برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

هنرمندان یار دوازدهم تیم ملی در برزیل

شنبه، ۳۰ فروردین ۱۳۹۳، ساعت ۱۴:۵۱ — ایرنا

تهیه کننده مجموعه ویدئویی یار دوازدهم از اعزام ۴۰ هنرمند و ۶۰ ورزشکار برای حمایت از تیم ملی به کشور برزیل در ایام برگزاری جام جهانی خبر داد.

نشست خبری مجموعه ویدئویی یار دوازدهم صبح شنبه با حضور سیدجواد هاشمی ، محمدحسین لطیفی، سردار عزیزمحمدی و محمدرضا گلزار روز شنبه برگزار شد.

هاشمی در ابتدای این نشست با یادآوری اینکه برای نخستین بار حمایت از تیم ملی جهت در جام جهانی جدی گرفته شده ، افزود: تلاش ما بر این است هنرمندان در کنار فوتبالیست های کشورمان در ایام جام جهانی در برزیل به عنوان یار دوازدهم در کنار آنها حضور داشته باشند.

جام جهانی فوتبال بخشی از ماه های خرداد و تیر در برزیل را در بر می گیرد.

وی ادامه داد: این اقدام به لحاظ تبلیغی به تیم ملی برای گرفتن نتیجه مطلوب کمک می‌کند و امیدواریم با انتقال این انرژی به تیم ملی و مردان تاریخ ساز کشورمان موجب صعود آنان از گروهشان در جام جهانی شویم .

این بازیگر تلویزیون و سینما توضیح داد که تاثیرگذاری اعزام هنرمندان به جام جهانی از سوی بخش خصوصی صورت می گیرد.

وی گفت : تلاش ما بر این است که با تولید مجموعه ای ۲۲ قسمتی با عنوان یار دوازدهم که در قالب مسابقه ساخته خواهد شد بخشی از سرمایه این کار را بازگردانیم.

هاشمی افزود: ۴ میلیارد تومان برای اعزام هنرمندان به جام جهانی هزینه می شود ، ستارگان سینما و موسیقی به همراه تنی چند از ورزشکاران در جام جهانی حضور می یابند و این اقدام با حمایت معنوی اتحادیه فوتبال ایران انجام خواهد شد.

هاشمی در ادامه تاکید کرد: برای اینکه تبلیغات حمایتی از تیم ملی شکل درستی داشته باشد مسابقه ای با عنوان یار دوازدهم در شبکه نمایش خانگی در نظر گرفته ایم که در ۲۲ قسمت ساخته خواهد شد این مجموعه ویدیویی به کارگردانی لطیفی ساخته می شود.

وی توضیح داد: حمایت هنرمندان از تیم ملی ارتباطی به هیچ مرکز دولتی ندارد ، بخش خصوصی متصدی آن است.

بازیگر فیلم اخراجی‌ها اظهار کرد: از حیث حضور ستاره های هنری کشور، پروژه یار دوازدهم یکی از پربازیگرترین پروژه های شبکه نمایش خانگی است.

*فرصت ترویج فرهنگ کشور در جام جهانی

لطیفی نیز در این نشست یادآور شد: سال‌ها است که علاقه مند به کارکردن در عرصه ورزشی هستم و در کارنامه کاری من نیز فیلم سرعت دیده می شود.

وی ادامه داد: تصمیم داشتم یک مستند بسازم تا خودم را محک بزنم و از فشار کاری خودم کم کنم که فرصت این مهم امروز مهیا شد.

این کارگردان سینما و تلویزیون با طرح این پرسش که مگر حضور تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی برزیل هرچند سال یکبار اتفاق می افتد؟ گفت : باید این تصویر و خاطره را ثبت کرده و به یادگار گذاشت.

لطیفی از گردهمایی هنرمندان برای حمایت از تیم ملی در مراسمی در ساعت ۱۸ روز یکشنبه در هتل انقلاب خبر داد.

وی همچنین از ساخت مجموعه مسابقه یار دوازدهم و ساخت مستندی از حضور هنرمندان در جام جهانی برزیل و مسابقات تیم ملی در این جام جهانی خبر داد.

کارگردان فیلم سینمایی روز سوم یادآور شد: تلاش کردیم این مسابقه شیرین و جذاب باشد و به نوعی اطلاعاتی را از کشورهای حاضر در جام جهانی در اختیار مخاطبان قرار می دهد.

لطیفی از اینکه مدیران از فرصت ایجاد شده در جام جهانی برزیل برای ارائه فرهنگ کشورمان استفاده نکردند گلایه کرد و گفت که این امر جای تاسف دارد.

** اتحادیه فوتبال حامی معنوی اعزام هنرمندان به برزیل

سردار عزیز محمدی نیز در این نشست افزود: اسپانسری شخصی پیدا شده تا هزینه هایی را برای اعزام هنرمندان به جام جهانی برای تشویق تیم ملی انجام دهد. نمی دانم دولت و نهادهای ذی ربط این مهم چه کاری انجام دادند اما اینکار با بودجه بخش خصوصی و حمایت معنوی اتحادیه فوتبال ایران انجام می شود.

وی با اشاره به حضور برخی هنرمندان در جام جهانی آلمان توضیح داد: در کنار رودخانه راین و در شهر فرانکفورت برنامه های مختلفی انجام شد و ۷ هزار ایرانی از این برنامه‌ها استقبال کردند.

عزیز محمدی تاکید کرد اتحادیه فوتبال در انتخاب هنرمندان اعزامی به جام جهانی برزیل نقشی ندارد و تنها در این راه کمک معنوی می کند.

محمد رضا گلزار نیز در این مراسم گفت: تیم ملی نماینده مردم ایران در جام جهانی است و ما برخود لازم می دانیم که از تیم ملی در جام جهانی برزیل حمایت کنیم.

وی یادآورشد: هرکاری که بتوانم برای حمایت از تیم ملی انجام می دهم و همه مردم ما دوست دارند در این شادی سهیم باشند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391