برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

ملکیان: چطور امتیاز کسر شده از استقلال و پرسپولیس بازگردانده نشد؟

یکشنبه، ۱۷ فروردین ۱۳۹۳، ساعت ۱۴:۵۷ — فارس

مدیر عامل باشگاه پیکان گفت: چطور امتیازهای کسر شده تیم‌های استقلال و پرسپولیس بازگردانده نشد، اما حالا شنیده می شود تیمی در دسته اول قرار است مورد لطف ویژه و خاص قرار بگیرد؟

علی‌اصغر ملکیان

علی‌ اصغر ملکیان مدیر عامل باشگاه پیکان با اشاره به فرا رسیدن هفتهٔ پایانی مسابقات لیگ دست اول گفت:با توجه به رسیدن به هفته پایانی مسابقات لیگ دست اول، جا دارد از کلیه برگزار کنندگان مسابقات در فدراسیون و سازمان لیگ تشکر و قدردانی کنم. ضمن این که همه باشگاها از جمله باشگاه پیکان خود را موظف به انجام بازی جوانمردانه و فوتبال شرافت مندانه و به دور از هر گونه شائبه می دانیم.

وی افزود: نباید خدای نکرده هیچ تیمی تحت تاثیر فشارهای بیرونی و غیر فوتبالی قرار گیرد و به صرف این که برد یا بخت برایش تفاوتی‌ ندارد، سهل انگاری کرده و در صعود یا سقوط تیمی اثر سو بگذارد. تقاضای من از همه تیم‌‌ها و مدیران محترمشان این است که دربازی هفته آخر نیز مثل ‌دیدار هفته اول ظاهر شده و از هیچ تلاش و کوششی فرو گذار نباشند. خواهش من این است که ضمن رعایت اصول حرفه ایی و جوانمردانه، به اصول خود پایبند باشند. اطمینان دارم هیچ باشگاهی ایمان و شرافت خود را زیر پا نمی گذارد و از باشگاه فرهنگی و ورزشی آلومینیوم هرمزگان نیز تقاضای ارایه یک بازی جوانمردانه و‌ تماشاگر پسند را مقابل نفت مسجد سلیمان دارم. همین طور از مسئولان محترم فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ، کمیته‌های داوران، اخلاق و انضباطی انتظار می‌رود نهایت جدیت و نظارت را به کار گیرند تا خدای نکرده در هیچ یک از مسابقات مسائلی‌ مثل تبانی و کم کاری مطرح نشود و شاهد داوری‌های عادلانه و جوان مردانه باشیم.

مدیرعامل باشگاه پیکان در ادامه به موضوع کسر امتیاز از باشگاه نفت مسجد سلیمان پرداخت و گفت: زمانی‌ که بر اساس تصمیم کمیته انضباطی یک امتیاز از هر تیمی کم می شود، به هیچ وجه پذیرفته، درست و منصفانه نیست که به خاطر فشار‌های بیرونی و غیر فوتبالی این تصمیم برگرداند شده و در آن تجدید نظر شود. پیش از این هم شاهد بودیم که کمیته انضباطی از تیم‌هایی بزرگ با طرفداران میلیونی مثل استقلال و پرسپولیس امتیاز کسر کرد اما این کسر امتیاز بازنگشت. حالا هم شنیده می‌شود که برخی‌ افراد غیر‌ فوتبالی و سیاسی که گویا نزدیک به تیم مسجد سلیمان نیز هستند، به دنبال ایجاد فشار روی فدراسیون و کمیته انضباطی بوده تا این یک امتیاز از طریق غیر فوتبالی برگردانده شود. چطور امتیاز استقلال و پرسپولیس به عنوان دو تیم‌ بزرگ و با افتخار برگردانده نمی‌شود، اما در مورد تیمی دیگر، می‌خواهند استثنا قائل شوند؟ اگر قرار باشد آرا و تصمیمات کمیته انضباطی با این سرعت تغییر کرده و زیر پا گذشته شود و تیمی مورد لطف ویژه قرار بگیرد، بدون شک این ذهنیت ایجاد می‌شود که آرا و تصمیمات کمیته انضباطی به راحتی‌ می‌تواند بی‌ ارزش و بی‌ اعتبار شود، آن هم در حالی که فقط دو روز تا پایان مسابقات باقی مانده و این مساله بسیار شائبه برانگیز است و در نوع خودش جزو عجایب فوتبال کشور ما محسوب می شود که در فوتبال هیچ کشوری وجود نداشته و ندارد. ضمن این که این کسر امتیاز به خاطر یکی از بازیهای خانگی مسجد سلیمان بود وگرنه در بازیهای دیگری از جمله مسابقه با خود پیکان و ابومسلم نیز اتفاقات مشابهی افتاد که مصاحبه خداداد عزیزی نیز گواه همین مساله است.

ملکیان در پایان گفت: ما همواره دنبال رعایت فوتبال جوانمردانه بوده و می‌خواهیم هر تیمی به چیزی که حقش است دست یابد نه بیشتر. باشگاه پیکان نیز در این فصل به اندازه کافی‌ متحمل ضرر و زیان شده و تاوان آن را هم پس داده اما همواره خواستار اجرای عدالت، درستی‌ و جاری شدن حق بوده و هستیم. امیدواریم موضوع بازگرداندن امتیاز هم در حد شنیده‌ها بوده و صحت نداشته باشد زیرا در این صورت عدالت کمیته انضباطی و فدراسیون فوتبال زیر سوال خواهد رفت و فوتبال، روح اصلی خود را از دست می دهد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391