکنانمان در تیم ملی می‌رفتند و خودشان را می‌کشتند. این‌ها را آقای کی‌روش نمی‌بیند؟ این بازیکنان از تیم ملی می آمدند و مصدوم می‌شدند. به همین دلیل است که هوادار ما در روزی که باخت بدی را پشت سر گذاشتیم و از مدعی قهرمانی بودن به رتبه پنجمی رسیدیم تیم را تشویق کرد. این شعور هواداران ماست. هوادار ما این مسائل را فهمیده، اما خیلی از آدم‌ها این مسائل را نمی‌فهمند. او فهمیده که ما در این فصل اسیر مصدومیت‌های زیادی بودیم.

فتح‌الله‌زاده در پاسخ به این سوال که ماجرای کسر ۲۰ درصد از قرارداد بازیکنانش آیا با برتری برابر الشباب کنسل می‌شود یا خیر؟ بیان کرد: اگر این دو بازی پیش‌رو را ببریم و صعود کنیم، ممکن است برای بخشش بخشی از جریمه اعلام شده دست به کار شوم.

وی در پاسخ به این سوال که در فصل بعد بالاخره در استقلال می‌ماند یا خیر؟ چرا که در جلسه روز گذشته هیات مدیره استقلال گویا بر حضور او و امیر قلعه‌نویی تاکید شده است، گفت: هیات مدیره به من همیشه لطف دارد. آقای نجف نژاد هم دیروز خیلی به من لطف داشتند. آنها دیروز به ما روحیه زیادی دادند و ما هم از آنها تشکر کردیم. هیات مدیره به خصوص آقایان نجف نژاد و پورحیدری از رفتن من راضی نیستند ولی من با چه رویی در استقلال بمانم؟ چگونه در این تیم بمانم؟ همین الان بازیکن از من طلبکار است. من چه کار باید بکنم؟ مجلس دست وزیر را بسته است. یکی از دوستان تعریف می‌کرد که آقای گودرزی از این که می بیند من این همه زجر می‌کشم ناراحت است. می‌گوید فتح‌الله‌زاده چگونه جواب این بازیکنان را بدهد؟ ولی مجلس شورای اسلامی دست وزیر را بسته و نمی‌گذارد به ما پول بدهد. ما به مجلسی‌ها می‌گوییم که این تیم برای دولت است یا باید پولش را بدهد یا این که آن را به بخش خصوصی بدهند. آنها می‌گویند که به بخش خصوصی می‌دهیم ،اما سوال ما این است تا وقتی که به بخش خصوصی واگذار شود حداقل یکی، دو سال طول می‌کشد. در این مدت این بچه باید شیر بخورد یا نه، غذا بخورد یا نه، باید از گرسنگی بمیرد؟ به وزیر اختیار و اجازه دهند تا به این تیم‌ها کمک کند. وزیر می‌خواهد کمک کند،‌ اما دیگران نمی‌گذارند تا کمکی کند.

مدیرعامل باشگاه استقلال در پاسخ به این سوال که آیا نجف نژاد و زمانی که در مجلس شورای اسلامی هستند و عضو هیات مدیره آبی پوشان هم محسوب می‌شوند نمی‌توانند به این تیم کمک کنند؟ گفت: این دوستان تلاش می‌کنند، اما این مسائل درست زمانی اتفاق افتاد که در دور نتیجه‌ گرفتن بودیم. ما در دو جام مدعی بودیم و صدر جدول لیگ برتر را هم در اختیار داشتیم. دقیقا از آن روزی که سازمان خصوصی اعلام کرد تا عید این دو تیم را خصوصی می‌کنیم بازیکنان ما تمرکزشان را از دست دادند. آنها پیش خود می‌گفتند که پولمان را باید از چه کسی بگیریم؟ از آن روز به بعد شش بازی را باختیم. به خدا این چیزها تاثیر دارد. آنها کار غیر حرفه‌ای کردند و به ما لطمه وارد کردند.

او ادامه داد: من شرمنده‌ام. یکی از دوستان خبرنگار چندی پیش به من گفت، فکرش را هم نمی‌کردم اگر تیمتان به تراکتورسازی ببازد هواداران این گونه شما را تشویق کنند. یکی از هواداران بعد از بازی آمده بود و مرا بغل می‌کرد و می‌گفت " تو را به ابوالفضل قسم تو از استقلال نرو". فیلم این اتفاقات موجود است. آخر من به چه روی در استقلال بمانم. من دیگر چیزی در دستم نیست. ماشینم،‌ خانه‌ام و زمینم را به بازیکنان دادم. این تیم مال دولت است و باید به ما کمک کند. وزیر آمد به استقلال و پرسپولیس پول بدهد مجلس جلویش را گرفت. وزیر دلش به حال ما می‌سوزد و چکی را صادر کرد که به استقلال و پرسپولیس کمکی شود،‌ اما مجلس نگذاشت. شما بگویید که ما چه کنیم؟

مدیرعامل استقلال در پاسخ به این سوال که تکلیف امیر قلعه‌نویی در استقلال چه می‌شود ضمن این که او دیروز در صحبت‌هایش گفت که جدایی از استقلال در این مقطع زمانی را بی معرفتی می‌داند؟ بیان کرد: وضعیت استقلال روشن شود. به هیچ عنوان نمی‌گذارم قلعه‌نویی از استقلال برود. مشکل ما این چیزها نیست. ما باید بفهمیم آیا می‌مانیم و اگر قرار است که باشیم چقدر بودجه داریم. با وزارت ورزش و جوانان قبلی توافق نصف به نصف کرده بودیم ، اما به یک باره مجلس اعلام کرد که نمی‌شود. این در حالی بود که بازیکنانمان را خریده بودیم. ما بازیکن گرفته‌ایم و حالا به او بگوییم که پول نداریم؟ خیلی اذیت می‌شویم. هیچ کس حرف ما را درست نمی‌شنود. از مجلسی‌ها می‌خواهم که حرف ما را بشنوند و سپس قضاوت کنند. اجازه دهند وزیر به ما کمک کند.

فتح‌الله‌زاده در پایان در پاسخ به سوالی درباره حمایت هواداران تیمش از او و استقلال در پایان بازی با تراکتورسازی، گفت: واقعیت این است که من انتظار چنین برخوردی را داشتم. می‌دانم هوادارانمان چقدر مرد هستند. آمدم در کنار زمین و پیش خودم گفتم اگر قرار است توهینی شود به من شود و به مربی و بازیکنان توهینی نشود. هواداران بعد از بازی خیلی عصبی بودند و من این را می‌دیدم. اما وقتی که من را دیدند چهره‌شان عوض شد و شروع به تشویق کردند. خیلی کار سختی است که شما از کسی عصبی باشید، اما حاضر شوید از تیم‌تان باز هم حمایت کنید. من وقتی معرفت آنها را دیدم، بغض کردم. اگر می‌شد دست تک تک هوادارانمان را می‌بوسیدم. ما خیلی شرمنده آنها بودیم. به خدا اگر به من توهینی هم می‌کردند ناراحت نمی‌شدم، چرا که حق دارند. این فرهنگ و ادبیات استقلالی‌ها است که آنها را از دیگران متمایز می‌کند و همین است که ما حاضر می شویم جانمان را برای آنها بگذاریم و از کار کردن برای آنها خسته نمی‌شویم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391