برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

جمشیدیان: تراکتورسازی را ببریم ۹۹درصد قهرمانیم

سه‌شنبه، ۱۹ فروردین ۱۳۹۳، ساعت ۰۹:۳۰ — فارس

بازیکن تیم فوتبال استقلال گفت: اگر از تراکتورسازی ۳ امتیاز را بگیریم یا قهرمان می‌شویم و یا نایب قهرمان.

احمد جمشیدیان

احمد جمشیدیان، در خصوص شرایط استقلال بعد از بازی با فولاد، شانس قهرمانی این تیم در لیگ برتر و همچنین دیدار استقلال مقابل تراکتورسازی در هفته پایانی لیگ برتر صحبت‌هایی کرد که در زیر می‌خوانید.

بعد از پیروزی شیرین مقابل الجزیره امارات موفق شدید فولاد صدرنشین را در اهواز ببرید، در مورد این بازی صحبت کن.

خدا را شکر می‌کنم که از این بازی سخت سربلند بیرون آمدیم چرا که بازی سختی بود و در شرایط سختی هم برگزار شد اما من به مجموعه باشگاه فولاد خوزستان و کادر فنی این تیم تبریک می‌گویم که تیم خوبی دارند. البته نکته مثبت این بازی اینجاست که ما از دو بازی رفت و برگشت از این تیم صدرنشین ۶ امتیاز گرفتیم اما باید چرایی این موضوع را پیدا کنیم که چرا از تیم‌های انتهای جدولی نمی‌توانیم امتیازات خوبی بگیریم به طوری که ما در دو بازی از مس ۲ امتیاز گرفتیم و از ذوب آهن یک امتیاز و شاید همین عدم امتیازگیری کار ما را در انتهای لیگ سخت کرده است، البته کسر امتیازی که از ما صورت گرفت و از خیلی از تیم‌ها انجام نگرفت هم مزید بر علت بود. با این همه در آسیا و لیگ برتر دو برد خوب به دست آوردیم و الان فقط یک تکلیف داریم و آن هم این است که ۳ امتیاز بازی مقابل تراکتورسازی را بگیریم و باید یک چشممان به تبریز باشد و چشم دیگر به اصفهان چون دو حریفی که از ما بالاتر هستند در این دو شهر بازی دارند.

بازیکنان و مسئولان باشگاه استقلال از میزبانی اهوازی‌ها به خصوص شب قبل بازی استقلال و فولاد ناراضی هستند، به عنوان یکی از بازیکنان استقلال که خودت در این شهر حضور داشتی در مورد اتفاقات صورت گرفته حرف بزن.

راستش خودم در ۱۲ سالی که فوتبال بازی کردم چنین چیزی ندیده بودم که شب قبل از بازی هواداران مقابل هتل ما حضور پیدا کنند و با ایجاد سر و صدا و فحاشی اجازه استراحت را از ما بگیرند چرا که هتل مان کوچک بود و در کنار خیابان قرار داشت و خیلی راحت می‌شد مشکل‌سازی کنند. اوج این مشکل‌سازی‌ها زمانی بود که ما می‌خواستیم وارد ورزشگاه اهواز شویم و شاید باور نکنید زمانی که ما وارد ورزشگاه غدیر شدیم سوشا مکانی در وسط زمین مشغول گرم کردن بود. حدود ۴۵ دقیقه اتوبوس ما را پشت در ورزشگاه نگه داشتند و هیچکس هم مسئول و پاسخگو نبود تا کار ما را راه بیندازد و ما را داخل استادیوم ببرد. در حین بازی هم فحاشی‌های زیادی صورت گرفت که تا بعد از بازی هم ادامه داشت و حتی علیه ما سنگ پرانی انجام شد و اتفاقاتی رخ داد که ما ندیده بودیم اما برای من جالب اینجاست که فولاد هنوز شانس قهرمانی دارد و هنوز در صدر جدول است و خوشبختانه استقلال و فولاد هیچگاه با هم خصومت نداشتند که این اتفاقات رخ بدهد.

شائبه حمایت‌های پنهانی از فولاد خوزستان از همین اتفاقات سرچشمه می‌گیرد چرا که تیم‌هایی مثل استقلال، پرسپولیس و ... به دلیل حرکات تماشاگرانشان خیلی زود و سریع توسط کمیته انضباطی شامل کسر امتیاز شدند اما با اینکه اتفاقات زیادی در اهواز رخ داد اما امتیازی از این تیم کم نشد. فکر می‌کنی دلیل این موضوع چیست؟

من نمی‌توانم پاسخ این سؤال را بدهم که چرا از فولاد امتیاز کم نمی‌شود اما فکر می‌کنم کل این اتفاقات از بازی ما مقابل سپاهان صورت گرفت چرا که تماشاگران ۵ دقیقه توهین کردند اما در دیدار با فولاد قبل از بازی در طول ۹۰ دقیقه بازی و بعد از آن علیه ما فحاشی صورت گرفت. من امیدوارم که اگر قرار است قانونی اجرا شود و یا عدالتی وجود داشته باشد برای همه تیم‌ها باشد. من نمی‌گویم که از فولاد امتیاز کم شود. شاید همان یک امتیاز سهمیه آسیایی و قهرمانی را برای ما و پرسپولیس مشخص کند چرا که اگر یک امتیازها را به ما پس بدهند جایگاه تیم‌ها تغییر کند. شاید اگر از سایر تیم‌ها امتیاز کم می‌شد اما از استقلال کم نمی‌شد من باز هم این حرف‌ها را می‌زدم چرا که از نظر من از مس که تیم انتهای جدول است تا نفت که تیم صدرنشین است باید به همه تیم‌ها نگاه یکسان باشد البته فکر نمی‌کنم که الان بخواهند از تیم امتیاز کم کنند چرا که فدراسیون حوصله خریدن دردسر برای خودش را ندارد.

این هفته استقلال در تهران در مهمترین بازی فصل‌اش به دیدار تراکتورسازی می‌رود. از طرف دیگر خیلی‌ها عنوان می‌کنند که تراکتوری‌ها از انگیزه لازم برخوردار نیستند و به همین دلیل کار استقلال راحت‌تر است، خودت در این باره چه فکری می‌کنی؟

شاید همین کم انگیزگی و عدم فشار بر روی تراکتورسازی برای این تیم هم مثبت باشد هم منفی. تراکتورسازی تیم بزرگی است و تعدادی از بازیکنان این تیم می‌خواهند به اردوی تیم ملی بپیوندند و شاید هم عده دیگری برای سال آینده‌شان به دنبال تیم باشند و قطعا کسی بی‌انگیزه در زمین ظاهر نمی‌شود. شاید همین عدم استرس به تراکتورسازی کمک کند که مقابل ما بازی خوبی انجام دهند البته وضعیت تراکتور هم برای این تیم خطرناک است هم ما. این تیم بازیکنان تأثیرگذار زیادی دارد و ما سخت‌ترین بازی‌مان را مقابل این تیم در پیش داریم.

بعد از رفع مصدومیتت در چند بازی اخیر استقلال به صورت فیکس بازی کردی، درباره شرایط خودت صحبت کن.

من مصدومیت خاصی نداشتم اما دردی وجود داشت که برطرف نمی‌شد و از روزی که از درد رهایی یافتم از همان روز کنار تیم آمدم و تمرین کردم اما به دلیل دوری چهار ماهه از تمرین در دو بازی آخر بدنم تحلیل رفت و ضعیف شد امیدوارم در ۳ بازی باقی مانده بتوانم گوشه‌ای از کار استقلال را بگیرم.

البته امیر قلعه‌نویی از تو و ۳ بازیکن دیگر استقلال بارها انتقاد کرد و اعلام کرد که شما در حد خودتان نبودید، در این باره چه صحبتی دارید؟

من درباره دیگران نمی‌توانم صحبت کنم اما درباره خودم باید بگویم که انتقاد امیرخان از من به دلیل مصدومیتم بود چرا که خیلی جاها صحبت می‌کرد و می‌گفت دوست دارم جمشیدیان به تیم کمک کند اما مصدومیت باعث شد از شرایط آرمانی دور شوم. به هر حال بعد از مصدومیت زمان لازم است تا یک بازیکن به شر ایط ایده‌‌ال برسد که البته این موضوع در همه جای دنیا وجود دارد و مصدومیت بازیکن دست کسی نیست. من با مصدومیت و مشکلات مالی که همه کاسه چه کنم چه کنم دستشان گرفته بودند کار کردم و جنگیدم.

فکر می‌کنی امسال چه تیمی قهرمان لیگ برتر می‌شود؟

فکر می‌‌کنم برای قهرمانی استقلال دو اتفاق باید رخ دهد. اول اینکه ما تراکتورسازی را ببریم و ۳ امتیاز را بگیریم که هیچ بحثی در این نیست و دیگری به نتایج بازی‌های تبریز و اصفهان چشم بدوزیم اما تمرکزمان باید روی بازی خودمان باشد چرا که اگر ۳ امتیاز بازی را بگیریم ۹۹ درصد یا قهرمان می‌شویم یا نایب قهرمان.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391